C. Ronaldo duplázott, ikszelt az Atalanta ellen a United

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.11.02. 20:50
Jó az öreg... (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligájának F-csoportjában az Atalanta 2–2-t játszott odahaza a Manchester Uniteddel, a Villarreal legyőzte a Young Boyst.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR

4. FORDULÓ
F-CSOPORT
Atalanta (olasz)–Manchester United (angol) 2–2 (1–1)
Bergamo,Gewiss Stadion,14 443néző.Vezette:Vincic (szlovén)
Atalanta:Musso – De Roon, Demiral, Palomino – Zappacosta, Freuler, Koopmeiners, Maehle – Pasalic (Djimsiti, a szünetben) – Ilicic (Muriel, 71.), D. Zapata.Vezetőedző:Gian Piero Gasperini
Man. United:De Gea – Bailly, Varane (Greenwood, 38.), Maguire – Wan-Bissaka, Bruno Fernandes (Van de Beek, 87.), McTominay (Sancho, 87.), P. Pogba (Matics, 68.), Shaw – C. Ronaldo, Rashford (Cavani, 68.).Vezetőedző:Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző:Ilicic (12.), D. Zapata (58.), ill. C. Ronaldo (45+1., 90+1.)

Hat pontot kell szereznünk a hátralévő három csoportmérkőzésünkön, és akkor továbbjutunk. Egyébként mindig győzni akarok, a Manchester United ellen is – vezette fel az Atalanta mérkőzését az olaszok mestere, Gian Piero Gasperini. A bergamóiak a csoport harmadik helyéről vágtak neki a találkozónak, éppen úgy négy pontot szerezve, mint a Villarreal, míg az MU hat ponttal vezette a csoportot.

Ole Gunnar Solskjaer ezúttal is az 5–3–2-es hadrend mellett tette le a voksát, de hamar megtapasztalta újra, milyen az edzősors: Scott McTominay egy védőn megpattant lövése a kapufán csattant, David de Gea meg bevédte Josip Ilicic lövését.

Cristiano Ronaldo tízméteres fejese elkerülte a hazai kaput, majd a gólpasszt adó Duván Zapata közeli lövését mentette zseniálisan Eric Bailly. Cristiano Ronaldót rendre kifütyülték az olasz szurkolók, akik megéreztek valamit, mert a portugál klasszis az első félidő ráadásában szép góllal egyenlített, Bruno Fernandes parádés, sarkazásos gólpassza után.

Duván Zapata azonban szemfüles gólt szerzett a szünet után, és ismét játszhatta kedvenc kontrajátékát az Atalanta – amikor már-már győztesnek érezte magát, a második félidő ráadásában is gólt szerzett Cristiano Ronaldo, ezúttal a 16-osról volt eredményes szép kapáslövéssel. Sőt a két unitedes csereember, Jadon Sancho és Donny van de Beek majdnem összehozta a győztes találatot is, de védett szépen a hazai kapus, Juan Musso.

A csoport másik mérkőzésén
Villarreal (spanyol)–Young Boys (svájci) 2–0
(Capoue 36., Danjuma 89.)

A Villarreal és a Young Boys is nagyon jól tudta, hogy nagy lépést tesz a továbbjutás, de minimum az Európa-liga felé az a fél, amelyik megnyeri kettejük párharcát. A svájciak majdnem egy csapatra való sérültjük nélkül utaztak el Spanyolországba, és ezt kihasználta a házigazda, szöglet után a 33 esztendős szűrő, Étienne Capoue talált közelről a kapuba.

Túlságosan is megnyugodtak a hazaiak, a fordulás után szinte ugyanonnan betalált Christian Fassnacht (ő ebben az idényben gólt szerzett a Ferencváros ellen), de a VAR végül érvénytelenítette a találatot.

A „sárga tengeralattjáróba” beszállt ezt követően Alberto Moreno, Manu Trigueros és Samuel Chukwueze, a hajrában még egy gólt össze is hozott a Villarreal, amely így a forduló nyertese lett ebben a csoportban.

ATALANTA–MU PERCRŐL PERCRE

BL: a Bayern és a Juventus nyolcaddöntős – az összes keddi eredmény.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc
Sancho passzát Van de Beek bal szélről, hétről ballal kapura teszi, bal kézzel véd Musso!

De előtte VAR, nyilván. De érvényes találat.

90+1. PERC A RÁADÁS ELSŐ PERCÉBEN ISMÉT BETALÁL CRISTIANO RONALDO, kissé jobbról a jobb alsóba talál kapásból, 20-ról, Greenwood passzából. 2–2!

Öt perc lesz a ráadás.

87. perc Luxuscsere a köbön, Jadon Sancho be, McTominay le. Donny van de Beek meg Fernandest váltja.

85. perc Zapata kissé balról, 24-ről jobbal a jobb alsó felé lő, De Gea kitolja vetődve a labdát.

82. perc
Shaw felfut a balon, de ment előle a 3. BL-meccsén játszó Koopmeiners. A holland 57-et passzolt eleddig ezen a meccsen, 86 százalékos pontossággal.

81. perc Muriel és Zapata kontrázik, előbbi jobbal 13-ról feladja végül a kapusnak a labdát.

79. perc FÖLÉ, Zappacosta jobb oldali beadását Zapata hétről a léc fölé fejeli. Bailly most éppen nem remekelt...

78. perc Maehle eldönthetné, de szereli őt a 16-oson belül Bailly, aki nagyon jól futballozik ma!

Visszatérte óta CR minden BL-meccsen betalált az MU színeiben, előte négyszer csak a nagy Ruud van Nistelrooy volt képes.

74. perc Bissaka lő kissé jobbról, 12-ről kapura, de közbelép De Roon.

CR: 8 meccs az Atalanta ellen, 4 góllal. Cavani: 9 meccs korábban az Atalanta ellen, 8 góllal és 1 gólpasszal! TITKOS FEGYVER.

71. perc Luxuscsere: Luis Muriel be; az Atalanta BL-gólrekordere, Ilicic le.

69. perc
Matics lő ballal 21-ről kapura, de blokkol a bevetődő Koopmeiners.

68. perc Nemanja Matics be, Pogba le. Motorcsere. Edinson Cavani be, Rashfordnak sem ment ma.

63. perc
Felpörgött az MU, naná, hogy felpörgött, de rosszak a beadások. Shaw-é is.

Az Atalanta csak kétszer kapott ki előző 8 hazai BL-meccséből, de sorozatban kétszer csak egyszer tudott nyerni. Legutóbb megverte a Young Boyst...

Az előző idény kezdete óta az Atalanta 6 gólt szerzett odahaza a BL-ben, Zapata 5 kanadai ponttal járult hozzá ezekhez!

Zapata az idényben: 9 bajnoki, 9 kanadai pont. 4 BL-meccs, 1 gólpassz... és egy gól, mert gól a gól! 2–1!

55. perc Maguire becsúszása rossz, DUVÁN ZAPATA ballal a jobb felső sarokba lő kissé balról, három méterről, Palomino balról érkező pazar passza után, de les. De VAR!

53. perc Koopmeiners kap nagyot Pogbától.

51. perc Scott McTominay kap sárga lapot Maehle ellökéséért.

49. perc
Greenwood az ötös jobb sarka elől, Pogba passza után a rövid oldali kapufára lő, de les.

48. perc Koopmeiners megpattant lövése Zapata elé hullik, aki vérhólyagot rúg a labdába az ötösön, ám megúszta, mert les. CR passzol Rashford elé, aki jobbal 14-ről, kissé jobbról lő... Palominóba.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc
Pasalic le, Berat Djimsiti be, karmester helyett védő!

Fernandes: 4 meccs az idényben a BL-ben, 5 gólpasszal.

Beérte a mestert

CR a BL-ben: 184 mérkőzés, 139 góllal és 49 gólpasszal.

Cristiano Ronaldo 61 gólt lőtt 89 idegenbeli BL-meccsén, előző 4 ilyen fellépésén egyaránt betalált legalább egyszer az MU színeiben!

Még soha nem kapott ki sorozatban 4 idegenbeli BL-meccsen az MU.

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Zappacosta felbőrözi a jobbon Shaw-t, bodicsek. Az olasz ad be a szabadrúgás után jobbal, de blokkol Shaw.

45+1. PERC MOST MEG TOMBOL A HAZAI KÖZÖNSÉG, MÉRGÉBEN: CRISTIANO RONALDO BETALÁL! Rashford ad a 16-os elől egy jó labdát Fernandesnek, aki az ötös elől nem lő jobbal, hanem váratlanul visszasarkazza a labdát CRISTIANO RONALDÓNAK, aki jobbal 10-ről, középről félmagasan a jobb sarokba lő. 1–1!

Négy perc a ráadás.

45. perc Mezőnyharc, a közönség már pfujol. Főleg, ha CR-nél a labda.

BL: már ma továbbjuthat a Bayern és a Juventus – ÉLŐ eredménykövető!

JÓ AZ ÖREG! Ilicic a 7. BL-gólját szerezte ma, mindet a 32. születésnapja után. A bergamóiak legidősebb BL-gólszerzője 33 évesen és 277 naposan.

Shaw lesz belső védő.

38. perc Mason Greenwood váltja.

A közelében nem volt senki, amikor a földre ült. Üldözi a sérülés a Real idén eladott védőit.

35. perc Kontra, De Roon emelését Zapata jobbal 18-ról, kissé ballal Bailly hátára lövi. Varane-t kell ápolni, húzódás?

Ez az Atalanta 5. hazai meccse angolok ellen, eddig egyszer nyert.

34. perc Fernandes lekezel egy szögletet az ötös előtt... tovább!

33. perc Rashford jobbal 21-ről Palominóba lő. Fal.

Pogba eladott lövését Zapata ballal kapura tette középről, nagy erővel, Bailly zseniálisan vetődött közbe.

31. perc Bailly ment hatalmasat az ötös és Zapata elől! Szöglet. Kezezés volt? VAR. Korner, Koopmeinersé. Pocsék.

29. perc Ilicic jobb térde fáj, az elmúlt percek messze legérdekesebb eseménye volt ez.

Az Atalanta előző 5 meccsén a BL-ben az angolok ellen csak egyszer győzött, akkor is idegenben, a Liverpool ellen. Legutóbb kétgólos vezetésről buktak az MU ellen.

A Manchester United csak 1-et bukott el előző 11 BL-meccsén az olaszok ellen, az előző 6 meccsből 5-öt megnyert.

21. perc Dettó, Zapata lő Varane mellől a bal felső mellé jobbal kissé jobbról, 12 méterről.

20. perc Helyzet, Pogba nem lő az ötös jobb sarka elől, jobbal középre ad, tízről Ronaldo a jobb felső fölé fejeli a labdát!

16. perc Ronaldo jobb oldali beadását az ötös bal sarka elől ballal a kapu tetejére pattintja ballal Shaw, 13-ról.

Ilicic: 14 meccs az idényben, 4 góllal és 2 assziszttal, 620 játékperc alatt.

14. perc Shaw bal oldali beadása után elalszik középen Palomino, Ronaldo lecsapna a labdára, de érkezik egy bátor vetődéssel Musso!

13. perc Lesz, ha a VAR is úgy akarja... úgy akarja! Pasalic nem volt lesen. Shaw maradt le csúnyán a gólszerzőről.

12. PERC AZ MU MEG KAP EGY GÓLT JOSIP ILICICTŐL! Zapata balról egy csel után ballal szépen passzol középre, laposan, ILICIC ballal laposan kapura lő 15-ről, kissé jobbról, De Gea vetődik jobbra, az övé is lenne, de beüti jobb kézzel maga mögé, a kapuba a labdát. 1–0!

10. perc Ilicic kap nagyot Shaw-tól.

8. perc Zappacosta lefutja könnyedén a balon Fernandest. Ilicic kicselezi Pogbát, azonnal ellökik.

5. perc KAPUFA! Rashford megvillan, két csel után jobbal az ötös bal sarka elől Koopmeinersbe lő, a lecsorgó labda McTominay-é, aki jobbal 14-ről, középről kapura lő, Maehle bevetődik az ötös előtt, a labda a jobb oldali kapufára perdül róla. Kínos lassúsággal, idegölő két másodperc után.

1. perc Ronaldo lő kapura 23-ról, de blokkolja De Roon a ballábas próbálkozást. De Roon mostanában védő, de azért lőtt egy szép gólt a Laziónak a minap.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fekete mezben és fekete nadrágban, a vendégek vörös mezben és fehér nadrágban.

Sorozatban a 4. idegenbeli BL-meccsén kaphat ki ma az MU.

Ebben a négyesben ezen a héten még semmi sem dőlhet el, de ha a Manchester United győz az Atalanta otthonában, akkor jókora lépést tesz a továbbjutás felé.

Solskjaer kapott egy kis időt a vezetőségtől, és benne van a pakliban, hogy az új, ötvédős rendszerrel a Bajnokok Ligájában és a városi derbin is begyűjti mindhárom pontot, viszont hosszú távon nem szabad, hogy ez a felállási forma legyen a megoldás, mert ahhoz túl sok támadója van az MU-nak. A norvégnak meg kell találnia a négyvédős rendszerben is megoldást, hogy működjön a védekezés.

Az ötvédős rendszer rövid távon megoldás lehet, az Atalanta és a Manchester City ellen is így állhat fel a Manchester United. Előbbin Ronaldóéknak elég az iksz is, a pihentetés is fontossá válhat, így nem lepődnénk meg, ha Diogo Dalot és Alex Telles kezdene a két szélen. De a kispadra kerülhet Bruno Fernandes is, akit a bajnokságban eltiltott Paul Pogba válthat, valamint a Spurs ellen nagyot dolgozó Cavani is pihenőt kaphat, helyette a sérüléséből visszatérve már három gólnál járó Marcus Rashford kezdhet. Ronaldo padoztatása lenne ma az igazán merész húzás, de Ronaldo az Ronaldo, nem örülne neki.

Az ötvédős rendszer tehát nagyon ült, viszont ennek a pánikszerű megoldásnak van egy másik oldala is. Solskjaer valószínűleg továbbra sem tudja, csapatának miért nem ment a 4–2–3–1-es formációban a védekezés, ezért próbálta orvosolni a helyzetet egy plusz védő berakásával. A Unitednál azonban hemzsegnek a jobbnál jobb támadók, és luxus közülük csak hármat nevezni a kezdőbe. Az MU-nál meg kell találni a módot, hogy legalább négy, jobb esetben öt támadó felfogású játékos is egyszerre kezdhessen.

A norvég tréner viszont reagált a zakóra, ráadásul nagyon jól. Edinson Cavani megérdemelte, hogy a kezdőbe kerüljön, és valamit kellett kezdeni hátul. A legjobb megoldás volt erre az 5–3–2-es hadrend, amiben feltette a csapatát. Cristiano Ronaldo és a „Matador” így nem vették el egymástól a helyet, a védekezés pedig stabil lett, és hosszú idő után kapott gól nélkül hoztak le egy meccset – mellette pedig lőttek hármat. Sőt, David de Geának még védenie sem kellett.

Az Man. Unitednek az elmúlt idényben működött a védekezése. Scott McTominay és Fred első számú választásai lettek Ole Gunnar Solskjaernak a középpályára, és kijelenthetjük, jól is játszottak. A mostani kiírásra azonban az ő teljesítményük is visszaesett, de nem szabad a nyakukba varrni a rengeteg kapott gólt. Valami megbomlott a Unitednél, ami a Liverpool ellen csúcsosodott ki.

Hiába szenvedett ötgólos vereséget a Manchester United a legnagyobb riválisától, Ole Gunnar Solskjaer maradt, és a Tottenham Hotspur ellen változtatásokat eszközölt: átállt egy ötvédős rendszerre, amely nagyon ült a Spurs ellen, viszont hosszú távon erre nem alapozhat a norvég menedzser.

Egy kis örökmérleg: egy meccs, azon egy 3–2-es angol sikerrel.

JÖTTEK-MENTEK! Amad Diallót tavaly 21.3 millióért vette az MU az Atalantától.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Hans Hateboer, Rafael Tolói, Matteo Pessina és Robin Gosens sérült, a vendégektől Lee Grant és Phil Jones nincs nevezve, Victor Lindelöf maródi.

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

A következő három meccsen hat pontra van szükségünk, ezért fontos a keddi találkozó. A Manchester United erős csapat, de még alakulóban van, hullámzó a teljesítménye. Cristiano Ronaldo kiváló futballista, figyelnünk kell rá. Sajnálom, hogy távozott Olaszországból, jó lenne, ha a legjobbak a Serie A-ban játszanának. Gian Piero GASPERINI, az Atalanta vezetőedzője.

A 27 éves játékos eddig mindhárom csoportmérkőzésen kezdőként kapott lehetőséget, és kifejezetten jól teljesít a BL-ben. A Young Boys és a Villarreal (2–1) ellen egy, az Atalanta ellen két gólpasszt adott.

„A Liverpool elleni vereség után is hittünk magunkban, de már az a meccs és a Tottenham elleni győzelem is a múlt – idézte a manchestereveningnews Bruno Fernandest, az angolok portugál középpályását. – Most kizárólag az Atalanta elleni találkozóra figyelünk. A Liverpool elleni kudarc nagy csapás volt. Egy ilyen pofon után nehéz talpra állni, de nekünk sikerült, mert minőségi csapatunk van, fantasztikus csatárokkal. Mindegyiküknek más az erőssége, de gólerős támadók, nekem pedig az a feladatom, hogy kiszolgáljam őket.”

Ezek után azt is mondhatnánk, egyértelműen Ole Gunnar Solskjaer együttese a keddi találkozó esélyese, ám nem ennyire egyértelmű a helyzet. A United ugyanis a Tottenham elleni diadal előtt kínos, 5–0-s vereséget szenvedett a Liverpooltól odahaza, és rapszodikusan teljesít. Ennél aggasztóbb, hogy a BL-ben a legutóbbi öt idegenbeli találkozójából négyet elveszített, ebben a kiírásban a Young Boys otthonában kapott ki 2–1-re.

Bruno Fernandes eddig mindhárom csoportmérkőzésen gólpasszt adott, és reméli, kedden is nyer az Atalanta ellen a Manchester United. EMLÉKEZETESEN ALAKULT AZ Atalanta és a Manchester United legutóbbi összecsapása. Az olaszok fél óra elteltével már 2–0-ra vezettek az Old Traff rdon, de a hazaiak fordítottak, Cristiano Ronaldo góljával 3–2-re nyertek. A portugál csatár a hétvégi, Tottenham elleni rangadón is nagyszerű formában futballozott, góllal és gólpasszal vette ki a részét az idegenbeli 3–0-s sikerből.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ATALANTA–MU LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!