BL, E-csoport: Giroud kivégezte a Sevillát, csoportgyőztes a Chelsea

V. J.V. J.
2020.12.02. 22:55
Olivier Giroud meg sem állt négy gólig a Sevilla ellen (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, az E-csoportban az orosz FK Krasznodar hazai pályán 1–0-ra legyőzte francia ellenfelét, a Rennes-t, a Chelsea pedig 4–0-ra nyert a Sevilla otthonában.

SEVILLA–CHELSEA

Fej fej mellett, 10-10 ponttal vágott neki a mérkőzésnek az E-csoportból már biztosan nyolcaddöntőbe jutó két csapat, a Sevilla és a Chelsea. A találkozót a londoniak kezdték jobban, a 8. percben Kai Havertz vezette a labdát a tizenhatosig, majd a jobb oldalon érkező Olivier Giroud elé passzolt, aki egy csellel elfektette a védőjét, majd bal lábbal nagyszerű gólt lőtt. 0–1

A második félidő elején Mateo Kovacic ugratta ki remekül Giroud-t, aki a kifutó kapus mellett szép mozdulattal tekert a kapuba. 0–2

A játékrész hajrájában már három gólra nőtt a vendégelőny: N'Golo Kanté robogott el a jobb oldalon, beadását pedig a védőjét megelőző Giroud a kapuba csúsztatta. 0–3

Aki azt hitte, a világbajnok francia játékos beéri ennyivel, tévedett: Sergi Gomez belépőjét követően tizenegyeshez jutottak a londoniak, amelyet ki más, mint Giroud végzett el pontosan, kialakítva ezzel a hazaiak számára igen kínos végeredményt. 0–4

A Chelsea ezzel a győzelemmel három ponttal elhúzott a Sevillától, és az egymás elleni eredmények alapján már biztosan megelőzi – ennek köszönhetően pedig megnyerte a csoportját.

FK KRASZNODAR–RENNES

A Krasznodar és a Rennes már biztosan búcsúzik a Bajnokok Ligája idei kiírásától, de a mérkőzés előtt még mindkét csapatnak volt esélye, hogy tavasszal az Európa-ligában folytathassa nemzetközi szereplését.

A sokáig kiegyenlített mérkőzésen egyetlen villanás elég volt ahhoz, hogy az oroszok játszhassanak tavasszal az El-ben: Aljakszandr Martinovics hosszú indítását követően Marcus Berg rázta le magáról védőit, majd a kapuba lőtt – ezzel a góllal a krasznodariak legyőzték francia ellenfelüket, és az egymás elleni eredmények révén bebiztosították El-folytatást érő harmadik helyüket a csoportban.