BL, E-csoport: könnyed Sevilla-siker, nem tudott nyerni a Chelsea

V. J.V. J.
2020.12.08. 22:56
Könnyen nyert Rennes-ben a Sevilla (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája csoportkörének záró, 6. fordulójában a spanyol Sevilla 3–1-ra nyert a francia Rennes otthonában, az orosz Krasznodar pedig hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az angol Chelsea-vel.

Nagy újdonságot már nem tartogatott az E-csoport, hiszen a Chelsea és a Sevilla továbbjutása, valamint a Krasznodar tavaszi El-szereplése is már a korábbi fordulók során eldőlt.

A biztosan utolsó helyen végző Rennes a csoportot másodikként záró Sevillát fogadta. A spanyolok az első félidőben már két góllal vezettek, a második játékrészben pedig tovább növelték előnyüket – végül a hajrában a franciák tizenegyesből szépíteni tudtak.

A csoportgyőztes Chelsea a Krasznodart látta vendégül. Az oroszok az első félidő közepén vezetést szereztek, ezt követően mindössze három perc elteltével tizenegyesből egyenlítettek az angolok. Ekkor még úgy tűnt, simán meg is fordítják a meccset, de nem sikerült újabb gólt szerezniük a jóval alárendeltebb szerepet játszó krasznodariaknak.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ

E-CSOPORT
Rennes (francia)–Sevilla (spanyol) 1–3
(Rutter 81. – 11-esből, ill. Kounde 32., en-Neszri 45+2., 81.)
Chelsea (angol)–FK Krasznodar (orosz) 1–1 (Jorginho 28. – 11-esből, ill. Cabella 24.)