Milánói győzelmével a csoportja élére ugrott a Chelsea

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.10.11. 20:50
Tomori (balra) szabálytalansága hamar nehéz helyzetben hozta a Milant (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában az AC Milan hazai pályán fogadta a Chelsea-t az E-csoportban. Tomori kiállítását követően a Chelsea már a 20. percben megszerezte a vezetést, a 2–0-s végeredmény Aubameyang találatával alakult ki.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
E-CSOPORT
AC MILAN–CHELSEA FC 0–2 (0–2)
Milánó, San Siro, 75 051 néző. Vezette: Daniel Siebert (német)
MILAN: Tatarusanu – Kalulu, Gabbia, Tomori, Théo Hernandez (Ballo-Touré, 80.) – Krunic, Tonali, Bennaszer (Pobega, 63.) – Brahim Díaz (Dest, 37.), Giroud (Rebic, 63.), Rafael Leao (Origi, 80.). Vezetőedző: Stefano Pioli
CHELSEA: Kepa – Chalobah, Thiago Silva, K. Koulibaly – R. James (Azpilicueta, 62.), Kovacic, Jorginho, Chilwell (Cucurella, 89.) – Sterling (Loftus-Cheek, 62.), Mount (Gallagher, a szünetben) – Aubameyang (Havertz, 79.). Vezetőedző: Graham Potter
Gólszerző: Jorginho (21. – 11-esből), Aubameyang (34.)
Kiállítva: Tomori (18.)

Lendületesen kezdte a mérkőzést a Milan, Théo Hernandez és Rafael Leao gyorsasága többször is megzavarta a Chelsea védőit. A hazaiak érezhetően szerettek volna visszavágni a múlt heti 3–0-s vereségért. A 18. percben aztán nagy fordulat következett, hiszen Tomori a 16-oson belül lerántotta a kapura törő Mountot, amiért a játékvezető kiállította az angolt és büntetőt ítélt a Chelsea javára. A rövid kakaskodást követően elvégzett tizenegyestJorginho értékesítette a 21. percben. Hat perccel később egyenlíthettek volna a hazaiak, de Brahim Díaz beadását követően Giroud a kapu mellé fejelte a labdát. Ellenben a túloldalon a 34. percben Aubameyang nem hibázott, öt méterről vette be a bal alsót, eldőlni látszott a mérkőzés.

Jorginho ezúttal magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt (Fotó: AFP)

A második félidő már nem tartogatott nagy izgalmakat, a Milan emberhátrányban sem játszott alárendelt szerepet, de támadójátékáról sokat elmond, hogy az első kapura lövése Origi révén a hosszabbításban született meg. A Chelsea kontrákból többször is eljutott Tatarusanu kapuja elé, de újabb gólt már a londoniak sem tudtak szerezni. Utóbbiak győzelmükkel két forduló alatt a csoport utolsó helyéről az elsőre ugrottak, míg a Milannak az utolsó két fordulóban már nem szabad hibáznia a továbbjutás érdekében. 0–2

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Chelsea42116–2+47
2. Salzburg4134–3+16
3. AC Milan41124–7–34
4. Dinamo Zagreb41123–5–24

90+4. perc: VÉGE! A Chelsea Olaszországban is magabiztos győzelmet aratott, így órási lépést tett a továbbjutás felé. Köszönjük figyelmüket!

90+1. perc: Megvolt a Milan első kaput eltaláló lövése, Origi volt az elkövető, de Kepa védeni tudott.

90. perc: Négy perc lesz a hosszabbítás!

89. perc: Ballo-Touré buktatta Azpilicuetát, sárga lap.

89. perc: Cserélt a Chelsea, Cucurella érkezett Chilwell helyére.

89. perc: Tonalli is besárgult, Chilwellt borította fel.

88. perc: Chilwell lőtt a kapu mellé.

86. perc: Gallagher kapott sárgát labdaelrúgásért.

80. perc: Kettőt cserélt a Milan, Hernandez helyére Ballo-Touré, Leao helyére Origi állt be.

79. perc: Cserélt a Chelsea, Havertz érkezett Aubameyang helyére.

71. perc: Chalobah húzódott előre, majd 16 méterről a kapu mellé lőtt.

66. perc: Pobega kapott sárgát miután elkaszálta Loftus-Cheek lábát.

63. perc: Kettőt cserélt a Milan is, Pobega érkezett Bennaszer, Rebic pedig Giroud helyére.

62. perc: Kettőt cserélt a Chelsea, a megsérült James helyére Azpilicueta, míg Sterling helyére Loftus-Cheek érkezett.

60. perc: Leao szólóját követően Dest lőtt a 16-os sarkától a kapu fölé.

54. perc: Kovacic lövésébe Aubameyang ért bele az ötösön belül, Tatarusanu nagy bravúrral ütötte ki a kapura tartó labdát.

51. perc: Egy röviden kifejelt labdát James lőtt a kapu mellé.

49. perc: Chalobah passza után Gallagher elhúzta Tatarusanu mellett a labdát, de végül az oldalhálóba lőtte a labdát.

A szünetben cserélt a Chelsea, Gallagher érkezett Mount helyére.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+5. perc: Véget ért az első félidő. A Chelsea magabiztosan vezet a korán emberhátrányba került Milannal szemben.

45. perc Öt perc a hosszabbítás az első félidő végén.

44. perc: Mount lőtt kapura 15 méterről, Tatarusanu gyors vetődéssel tolta szögletre a bal alsóba tartó labdát.

39. perc: Hernandez szögletét követően Giroud fejelt a kapu fölé.

37. perc: Cserélt a Milan, Dest érkezett Brahim Díaz helyére.

36. perc: A reklamáló Krunic is sárga lapot kapott. Ez már az ötödik volt a találkozón.

34. perc: GÓÓÓÓL! Kettővel vezet a Chelsea! Kovacic vezette középre a labdát, majd Mounthoz passzolt, aki továbbpasszolt Aubameyang elé, a gaboni pedig 5 méterről a bal alsóba lőtt.

32. perc: Gabbia buktatta Mountot, sárga lap.

31. perc: A megítélt szabadrúgást Theo Hernandez lőtte csúnyán a kapu fölé.

29. perc: Paprikás a hangulat, Sterling kapott sárgát miután rátartott Krunic lábára.

27. perc: Brahim Díaz beadását követően Giroud tisztán fejelhetett 6 méterre a kaputól, de a labda a bal kapufa mellé szállt.

21. perc: GÓÓÓÓÓL! Jorginho jobbra lőtte a labdát, Tatarusanu balra vetődött, vezet a Chelsea! 0–1!

20. perc: Még mindig nem tudta elvégezni a büntetőt a Chelsea, Mount és Giroud akaszkodott ugyanis össze, mindketten sárgát kaptak.

A visszajátszások alapján a 11-es jogossága nem kérdőjelezhető meg, és a szabályok alapján – mivel kézzel történt a szabálytalanság – a piros lap sem.

18. perc: 11-es, piros lap! Tomori rántotta le a kapura törő Mountot, a játékvezető büntetőt ítélt és kiállította az angol védőt!

A csoport másik mérkőzésén a Salzburg vezet a Dinamo Zagreb otthonában.

Hétvégi bajnokiját mindkét csapat sikerrel tudta le, a Milan hazai pályán 2–0-ra győzte le a Juventust, a Chelsea szintén hazai pályán aratott 3–0-s győzelmet a Wolverhampton ellen.

Az AC Milan tavaly csoportutolsóként zárt a Bajnokok Ligája csoportkörében, Stefano Pioli együttese akkor hazai pályán egyetlen mérkőzést sem tudott megnyerni. Az idei sorozatban eddig egy mérkőzést játszottak otthon az olaszok, akkor magabiztos győzelmet (3–1) arattak a Dinamo Zagreb ellen.

Theo Hernandez sérülés miatt kihagyta a két csapat múlt heti találkozóját, most viszont már ott van a kezdőben és rögtön zavarokat is tudott okozni a londoniak védelmében.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Chelsea indította útjára a labdát.

A Milan piros-feketében, a Chelsea kék-fehérben játszik majd. A találkozót a német Daniel Siebert vezeti majd.

Pályán a csapatok, pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés!

Egy hete Londonban Graham Potter együttes sima győzelmet aratott a tartalékos olaszok ellen. Az előzetes várakozások szerint a mai találkozónak is az angolok az esélyesei.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Bajnokok Ligája szerda esti rangadója, az AC Milan–Chelsea összecsapás.