Visszavágott a Real Madrid a Sheriffnek, megvan a továbbjutás

B. A.B. A.
2021.11.24. 20:50
Toni Kroos, David Alaba és Karim Benzema is betalált (Fotó: AFP)
A Real Madrid 3–0-ra legyőzte a Sheriff Tiraspolt a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, ezzel biztosította a helyét a legjobb tizenhat között.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ

D-CSOPORT
SHERIFF TIRASPOL (MOLDOVAI)–REAL MADRID (SPANYOL) 0–3 (0–2)
Tiraszpol, Sheriff Stadion, 5932 néző. Vezette: Szymon Marciniak (lengyel)
SHERIFF: Athanasziadisz – Costanza, Arboleda, Dulanto, Cristiano – Thill, Addo – Adama Traoré (Cojocaru, 81.), Kolovosz (B. Nikolov, 59.), Bruno (Julien, 60.) – Castaneda (Yansané, 59.). Vezetőedző: Jurij Vernydub
REAL: Courtois – Carvajal (Lucas Vázquez, 65.), Militao, Alaba (Nacho, 65.), F. Mendy (Marcelo, 61.) – Kroos, Casemiro (Blanco, 84.), Modric – Rodrygo (Asensio, 84.), Benzema, Vinícius Junior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Alaba (30.), Kroos (45+1.), Benzema (55.)

A képlet egyszerű volt spanyol szemszögből: győzelem esetén biztosítja a továbbjutást a Real Madrid, igaz, a Sheriff Tiraspol a madridi mérkőzésen már bizonyította, hogy ez nem feltétlenül tartozik a könnyen kivitelezhető kategóriába.

Érezhető volt, hogy Carlo Ancelotti csapata komolyabban veszi ellenfelét a szeptemberi fiaskót követően, ez a helyzetek és a gólok számában is megmutatkozott, bár a vezetés megszerzéséhez szerencse is kellett: David Alaba 16 méterről elvégzett szabadrúgása megpattant Cristiano lábán, a labda így védhetetlenül csapódott a kapu közepébe (0–1). Az osztrák futballista 2004 februárja óta az első Real Madrid-védő lett, aki közvetlenül szabadrúgásból talált be a Bajnokok Ligájában – bő 17 évvel korábban Roberto Carlos vette be ily módon a Bayern München kapuját.

A második gólnak csak minimális köze volt Fortunához, a madridiak remek egyérintős játékkal készítették le Toni Kroosnak a labdát, a német lövése a lécről vágódott a gólvonal mögé (0–2).

Ha a közvetlenül a szünet előtt kapott gól után maradt volna még kérdés a végkimenetelt illetően, a harmadik Real-találat végleg eldöntötte a három pont sorsát: Karim Benzema a tizenhatos vonaláról eleresztett pontos lövése a jobb alsóban kötött ki (0–3).

A Sheriff-játékosok mentek becsülettel, és bár nem sok hiányzott a szépítő találat megszerzéséhez, ez végül nem jött össze. A Real Madrid győzelmének köszönhetően elkönyvelheti a nyolcaddöntős részvételt, az utolsó fordulóban az Inter ellen a döntetlen is elég lehet a csoportelsőséghez.

A csoport másik mérkőzésén
Internazionale (olasz)–Sahtar Doneck (ukrán) 2–0 (Dzeko 61., 67.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Három perc a ráadás.

89. PERC: Ismét a görög kapus nyeri a spanyol szélső elleni különmeccset.

87. PERC: Athanasziadisz nagy bravúrral védte Asensio közeli lövését.

84. PERC: Ancelotti még kettőt változtat, Asensio mellett beküldi a BL-ben debütáló Blancót is.

81. PERC: Adama Traoré a mellkasát fájlalta, Cojocaru folytatja helyette.

73. PERC: Rodrygo megpattanó lövésére jól reagált Athanasziadisz, így madridi szöglet helyett a hazaiak jöhetnek.

68. PERC: Kisebb tűzijáték a Real Madrid kapuja előtt, de hol Courtois mutatott be bravúrt, hol a kapufa akadályozta meg a hazai gólt.

65. PERC: Újabb madridi cserék: Nacho és Lucas Vázquez be, Carvajal és Alaba le.

63. PERC: Majdnem ott volt a szépítés, Dulanto megelőzte Courtois-t, és bár nem sokkal, de a léc fölé fejelt.

61. PERC: Marcelo váltotta Mendyt a vendégeknél.

60. PERC: Hármat is cserélnek a hazaiak: Julien, Yansané és a korábban a Fehérvárban is futballozó Nikolov a pályán.

55. PERC: GÓÓÓL, MÁR HÁROMMAL MEGY A REAL! Mendy passza után Benzema lőtte ki a tizenhatosról a jobb alsót (0–3).

50. PERC: Costanza érkezett a tizenhatosnál egy kifejelt labdára, de a lövés elzúgott keresztben a kapu előtt.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. PERC: GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Szép egyérintős játék spanyol részről, a végén Kroos lőtt a tizenhatosról nagy gólt: a labda a lécről pattant a gólvonal mögé (0–2).

41. PERC: Nem sokon múlott második madridi gól: egy balról érkező beadás után Carvajal lőtt hat méterről, kapásból a rövid sarok fölé.

38. PERC: Castaneda passza után megint Thill próbálkozott, de ez a lövés messze elkerülte a kaput.

32. PERC: Thill tette próbára Courtois-t, de ezt most nem úgy találta el mint a madridi meccsen.

30. PERC: GÓÓÓL, VEZET A REAL! Alaba 17 méterről elvégzett szabadrúgásába Cristiano beletette a lábát, így a labda védhetetlenül csapódott a kapu közepébe (0–1).

28. PERC: Costanza csúszott rá Casemiróra: a brazil védő sárga lapot kapott, a Real ígéretes helyről jöhet szabadrúgással.

23. PERC: Rodrygo vette át szépen a magasan ívelt labdát, a beadás sem volt rossz, de Benzema a kapu fölé fejelt.

22. PERC: Rodrygo szambázott a hazai tizenhatoson belül, végül nagy nehezen Dulanto mentett szögletre.

18. PERC: Carvajal ment el a jobb szélen, a visszagurítás is pontos volt Rodrygónak, aki belsővel a jobb sarok felé pörgetett, de Athanasziadisz vetődve védeni tudott.

13. PERC: Kolovosz lövését blokkolta Militao.

10. PERC: Ez már bent van, de les! Kroos lövését Atanasziadisz Benzema elé ütötte, a francia azonban hiába lőtt a kapuba, valóban előrébb tartózkodott.

8. PERC: Ezt most megúszta a Sheriff: Rodrygo remek indítást kapott a jobb szélen, a középre passz Benzemának volt címezve, de Arboleda jó ütemérzékkel megelőzte a franciát.

4. PERC: Az első veszélyes lehetőség a hazaiaké lehetett volna, de Thill szabadrúgását kifejelték a madridiak.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Real indította útjára a labdát.

Fekete szerelésben a hazaiak, fehérben a vendégek.

A mérkőzés játékvezetője a lengyel Szymon Marciniak.

A csoport másik mérkőzésén az Inter 2–0-ra legyőzte a Sahtart.

A Real Madrid továbbjut, ha ma legyőzi idegenben a Sheriff Tiraspolt.

Madridban óriási meglepetésre a moldovai csapat nyert 2–1-re.

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a labdarúgó Bajnokok Ligája 2021–2022-es kiírását? Szavazzon!

A találkozót a Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat aSheriff Tiraspol–Real Madrid Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!