BL, D-csoport: Sánchez is betalált, először nyert az OM

D. Á.D. Á.
2022.10.04. 21:00
A labdarúgó Bajnokok Ligája 3. fordulójában az Olympique Marseille hazai pályán 4–1-re legyőzte a Sporting CP-t.

Alexis Sánchez góljával egyenlített a Marseille (Fotó: AFP)

Igencsak fontos találkozó várt a Marseille-re hazai pályán a Sporting CP ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában. A franciák a találkozó előtt két vereséggel a D-csoport negyedik helyén álltak, ezzel szemben Ruben Amorim csapata ennél jobban nem is kezdhette volna a BL jelenlegi kiírását – a Frankfurtot és a Tottenhamet is legyőzte, százszázalékos mérleggel érkezett a Stade Vélodrome-ba.

Az összecsapást tizenöt perccel később kezdték a felek, a vendégcsapat busza ugyanis nem ért oda idejében a stadionhoz. Azt nem lehet mondani, hogy a szurkolók kiakadtak volna emiatt, ugyanis zárt kapuk mögött rendezték meg a mérkőzést.

A kezdő sípszó után egy perc sem telt el, máris vezetett a Sporting CP – az FC Barcelona kölcsönjátékosa, Francisco Trincao húzott befelé a jobb szélről, s miután senki sem lépett ki rá, a tizenhatos sarkáról parádés gólt tekert a kapu jobb oldalába. 0–1

A jó rajtot követően minden megváltozott, ebben pedig nagy szerepe volt a Real Madrid egykori kapusának, Antonio Adánnak.

A 13. percben a spanyol kapusnál volt a labda, nem vette komolyan a letámadó Alexis Sánchezt, s amikor előre akart ívelni, már késő volt – a chilei támadóról a kapuba pattant a labda. 1–1

Három perc elteltével Adán egy lágy íveléssel játszotta volna meg csapattársát, ám az átadást leleste Matteo Guendouzi, néhány másodperccel később Clauss beadásából Amine Harit fejelt gólt a borzalmasan helyezkedő kapus mellett. 2–1

A 35 éves kapus a 23. percben nagyjából végleg elintézte, hogy csapata pont nélkül távozzon Marseille-ből: egy hosszú indításnál kimozdult a kapujából, s kézzel ütött bele a labdába. Ezzel még önmagában nem lenne probléma, viszont elhagyta a tizenhatost, így a bíró azonnal felmutatta neki a piros lapot. A hazaiak néhány perc múlva Leonardo Balerdi fejes góljával nagyjából le is zárták a mérkőzést. 3–1

Sokáig úgy nézett ki, hogy ennyi lesz a vége, ám a lefújás előtt öt perccel még Chancel Mbemba is beköszönt, így alakult ki a 4–1-es végeredmény.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!