BL, C-csoport: kiállítás, két 11-es – továbbment a Chelsea

2017.11.22. 19:55
Willian és Hazard pacsija érthető, a legjobb 16 között a Chelsea (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában a Chelsea 4–0-ra legyőzte idegenben a Qarabagot, ezzel továbbjutott a C jelű kvartettből.

Az azeri gárda a találkozó elején mindent megtett, hogy megnehezítse jóval esélyesebb ellenfele dolgát – kapufáig is eljutott a Qarabag, ám alig húsz perc elteltével gyakorlatilag megpecsételődött a sorsa.

Ekkor ugyanis a gólhelyzetben kilépő Williant hátulról addig gyötörte Rashad Sadygov, míg a Chelsea-játékos a földre, a hazaiak csapatkapitánya pedig kétségbeesett – a játékvezető kiállította.

A megítélt tizenegyest Eden Hazard értékesítette (0–1), sőt nem sokkal később a sértett Willian is megterhelte az azeri hálót. A meccs első gólját szerző belga elegáns sarkazással hozta gólhelyzetbe brazil társát, aki közelről nem hibázott. (0–2)

A 71. percben Cesc Fabregas talált be Willian újabb kiharcolt büntetője után, majd a hajrában a kékek 22-ese egy tizenhatoson kívüli bombával tette fel az i-re a pontot. (0–4)

Fabregas ezzel negyedik spanyol játékosként érte el a 20 gólos mérföldkövet a BL-ben, Raúl 71, Fernando Morientes 33 és Fernando Torres 20 találata mellett.

A Chelsea ezzel biztosan továbbjutott a C-csoportból, és az is eldőlt, hogy a Qarabag a negyedik helyen végez.

A TALÁLKOZÓ ÖSSZEFOGLALÓJA

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
C-CSOPORT
Qarabag–Chelsea 0–4 (E. Hazard 21. – 11-esből, Willian 36., 85., Fabregas 71. – 11-esből)
20.45: Atlético Madrid–AS Roma – élőben az NSO-n! (Tv: Sport1)