Sorozatban hatodszor is kikapott a Barcelona a Bayerntől!

2022.10.26. 20:50
Fotó: AFP
Az FC Barcelona 3–0-ra kikapott odahaza a Bayern Münchentől a labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjának 5. fordulójában, de már a mérkőzés előtt kiderült, hogy nem jutnak tovább a katalánok.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
C-CSOPORT
FCBarcelona (spanyol)–Bayern München (német) 0–3 (0–2)
Barcelona,
Camp Nou, 84 016 néző. V: A. Taylor (angol)
FC Barcelona:
Ter Stegen – Bellerín, Koundé (Eric García, 67.), M. Alonso, A. Balde – Busquets (Ferran Torres, 58.), F. de Jong, Kessié – O. Dembelé (Fati, 67.), Lewandowski (Pablo Torre, 82.), Pedri (Raphinha, 58.). Vezetőedző: Xavi
Bayern München: Ulreich – Mazraui (Stanisic, 79.), Upamecano (Pavard, 62.), De Ligt, A. Davies – Goretzka (Sabitzer, a szünetben), Kimmich – Gnabry, Musiala (Gravenberch, 67.), Mané – Choupo-Moting (Th. Müller, 62.). Vezetőedző: Julian Nagelsmann
Gólszerző: Mané (10.), Choupo-Moting (31.), Pavard (90+5.)

A csoport másik mérkőzésén
Internazionale (olasz)–Viktoria Plzen (cseh) 4–0 (Mhitarjan 35., Dzeko 42., 66., R. Lukaku 87.)

Hatalmas fütty fogadta a feleket a Camp Nouban: a német gárdának, az UEFA-nak és minden bizonnyal a hazai csapatnak is jutott belőle, ugyanis a kezdésre kiderült, hogy a Barcelona nem jut tovább a csoportjából (hacsak az Európa-ligát nem „lecsorgásként”, hanem továbbjutásként értékeljük).

Ahogyan tavaly sem – márpedig egymás után kétszer ilyen eset a Barcelonával csak Louis van Gaal alatt történt meg. A tartalékos német együttes ráadásul az első félidőben kétszer is „megforgatta tőrt” a katalán drukkerekben, ugyanis Sadio Mané és Eric Maxim Choupo-Moting is betalált egy-egy villámgyors támadás és egy-egy csodás Serge Gnabry-passz után.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Nem ment a Barcelonának, nagyon sokáig nem volt a kapu felé tartó kísérletük sem a hazaiaknak, a szünet előtt ráadásul a VAR segítségével elvett egy már megítélt büntetőt a spanyoloktól a játékvezető (Jamal Musiala két kihagyott ziccere után).

A VAR a fordulás után lebuktatta a kapuba találó Gnabryt, hogy lesről indult, majd egyre kiegyenlítettebbé vált a találkozó. Xavi Ferran Torrest, Raphinhát és Ansu Fatit, Julian Nagelsmann Thomas Müllert vezényelte a pályára, de nem villogtak, ellenben a ráadásban Gnabry egy kis szerencsével gólpasszt adott a csereként pályára lépő Benjamin Pavard-nak.

Sorozatban hatodszor nyert a sorozatban a Bayern a Barcelona ellen.

Ez volt az ötödik alkalom, amikor a Barcát kétszer is legyőzte ugyanaz a klub egy BL-idényben – valójában a bajorok már negyedszer követték el ezt a bravúrt, a másik csapat a Dinamo Kijev volt.

A Bayern sorozatban a 33. BL-csoportmérkőzésén maradt veretlen, ezen belül 30-szor nyert, ez rekord. Miként az is, hogy egyhuzamban a 12. BL-csoportmeccsüket nyerték meg a müncheniek!

4 siker a Barca ellen, BL-rekord!

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. PERC BENJAMIN PAVARD IS BETALÁL! Kimmich jobbról jobbal középre adja a szögletet, a 16-os túlsó sarkán belülről Gnabry jobbal kapura lő, de rosszul találja el a labdát, talán az elugró De Ligt is beleért a labdába... amely az ötös jobb sarkára pattan a földről, Pavard meg jobbal, droppal a kapu közepébe lő. 0–3!

90+4. perc Gravenberch passzát Mané 18-ról jobbal a bal felsőbe lőné, de hatalmasat véd vetődve Ter Stegen!

90+3. perc Gnabry távolija távolról sem jó, a hazaiak nem lőttek ma még a kapu felületére.

Négy perc a ráadás.

90. perc Kissé balról, 18-ról jobbal Fati az elé ugró Müllerbe lő.

86. perc Mané kap egy rúgást.

83. perc Ter Stegen pocsék kirúgását eléri becsúszva a 16-oson belül Gravenberch, de szereli őt De Jong, becsúszva.

A Barcelona támadója, Robert Lewandowski 52 gólt szerzett 54 hazai mérkőzésen a Bajnokok Ligájában (38-at a Bayern Münchenben, kilencet a Borussia Dortmundban, ötöt a Barcelonában). A Barcában két meccsen 5-ig jutott, ez katalán rekord.

82. perc Pablo Torre be, Lewandowski le. Nem lesz több csere ma.

82. perc Kimmich jobb oldali beadását kissé jobbról, tízről nagyon a rövid felső mellé fejeli Sabitzer.

80. perc Alonso beadását Davies odaadja Raphinhának, aki közelről a kapusba lő... de kezezett előtte.

80. perc Kimmich ível az ötös jobb sarka elé, Gnabry jobbal középre lő, Ter Stegen jobbra ledőlve fogja a labdát.

79. perc Josip Stanisic be, Mazraui le, jobbhátvédcsere.

79. perc Raphinha odarúg Manének a felező környékén.

77. perc Gnabry passza rossz, Mané elől felszabadít a 16-oson García.

A hazai ultrák minden mindegy-alapon fergeteges szurkolásba kezdenek a német kapu mögött.

72. perc Mazraui jobb oldali beadása Baldéról a kapusa ölébe pattan.

71. perc Torres lő ballal 18-ról De Ligtbe.

70. perc Raphinha passzát Fati az ötös bal sarka elől ballal a jobb, azaz rövid alsó sarok mellé lövi.

67. perc Ryan Gravenberch be, Musiala le, Koundé le, Eric García be. Ansu Fati meg Dembélét váltja.

66. perc Sabitzer passzát Kimmich jobbal a jobb alsó mellé szúrja a 16-os jobb sarka elől.

65. perc
Raphinha passzát középen hosszan veszi át Torres, De Ligt feltartja, Ulreich kilép a labdáért.

Müllert nem szeretik itt... Müller: 8 meccs a Barca ellen, 8 góllal és 2 gólpasszal.

62. perc Thomas Müller be, Chuopo-Moting le, Upamecano le, Benjamin Pavard váltja.

58. perc Raphinha és Ferran Torres le, Pedri és Busquets le.

57. perc Pedri sarkazása után Alonso megvillan, de a passza után Lewandowski egy visszahúzós cselt követően az ötös bal sarkáról jobbal Sabitzerbe lő.

Les bizony, mondja a VAR is.

55. PERC SERGE GNABRY ELDÖNTI? Az ötös bal sarka elől ballal a jobb, azaz a túlsó alsó sarokba lő Kimmich remek passza után, de ez les lesz.

52. perc Az ötös bal sarka elől Lewa lefejeli a labdát, de az ötösre berobbanó Dembélé háta mögé, majd Pedri passzát Busquets ballal 17-ről, kicsit balról nagyon a léc fölé méri.

51. perc Mazraui szereli szép becsúszással a 16-oson belül Dembélé passza után Lewandowskit.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Marcel Sabitzer

Forrás: Weltfussball

Ter Stegen: 7 meccs a Barcában a Bayern ellen, 21 kapott góllal.

GÓLVIDEÓK ITT!

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

NINCS 11-ES, NINCS SÁRGA LAP SEM. Mondjuk meg őszintén, VAR nélkül ez sima 11-es.

A VAR bizonytalan, Taylor a kis tv előtt.

44. perc Kontra, Lewandowskit felrúgja Matthijs de Ligt Dembélé passza után. Büntető és sárga lap.

43. perc Ter Stegen eléri jobb lábbal Musiala jobblábas, hétméteres lövését a jobb alsó előtt, előtte Musiala kissé közelebbről Bellerínbe lőtt, Mané jobbal próbálkozott, ezt is védte a német kapus, mert középre ment a lövés. ZICCEREK!

42. perc Sergio Busquets lerántja a bal szélen fölöslegesen Musialát, sárga lap és eltiltás.

39. perc Lewandowski jobbal, 22-ről a sorfalba lő, majd a kapu elé emel... Upamecano tisztáz.

38. perc Upamecano odarúg Busquetsnek, szabadrúgás a 16-os bal sarka elől.

A Bayern előző 5 spanyolországi meccsén csak egyszer kapott ki: a Villarreal ellen.

35. perc Dayot Upamecano kap sárga lapot Pedri megrúgásáért.

A 33 éves csatár 11 meccsen lőtt 6 gólt és adott 2 gólpasszt ebben az idényben. Ebben a hónapban ez a 8. kanadai pontja!

Nagyon furcsa arccal nézik a pályát a hazai drukkerek...

31. PERC ÚJABB BAYERN-GÓL, Gnabry remek, lapos passzát az ötös jobb sarka elől jobbal a jobb alsóba rúgja a kapus lába között ERIC-MAXIM CHUOPO-MOTING! 0–2!

Sorozatban hatodszor kaphat ki a Bayern ellen a Barca. Öt BL-meccséből 3-szor nyert itt a Bayern, a Juventus és a Real mellett a németeknek van csak itt több győzelmük, mint vereségük a sorozatban.

28. perc Mané ad balról pocsék passzt Chuopo-Motingnak, de les.

26. perc Dembélé a 16-os előtt, a csel jó, de passzát Mazraui lefüleli Pedri elől.

Amikor egymás után két évben nem jutott tovább a BL-csoportból a Barca

24. perc Leon Goretzka kap sárga lapot sokadik belépője után. Busquets volt most az áldozat.

20. perc Musiala passzát Chuopo-Moting 14-ről jobbal a jobb alsó mellé töri.

18. perc Dembélé emel kissé balról az ötösre, Upamecano kifejeli a labdát Lewandowski elől.

16. perc Nusszair Mazraui kap sárga lapot, hasba csapta Baldét szerelés címén.

Az előző 5 évet nézve ez Ulreich harmadik BL-meccse.

Mané: 19 meccs az idényben, 10 góllal és 1 gólpasszal.

13. perc Bellerínt szereli becsúszva Goretzka, Dembélé jobb oldali szögletét kiüti az ötös elől Ulreich, jó messzire.

A Barca legutóbbi győzelme óta 20–4 a gólkülönbség a németek javára ebben a párharcban.

Tombol a vendégtábor, tele a vendégszektor. A VAR szerint is gól a gól.

10. PERC VEZET A BAYERN, SADIO MANÉ betalál! Gnabry remek indításával Mané lefutja Bellerínt, kissé jobbról, 11-ről jobbal a jobb alsóba lő, a kivetődő kapus jobbja mellett ellőve a labdát. Amelyet a visszafutó Bellerín sem ért el: 0–1!

2–4–4-ben támad a Barca, jegyzi meg az uefa.com.

4. perc Mané elől felszabadít a kapu jobb sarka elől Bellerín.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

A pályán a csapatok, óriási füttyszó. A németeknek és az UEFA-nak. Is...

Egy kis örökmérleg: 14 mérkőzés, 10 német és 2 spanyol sikerrel, 34, ill. 16 rúgott góllal.

2013, Thiago Alcántara, 25 000 000
2001, Patrik Andersson, 8 000 000 Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Memphis Depay, Andreas Christensen, Sergi Roberto és Ronald Araújo sérült, a vendégektől Manuel Neuer, Lucas Hernandez, Bouna Sarr és Leroy Sané maródi.

A Barcelona Európa-liga szereplése az Inter győzelmével biztossá vált.

Internazionale (olasz)–Viktoria Plzen (cseh) 4–0 (Mhitarjan 35., Dzeko 42., 66., Lukaku 87.)

Az eddig százszázalékos és biztosan nyolcaddöntős Bayern csak akkor nem betonozza be első helyét, ha a kikap Barcelonában.

„Győzni akarunk, meg akarjuk nyerni a csoportunkat. Ennek a mérkőzésnek a megnyerése számunkra presztízskérdés is. Ha el akarjuk hódítani a Bajnokok Ligája serlegét, akkor nem engedhetjük meg magunknak a gyengébb pillanatokat. Üzenetet akarunk küldeni a hazai és nemzetközi riválisainknak, a Barca elleni találkozó pedig tökéletes lehetőség lesz erre.”

A Bayern München mestere, Julian Nagelsmann is megosztotta gondolatait a ma esti mérkőzésről. A bajorok szakvezetője egy Katalóniában aratott győzelemmel üzenne a többi riválisnak – olvasható az UEFA oldalán.

„Igen, a Real Madrid ellen összehoztam egy tizenegyest, és az Inter ellen is lehettem volna jobb. A konstruktív kritikákat szívesen fogadom, 21 éves vagyok, és bőven van még hova fejlődnöm. A tiszteletlen támadásokkal nem foglalkozom.”

A 47 éves szakember mellett Eric García, a katalán csapat hátvédje szólalt meg a sajtótájékoztatón, aki reagált az utóbbi időkben a játékát ért kritikákra – hívta fel a figyelmet a Marca.

„Még nem néztem meg a lehetséges ellenfeleket az Európa-ligában. Igen, megvan az esélye, hogy ott fogjuk folytatni. A csapattal közösen fogjuk megnézni az Inter mérkőzését az öltözőben.”

„Az ellenfelünk egy intenzív futballt játszó, remek fizikai adottságokkal rendelkező, taktikailag kiválóan képzett csapat, amely véleményem szerint a világ egyik legjobb együttese. A körülményektől függetlenül győznünk kell. Be kell bizonyítanunk, hogy müncheni vereségünk egy szégyen volt a sportágra nézve. Meg kell mutatnunk, hogy képesek vagyunk a Bayern szintjén játszani. A menetrend már a sorsolás óta ismert, ezzel nincs mit kezdeni. Meg kell nyernünk a holnapi meccset függetlenül attól, hogy mit csinál az Inter a saját találkozóján. Az a célunk, hogy jól teljesítsünk és jól érezzük magunkat a pályán.”

Ennek tudatában Xavi mindenkit biztosított arról, hogy csapata a milánói összecsapás eredményétől függetlenül mindent meg fog tenni azért, hogy legyőzze német riválisát.

„Az ellenfelünk egy intenzív futballt játszó, remek fizikai adottságokkal rendelkező, taktikailag kiválóan képzett csapat, amely véleményem szerint a világ egyik legjobb együttese. A körülményektől függetlenül győznünk kell. Be kell bizonyítanunk, hogy müncheni vereségünk egy szégyen volt a sportágra nézve. Meg kell mutatnunk, hogy képesek vagyunk a Bayern szintjén játszani.”

Sokatmondó, hogy a szerdai találkozót megelőző sajtótájékoztatón Xavit arról is faggatták, készül-e már a lehetséges Európa-liga-ellenfelekből. Erre diplomatikusan azt mondta, hogy nem, de ha úgy alakul, az El-ben oroszlánként fognak küzdeni a végső sikerért. Előbb azonban a Bayern München ellen bizonyítaná, hogy igaztalanok voltak az őket ért kritikák.

„Nem így terveztük, de sajnos így alakult – mondta a Marcának adott interjúban Pedri, a Barcelona 19 éves középpályása. – Nem tehetünk semmit, csak reménykedhetünk benne, hogy nekünk kedvezően alakul az Internazionale és a Plzen találkozója. Persze mindannyian tudjuk, mennyire bonyolult a helyzet. Jókora szerencsére lenne szükségünk, ugyanakkor amíg van remény, hiszünk benne, hogy továbbjuthatunk. Az utóbbi időben gyakran ért minket az a kritika, hogy a nagycsapatok ellen gyengén játszottunk, pedig Münchenben egyáltalán nem futballoztunk rosszul, csak képtelenek voltunk a kapuba találni. Az Inter elleni két mérkőzésen és a Real Madrid elleni összecsapáson viszont valóban nem úgy futballoztunk, ahogy szerettünk volna. Sajnos rosszkor kerültünk hullámvölgybe, de nem gondolom, hogy a túl nagy elvárás bénított meg minket. A Barcelonában mindig arra kell törekedni, hogy az összes trófeát megnyerjük. Ha a Bajnokok Ligájában nem is jutunk tovább, ott a bajnoki cím és a Király-kupa. Biztos vagyok benne, hogy ha végig jól teljesítünk, és keményen dolgozunk, sikeres idényt zárhatunk. Persze sokat gondolok már a világbajnokságra is. Remélem, én is utazhatok Katarba. Bár nem mi vagyunk a torna legnagyobb esélyesei, az Európa-bajnokságon sem voltunk favoritok, mégis sokáig meneteltünk.”

A katalánok a hétvégén simán, 4–0-ra nyertek a Bilbao ellen, előtte pedig 3–0-ra győzték le a Villarrealt, azaz optimistán készülhetnének, csak hát ők is tisztában vannak vele, hogy szerda este valószínűleg búcsúznak a BL-től. És hamar kiderült, búcsúznak is.

A Barcelona szinte lehetetlen helyzetből várta a szerdai játéknapot, de Pedri mellett a csapatot irányító Xavi is bízott benne, hogy nekik kedvezően alakulnak a mérkőzések.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BARCELONA–BAYERN MÜNCHEN MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!