Choupo-Moting ismét remekelt, két góllal nyert a Bayern München

2022.11.01. 20:50
Az első gól (Fotó: AFP)
A Bayern München 2–0-ra megverte odahaza az Intert a labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjának 6., utolsó mérkőzésén, a Barcelona négy gólt lőtt a Plzennek. A München az első csapat lett a BL történetében, amely egymás után két idényben is diadalmaskodott az összes csoportmeccsén!

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
C-CSOPORT
Bayern München (német)–Internazionale (olasz) 2–0 (1–0)
München, Allianz Aréna, 75 000 néző. Vezette: Kruzliak (szlovák)
Bayern München:
Ulreich – Mazraui (Musiala, 66.), Pavard, Upamecano (A. Davies, a szünetben), Stanisic – Kimmich, Sabitzer, Coman (Wanner, 76.), Gravenberch, Mané (Gnabry, 66.) – Choupo-Moting (Tel, 73.). Vezetőedző: Julian Nagelsmann
Inter: A. Onana – Darmian, De Vrij (Skriniar, 60.), Acerbi – Bellanova, Gosens, Barella (Mhitarjan, 60.), Asllani, Gagliardini (Calhanoglu, 60.) – Joaquín Correa (V. Carboni, 76.), Lautaro Martínez (Dzeko, 60.). Vezetőedző: Simone Inzaghi
Gólszerző: Pavard (32.), Choupo-Moting (72.)

Mindkét csapat továbbjutott, mindkét csapat helye stabil már a táblázaton, mégsem nevezhető semmilyen körülmények között sem tét nélkülinek a Bayern München és az Internazionale összecsapása. Több cserejátékos is bizonyíthatott, páran a világbajnoki szereplésük miatt aggódhatnak még, többen pedig éppen azt akarták bizonyítani, hogy helyük van a kezdőben vetélytársuk felépülése után is (összesen tíz sérültje van a két klubnak).

A hazaiak legjobbja Eric Maxim Choupo-Moting volt, aki remek labdákkal tömte a társakat, ő maga pedig szépen ollózott a bal alsó sarokba az ötösről, de lesről. A szünetre a hazaiak térhettek előnnyel, egy szöglet után Benjamin Pavard góllal büntette Lautaro Martínez és az Inter-védelem hibáját.

GÓLVIDEÓ ITT!

Lesről (Fotó: AFP)

Mégsem ez volt az első félidő legemlékezetesebb mozzanata, hanem az, hogy Sadio Mané kezezését önvédelemnek könyvelte el a szlovák játékvezető, Ivan Kruzliak, így nem ítélt érte büntetőt. VIDEÓ ITT!

Nem sok helyzete volt az olaszoknak, Mané lövését is magabiztosan fogta a másik kapu előtt André Onana, és még a hajrá előtt eldőlt a mérkőzés, amikor a 16-os elől irgalmatlan nagy gólt lőtt Eric Maxim Choupo-Moting.

Edin Dzeko, Henrih Mhitarjan és Hakan Calhanoglu sem tudott segíteni az Interen, pár fiatal lépett pályára még a második gólt követően: újabb magabiztos győzelemmel üzent a riválisoknak a Bayern, amely sorozatban a 13. csoportmérkőzését nyerte meg.

Nem mellékesen a München lett az első csapat a BL-ben, amely egymás után két idényben is diadalmaskodott az összes csoportmeccsén! 2–0

A csoport másik mérkőzésén
Viktoria Plzen (cseh)–Barcelona (spanyol)
2–4 (Chory 51., 63. – az elsőt 11-esből, ill. Alonso 6., Ferran Torres 44., 54., Torre 75.)

65–24–190

Három idényben senki sem nyerte még meg az összes találkozóját a csoportjában, csakis a Bayern.

Az Inter az előző 33 meccsén csak kétszer nem lőtt gólt. A Bayern elleni két meccsen.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Kimmich nem figyel, az ötös bal sarka elől jobbal Dzeko kapura lő, balra vetődve hatalmasat véd Ulreich!

Három perc a ráadás.

90. perc Valentín Carboni is kap egy sárga lapot, ellökte Sabitzert. Carboni argentin, az apja a Salzburg és a Catania volt légósa, Ezequiel Carboni. Valentín Carboni testvére, Franco szintén válogatott kerettag, a Cagliari játkékosa.

89. perc Josip Stanisic kap sárga lapot Dzeko megrúgásával, majd Calhanoglu jobb oldali beadását Dzeko tízről nem sokkal rúgja a léc fölé!

76. perc Paul Wanner be, Coman le. Milan Skriniar De Vrijt, Valentin Carboni Correát váltja a másik oldalon.

Előző 3 idegenbeli BL-meccsén veretlen volt az Inter.

75. perc Gnabry jobb oldali beadásáról millliméterekkel marad le középen a bevetődő Davies!

73. perc Matthijs Tel váltja a gólszerzőt. Ék helyett szélső.

72. PERC EZ A GÓL MÁR ÉR, Davies lapos passza után ERIC MAXIM CHUOPO-MOTING jobbal a jobb felsőbe lő középről, 19 méterről. Acerbiék lemaradtak róla, Onana nem védhette: 2–0!

71. perc Gravenberch jobbal 19-ről a kapushoz lő, exajaxosok belharca. Mhitarjan a kapushoz lő a másik 16-os elől.

60. perc Davies passzát Musiala jobbal a jobb alsó felé rúgja meg, 14-ről, vetődve fogja a labdát Onana.

Stanisic középső védő lett, a bal oldal Daviesé, a jobb pedig Kimmiché.

66. perc Jamal Musiala be, Mazraui le, Manét meg Serge Gnabry váltja.

A Bayern megnyerte előző 12 csoportmeccsét a BL-ben, és az első csapat lehet a BL-ben, amely egymás után két idényben is megnyeri mind a hat meccsét a négyesében!

63. perc Davies eltört lövését az ötösről a bal alsóba ollózza Chuopo-Moting. De les. A labda a földön pattant meg, nem az előrehajoló Asllanin.

60. perc Martínez, Gagliardini és Barella le, Edin Dzeko, Henrih Mhitarjan és Hakan Calhanoglu be.

A Bayern megnyerte az előző 5 hazai meccsét olasz csapatok ellen, és mindig legalább két gólt lőtt.

54. perc Mané ballal rosszul találja el az ötös előtt Coman jobb oldali beadását!

53. perc Gagliardini kissé balról, 11-ről ballal Ulreich elé lövi a labdát. Correával háromszögezett.

48. perc Joshua Kimmich megrúgja Bellanovát, sárga lap.

47. perc Asllani beadását Acerbi hétről a jobb alsóba fejeli, de les. A VAR szerint is.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Alphonso Davies be, Upamecano le.

Kijött volna belőle a kifli? Vagy De Vrij arcát védte?

15-ször lőttek az Inter kapujára, ez rekord (2003 óta mérik).

Az előző 3 itteni meccsén nem kapott ki az Inter.

Forrás: Weltfussball.de

E párharc legjobb góllövői:
Diego Milito 2
Aldo Serena 2
Mario Gómez 2

Szóval szöglet... (Fotó: AFP)

Sorozatban a 22. hazai meccsén is betalált a sorozatban a Bayern, klubrekord!

45+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS ELSŐ FÉLIDEJE!

45+5. perc Chuopo-Moting Darmian bakija után eljátszana egy 11-est, de nem nyert. Mané elől szépen mentett előtte a 16-oson belül Asllani, becsúszva, ezt a labdát vitte el balra a kapus mellett a csatár, majd hatalmasat esett.

45+2. perc Coman lő jobbal 22-ről, középről kapura, Onana véd a bal alsó előtt, pedig a labda lepattant előtte.

45. perc Coman szólója után Sabitzer lő kapura 21-ről, de odaér egy védő. Darmian.

Négy perc lesz a ráadás.

42. perc A De Vrijről parádés módon leforduló Chuopo-Moting passzát nem éri el Mané, Onana meg kicselezi őt.

41. perc Kimmich jobb oldali szögletét hétről a jobb felső mellé fejeli Pavard, de lökött előtte. Bellanova jobbról remekül ad középre, de Correa elé oda tud ugrani Mazraui.

40. perc A vb-szereplésért is harcoló Robin Gosens egy rossz levétel után elkapja Coman bal bokáját. Sárga lap.

38. perc Marcel Sabitzer kap sárga lapot, hátulról fölöslegesen odarúgott a felezőnél Darmiannak. Eltiltás!

36. perc Kissé balról, 19-ről jobbal kapura lő Mané, Onana véd a bal felső előtt, vetődnie sem kell ehhez. Fogta a labdát, magabiztosan.

Bayern: „Lehet, Arnold és Hakimi szexibb nálam, de a jobb védő én vagyok!”

A védőt nemrégiben ittas vezetésen kapták, klubja megbüntette, és edzőjével is összekapott picit, mert nem stabil kezdő.

32. PERC VEZET A BAYERN, Kimmich jobb oldali, jobblábas szögletét középről, hat méterről a földre fejeli le BENJAMIN PAVARD, a labda onnan a léc alá pattan, a bal felső sarokba. Az őt fogó Martínez elesett, Onanának esélye sem volt: 1–0.

31. perc A meccs legjobbja, Chuopo-Moting újabb remek indítását jobbal ellövi kissé jobbról, tízről Mazraui, de blokkol szépen De Vrij.

30. perc Mané helyzetben, kapura is lő az ötös bal sarkáról ballal a De Vrijt szerelő Chuopo-Moting passza után, de érkezik fantasztikusan jó ütemben Acerbi, és felszabadít... kirúgás.

27. perc Gravenberch megindul, ballal középre ad, laposan, az érkező Sabitzer ballal nagyon rosszul találja el a labdát.

Sárgában

26. perc Ez jobb, Gosens balról ballal remekül ad középre, az ötös jobb sarkáról a becsúszó Martínez elrúgja jobbal a labdát a bevetődő Upamecano fölött a labdát... de a léc fölött is.

25. perc Barella ad be jobbról középre, ahol három csapattársának is magas a labda.

23. perc Gravenberch passzol jobbról Chuopo-Moting elé, aki ballal az ötösre befutó Sabitzer elé pörgeti a labdát, de jő Onana, és kivetődik elé a labdára.

17. perc Mazraui és Gosens összefejel, ápolás.

14. perc Acerbi kacskán rúgja ki Coman beadását a bal sarok elől, ballal, Kimmich jobbal 12-ről, kissé jobbról a léc fölé lő, nem is sokkal.

13. perc Mané passzát Chuopo-Moting ballal 12-ről De Vrij térdére rúgja, Kimmich távolija Onanáé ismét.

Vizsgálódik a VAR, majd a spori is, hosszasan, alaposan: SZÖGLET! Inzaghi nem érti.

VIDEÓN AZ ESET ITT!

8. perc Kimmich kifejeli középről Asllani jobb oldali szögletét, Barella elé, aki jobbal 18-ről azonnal lő, kapásból, Mané bal karral blokkolja a labdát, az arca mellett. BÜNTETŐ LESZ, nem az arcát védte az ék?

7. perc Martínez passszol vissza Barellához, aki jobbal középről, 18-ról kapura lő, Ulreich hatalmasat véd a bal alsó előtt, vetődve.

5. perc Kimmich lő kapura jobbal a 16-os elől egy szabadrúgást, kapufa.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta pirosban, a vendégek tiszta sárgában.

Egy kis örökmérleg: 9 mérkőzés, 4-4 sikerrel és 11-11 góllal.