Haaland ismét duplázott, a Dortmund továbbjutott a negyeddöntőbe

CSELŐTEI MÁRK, VÉGH JÁNOSCSELŐTEI MÁRK, VÉGH JÁNOS
2021.03.09. 20:54
Erling Haaland ezúttal is duplázott, a Dortmund lesz ott a negyeddöntőben (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Borussia Dortmund 2–2-es döntetlent játszott a Sevillával, így 5–4-es összesítéssel a német csapat jutott tovább.

BAJNOKOKLIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

BORUSSIA DORTMUND (német)–SEVILLA (spanyol) 2–2(1–0)
Dortmund,Signal Iduna Park,zárt kapuk mögött.Vezette:Cakir (török)
DORTMUND:Hitz – Mateu Morey (Meunier, 90+5.), Emre Can, Hummels, Schulz (Zagadou, 89.) – Dahoud, Delaney, Bellingham – T. Hazard (Passlack, 67.), Haaland, Reus.Vezetőedző:Edin Terzic
SEVILLA:
Bono – Jesús Navas, Koundé, Diego Carlos, Acuna – Jordán (A. Gómez, 60.), Fernando (Rakitic, 86.) , Óscar (Ó. Torres, 79.) – Ocampos (L. de Jong, 60.), Suso (Munir, 86.), en-Nesziri.Vezetőedző:Julen Lopetegui
Gólszerző:Haaland (35., 54. – a másodikat 11-esből), ill. en-Nesziri (68., 90+6. – az elsőt 11-esből)

Továbbjutott: aDortmund, 5–4-es összesítéssel

A németek3–2-re megnyertékaz első mérkőzést Spanyolországban, így fölöttébb kedvező helyzetből várhatták a visszavágót. A Sevilla tudta, csak akkor jut tovább, ha legalább két góllal nyer idegenben, vagy, ha úgy győz eggyel, hogy minimum négy gólt szerez.

Ennek megfelelőena vendégek kezdtek lendületesebben, a Dortmund átadta a területet, de fél órán belül mindössze egy-egy kaput eltaláló lövésig jutottak a felek. A legveszélyesebb lehetőségSusoelőtt adódott a 18. percben, de a tizenhatoson belülről érkező lövése csak az oldalhálót találta el. Ezt követőenfeljebb kapcsolt, kinyílt a vendégcsapat, a BVB-nek pedig lehetősége nyílt kontrázni. A 35. percben egy labdaszerzés után indultak meg a hazaiak, Marco Reus került közel a kapuhoz,Erling Haalandelé tette a labdát, a norvég meg bepasszolta azt az üres kapuba(1–0).A csatárnak ez volt a 19. gólja a BL-ben mindössze 14 meccs alatt.

A második félidő elején szinte egyből ziccerbe kerültHaaland,majd kisodródva is a kapuba lőtt. A játékvezető végül hosszas videózás után érvénytelenítette a találatot, de tizenegyest ítélt a Dortmundnak egy korábbi szabálytalanság miatt. A 20 éves norvég csatár hibázott, de a Sevilla kapusa, Bono kimozdult a lövés előtt, így Haaland ismét rúghatott, és ezúttal már pontos volt(2–0).

A hosszabbítástól is három gólra kerülő Sevilla a 68. percben kapott esélyt szépíteni egy (újabb) büntető formájában:Jusszefen-Neszirinem tévesztette el a célt(2–1).

Az utolsó húsz percben a vendégek teljesen feltolták a védelmüket, kockáztattak, és lövésekig is eljutottak, de a kontrák révén a BVB előtt nyíltak ziccerek. A ráadás pillanataiban összejött a második Sevilla-gól – Ivan Rakitic beadásábólen-Neszirifejelt a kapuba(2–2)–, de ez csak szépségtapasz volt a spanyolok számára,a Dortmund jutott be a negyeddöntőbe.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc ITT A VÉGE! 5–4-ES ÖSSZESÍTÉSSEL TOVÁBBJUTOTT A DORTMUND A NEGYEDDÖNTŐBE!

90+6. perc A góltól vérszemet kaptak a vendégek, aki tűzijátékot rendeztek a hazai kapu előtt.. A védelem viszont állta a sarat.

90+5. perc EGYENLÍTETT A SEVILLA! Rakitic beadását Jusszef en-Nesziri fejelte a kapuba! 2–2

Hat perc lesz a hosszabbítás! Rengeteget állt a játék a második félidő során, így korántsem meglepő...

89. perc Hazai csere: Schulz helyén Zagadou folytatja.

88. perc Bravúr a másik oldalon is! Dahoud vette célba a tizenhatosról a bal alsó sarkot, Bono nagyszerűen hárított!

87. perc A vendégek végezhettek el szögletet, amit követően Koundé remek fejesét Hitz szép mozdulattal védte.

86. perc Két csere a vendégeknél: Fernando helyére Rakitic érkezik, Susót pedig El Haddadi váltja.

84. perc Bellingham, Haaland és Reus nagyszerűen vezették a labdát a Sevilla kapuja irányába, ami végül Dahoudhoz került, akinek a lövését nagy bravúrral védte Bono.

81. perc Reus jobb oldali beadását követően Bellingham ollózott nem sokkal a kapu mellé.

79. perc Óscar helyén Óliver Torres folytatja a vendégeknél.

77. perc Diego Carlos ütötte meg Haalandot, ez is sárga!

76. perc Fernando rúgta meg Bellinghamet, sárga lap!

74. perc Vendég szögletet követően Luuk de Jong fejelt jócskán a kapu fölé.

71. perc Óscar szeretett volna egy szabadrúgáshoz jutni, de nem kapta meg azt, így mérgében arrébb rúgta a labdát – sárga lap a jutalma.

68. perc En-Nesziri nagy erővel, a felső léc érintésével a kapuba küldte a tizenegyest! 2–1

67. perc Emre Can buktatta Luuk de Jongot, sárga lapot kapott érte.

67. perc TIZENEGYESHEZ JUT A SEVILLA!

67. perc Thorgan Hazardot Passlack váltja a hazaiaknál.

64. perc Alejandro Gómez életerős távoli, lapos lövését Hitz szögletre tolta.

60. perc Két csere a vendégeknél. Ocampos helyére L. De Jong, Jordán helyett pedig A. Gómez érkezik.

Hihetetlen perceken vagyunk túl...

56. percJordán és Haaland is kap egy sárgát. A játékvezető megitélése szerint mindkettejükből túlzottan kitörtek az indulatok a gólt követően

54. perc Ezt pedig már belőtte Haaland! 2–0

52. percHaaland tizenegyesét nagy bravúrral kivédi Bono – a kapus viszont túl hamar lépett el a gólvonalról! Meg kell ismételni a büntetőt!

52. perc Még sincs gól, tizenegyes viszont jár a Dortmundnak! Fernando ugyanis korábban buktatta Haalandot.

Egy VAR-vizsgálat ugyanakkor még megvizsgálja a találatot...

48. perc Haaland ismét betalál!

46. perc Majdnem ott volt a második Dortmund-gól! Haaland passzolt a tizenhatos jobb oldalán tartózkodó Thorgan Hazardhoz, aki tíz méterről kapu mellé tekert!

46. perc ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ! Képes csodát tenni a Sevilla, vagy már eldőlt a Dortmund továbbjutása?

ELSŐ FÉLIDŐ

A félidő végére némileg enyhült a vendégek mezőnyfölénye, de még így is 39:61% a labdabirtoklás aránya.

45+2. perc VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! VEZET A DORTMUND!

Két perc lesz a ráadás.

43. perc Egy jobb oldalon végbevitt támadást követően Fernando húszméteres próbálkozása nem sokkal megy a kapu fölé.

40. perc Bellingham nem hagyta Marcos Acunát, hogy elvégezzen egy bedobást – mivel az a Dortmundnak járt – mire ő kissé elveszítette a fejét és hason dobta a hazaiak játékosát a labdával. Cakir játékvezető sárga lappal jutalmazta tettét.

A Sevilla hiába uralta eddig a mérkőzést, a Dortmund betalált és ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé!

35. perc VEZET A DORTMUND! Bono rövid kirúgását követően megzavarodott a hazai védelem, a vendégek megszerezték a labdát, Reus betört a tizenhatoson belülre, majd az alapvonal közeléből Erling Haalandhoz passzolt, aki közelről a kapuba lőtt! 1–0

29. perc Diego Carlos maradt lent a földön, a combizmát fájlalva. Némi ápolást követően visszatérhetett a pályára a spanyolok középhátvédje.

23. perc Továbbra is nyom a Sevilla, ezúttal Suso beadását kellett a hazai védelemnek hatástalanítania.

21. perc Mateu Morey kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután durva volt Óscarral szemben.

18. perc Ocampos átadását követően Suso lőtt a kapu jobb oldala mellé.

10. perc Schulz szabálytalanságát követően Acuna ívelhetett be egy szabadrúgást a bal oldalról, amit követően nem alakult ki lövőhelyzet, de a vendégek még nagyjából másfél percig beszorították a hazaiakat a kapujuk elé.

4. perc Helyzet a másik oldalon is – Dahoud távoli lövését Bono könnyedén védte.

3. perc És itt is van az első lövés! Ocampos erőteljes próbálkozását Hitz hárította.

Az első percekben a Sevilla uralja a mezőnyt, ám helyzetet eddig nem sikerült kialakítania az andalúziai együttesnek.

1. perc Cüneyt Cakir sípszava indította útjára a labdát – a Sevilla kezdte a mérkőzést.

A csapatok a pályán, felcsendül a Bajnokok Ligája himnusza – rövidesen kezdődik a találkozó!

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Borussia Dortmund–Sevilla mérkőzés online közvetítésében!

ELŐZMÉNYEK

A Borussia Dortmund kényelmes helyzetből fogadja a Sevillát, miután Spanyolországban 3–2-es győzelmet aratott. A hétvégi „főpróba” egyik oldalon sem sikerült túl meggyőzően: a Dortmund szombaton 4–2-re kikapott a Bayern vendégeként, ráadásul úgy, hogy kilenc perc után már 2–0-ra vezetett, míg a Sevilla a hétvégi spanyol bajnoki forduló legnagyobb meglepetését hozta azzal, hogy 2–1-re kikapott az Elche otthonában. Utóbbi vereségre magyarázat lehet talán, hogy a spanyolok inkább a BL-meccset tartották már szem előtt, ezért felforgatott kezdővel álltak ki a bajnokira.

A Dortmundnál a Bayern ellen duplázó Erling Haalandot a 60. percben le kellett cserélni, s ugyan szó volt róla korábban, hogy esetleg nem játszhat kedd este, ám miután a hétfői edzésen teljes értékű munkát végzett, pályára lépése biztosra vehető. Jadon Sancho viszont combizomsérülése miatt hetekre kidőlt, s nem tudni, mikor térhet vissza.

„Egészen másféle intenzitással futballozó Sevillára készülünk, mint amilyen ellen az első meccsen játszottunk. Személy szerint nagyon jó teljesítményt várok ellenfelünktől, még akkor is, ha ez az elmúlt időkben nem mindig jött ki belőlük” – fogalmazott Edin Terzic, a BVB megbízott vezetőedzője.