A Salzburg feledhetetlen kiruccanása: egy hét Münchenben!

2022.03.08. 20:50
Balra nézek... (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében az idegenbeli döntetlen után a Bayern München otthon 7–1-re megverte a Salzburgot.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
BAYERN MÜNCHEN (német)–SALZBURG (osztrák) 7–1 (4–0)
München, Allianz Aréna, 25 000 néző. Vezette: Turpin (francia)
BAYERN:Neuer – Pavard, Süle (Nianzou, 67.), L. Hernandez (Upamecano, 60.) – Gnabry (B. Sarr, a szünetben), Kimmich, Musiala (Mark Roca, 66.), Coman (Choupo-Moting, 66.) – Th. Müller, L. Sané – Lewandowski.Vezetőedző:Julian Nagelsmann
SALZBURG:Köhn – Kristensen, Solet (Piatkowski, a szünetben), Wöber, Ulmer – Capaldo, M. Camara (S. Tijani, 67.), B. Aaronson, Seiwald (Sucic, a szünetben) – Adamu (Kjaergaard, 62.), Adeyemi (Sesko, 62.).Vezetőedző:Matthias Jaissle
Gólszerző: Lewandowski (12., 21., 23. – az első kettő 11-esből), Gnabry (31.), Th. Müller (54., 83.), L. Sané (86.), ill. Kjaergaard (70.)
Továbbjutott: a Bayern München,8–2-es összesítéssel

A sorsolás után sokan azt hitték, hogy a Bayern München és a Salzburg összecsapása lehet a legsimább párharc, hiszen a két együttes között papíron hatalmas a különbség. Ezzel szemben az első mérkőzésen, Ausztriában csak a 90. percben egyenlítettek a bajorok, 1–1 lett a mérkőzés végeredménye.

Az Allianz Arénában már a mérkőzés előtt sejtetni lehetett, hogy a Bayern München rendkívül veszélyesen szeretne játszani, hiszen Julian Nagelsmann vezetőedző három védőt és hét támadó szellemű játékost nevezett a kezdőcsapatba.

És a húzása bevált…

A 12. percben Kingsley Coman beadása után Maximilian Wöber a tizenhatoson belül ellökte, majd felrúgta Robert Lewandowskit, egyértelmű volt a büntető – a lengyel a jobb alsó sarokban lőtte a labdát (1–0).

Alig néhány perccel később Wöber a tizenhatos vonalánál ismét megrúgta Lewandowskit, aki így újabb tizenegyest lőhetett, és ezúttal sem hibázott (2–0). A 23. percben a lengyel lecsapott az előrevágott Thomas Müller-labdára, a védők nem figyeltek, a támadó megelőzte a kapust, és 17 méterről, jobbal a jobb oldali kapufára lőtt, majd a kipattanóra egyedül érkezett (3–0).

Robert Lewandowski minden idők leggyorsabb mesterhármasát mutatta be a Bajnokok Ligájában, megdöntötte Marco Simone 1996-ban felállított rekordját.

A Bayern aztán négygólos előnnyel vonulhatott le a szünetre: a 31. percben Mohamed Camara nem figyelt, Coman szerelte őt a tizenhatos előtt, jobbra passzolt, az ötös jobb sarka elől Serge Gnabry kapura lőtt, laposan, s a jobbra vetődő Philipp Köhn csak beleütni tudott a labdába, amely a jobb alsó sarokban landolt (4–0).

A második félidő elején Thomas Müller is betalált, 15 méterről a bal alsó sarokba lőtt ballal, középről, három védő között (5–0). A játékrész közepén szépített a Salzburg: Maurits Kjaergaard a rövid felső sarokba bombázta a labdát (5–1).

A különbség azonban még tovább nőtt, 6–1-re Thomas Müller módosította az eredményt, aki a Sanétól visszakapott labdát ballal rúgta a kapuba. De itt sem volt vége, a 7–1-es, osztrák szempontból elkeserítő végeredményt Leroy Sané állította be a 86. percben.

GÓLVIDEÓK ITT!

A másik mai mérkőzésen
LIVERPOOL FC (angol)–INTERNAZIONALE (olasz) 0–1 (Lautaro Martínez 61.)
Kiállítva: Alexis Sánchez (63., Inter)

Továbbjutott: a Liverpool, 2–1-es összesítéssel

Megkapta…

A 20. alkalommal a legjobb 8 között, ebben is rekorderek

Ha már szó volt Lewandowki heteséről: Messi 10, C. Ronaldo 9 idényben jutott el legalább negyven gólig.

A Bayern 7-szer jutott már legalább 7 gólig a BL-ben, e listán a mögötte következő csapat csak háromszor lőtt legalább hét gólt…

90+1. PERC EZZEL VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Kimmich 22 méteres, kissé balról járó szabadrúgása a sorfalról a léc fölé pattan.

89. perc Kimmich jobb oldali beadása a kapusé.

88. perc Sesko jobbal 21 méterről jócskán elvéti a bal felső sarkot.

85. PERC LEROY SANÉ ballal kissé balról, négy méterről a kapu közepébe lő, Lewandowski sarkazása után. 7–1!

A Bayern München hibátlan mérleggel, hat győzelemmel végzett az E-csoport élén, míg a Salzburg a Lille mögött a második helyen jutott tovább a G jelű kvartettből.

83. PERC THOMAS MÜLLER ÚJRA BETALÁL, a Sanétól visszakapott labdát ballal 11 méterről a bal alsóba rúgja. 6–1!

77. perc Hopp, Aaronson keresztpasszát nem éri el az ötös jobb sarkánál a bevetődő Kjaergaard.

Eközben a Liverpool–Internazionale meccsen…

73. perc
Sesko helyzetben az ötös jobb sarkánál, de megelőzi őt a visszafutó Coman! Ulmer remekül indított a bal szélről.

NEM MELLDÖNGETÉS, CSAK MUNKA ÉS SZAKÉRTELEM: így nevel és így igazol a Salzburg.

70. PERC CSIKÓCSAPAT, SZÉP GÓL: Aaronson a tizenhatos elől érkező lapos passzát az ötös bal sarka és Pavard elől ballal a jobb, azaz a rövid felső sarokba bombázza MAURITS KJAERGAARD! 5–1!

23 és fél év volt a kezdéskor, azóta sokat csökkent.

67. perc Samson Tijani is a pályán. Ilyen fiatal csapat még nem lépett pályára a BL-ben tavasszal, mint a Salzburgé.

66. perc Marc Roca be, Musiala le, Tanguy Nianzou be, Süle le, Comant meg Eric Maxim Chuopo-Moting váltja.

65. perc Camara lesérül, csere lesz.

63. perc Kjaerdaard villámgyors, a beadása után szereli azonban az ötös előtt Kimmich Aaronsont. Szabályosan.

62. perc Adeyemi és Adamu le, Benjamin Sesko és Maurits Kjaergaard be.

60. perc Hernandez le, Dayot Upamecano be.

56. perc
Coman beadását elrúgja az érkezők elől Piatkowski. Kimmich bal oldali beadását Müller 11-ről felfejeli a levegőbe… a gólvonalon megfogja a labdát Köhn.

Müller: 35 meccs az idényben, 11 góllal és 23 gólpasszal.

54. PERC THOMAS MÜLLER is betalál, a bal alsó sarokba lő 15 méterről, ballal, középről, három védő közül. Sanéé a gólpassz. 5–0!

Apropó, 2015 óta Lewandowski minden idényében eljutott 40 gól fölé, a mostaniban 42-nél jár.

48. perc Fölé, Müller nem lő 15-ről, hanem Lewandowski elé passzol, ő kissé balról, 17-ről jobbal kapura lő, a bevetődő Wöberről a léc fölé pattan a labda!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Bouna Sarr
be, Gnabyr le. Szélsőcsere.

46. perc Kamil Piatkowski be, Solet le, Luka Sucic be, Seiwald le. Cserék posztokra.

Lewa ma: 8 passz, 8 labdaérintés az ellenfél tizenhatosán belül, 6 lövés, ebből 4 a kapu felületére, 3 gól.

Talált... (Fotó: AFP)

A Bayern az előző 7 olyan esetből, amikor iksszel kezdett egy BL-párharcban, csak kétszer esett ki.

E párharc legjobb góllövői:
Robert Lewandowski 6
Mergim Berisha 2
Leroy Sané 2
Kingsley Coman 2

A BL-ben 85 gól eléréséhez Robert Lewandowskinak 104, Lionel Messinek 107, Cristiano Ronaldónak 121 mérkőzésre volt szüksége.

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Adeyemi lő fordulásból Neuerhez a 16-os előteréből.

Csak Sébastien Haller (11 gól) tartja lépést a BL-ben ebben az idényben Lewandowskival (12 gól).

39. perc Hopp,
Pavard fejel a kapu a jobb alsó sarka mellé milliméterekkel a jobb oldali ötössarokról. Jobb oldali Sané-szöglet után.

37. perc Müller ad be jobbról jobbal laposan, Lewandowski jobbal 14 méterről a léc fölé lő.

35. perc Müller nem lő az ötös elől, elesik, de féltérden is Coman elé tolja a labdát, aki ballal lőne... de közbelép Solet.

A 104. BL-meccs, megelőzte a bajor listán a nagy elődöt...

33. perc
Ulmer távoliját kell fognia Neuernek.

31. PERC SERGE GNABRY eldönti, Camara nem figyel, Coman szereli őt a tizenhatos előtt, jobbra passzol, az ötös jobb sarka elől, tíz méterről Gnabry kapura lő, laposan… a jobbra vetődő Kühn csak beleütni tud a labdába, amely a jobb alsó sarokba pihen meg aztán. 4–0!

29. perc Lewandowski kidobja jobbra a labdát, Sané beadása Camaráé.

A Salzburg jelenlegi keretének legnagyobb sztárja, a háromszoros német válogatott Karim Adeyemi a Bayern München utánpótlásában nevelkedett, a bajorok azonban lemondtak róla, s Adeyemi Ausztriában próbált szerencsét. A 20 éves támadó idén már három gólnál jár a BL-ben, nyártól pedig sajtóhírek szerint a Borussia Dortmundban folytatja pályafutását – a jó eséllyel távozó Erling Haaland helyettese lehet.

28. perc Müller jobb oldali beadása az ötösre kifutó kapusé.

Megdőlt Simeone rekordja: immáron a mai a BL leggyorsabb mesterhármasa!

Wöber zavarta meg a kapust, aki aztán felrúgta őt, miközben a lengyel már messze járt… A német akció előtti támadás végén Süle szabályosan szerelt, nem kézzel, mint később kiderült.

23. PERC EZ ELDŐLT, ROBERT LEWANDOWSKI ISMÉT BETALÁL! Rácsap egy előrevágott Müller-labdára, a védők nem figyelnek, a kapust megelőzi, 17 méterről jobbal a jobb oldali kapufára lő, majd a kipattanóra egyedül érkezik, és a kapuba sodorja azt. 3–0!

21. PERC ROBERT LEWANDOWSKI jobbal a jobb alsóba lő, megtorpanásos cseles nekifutás után, Köhn balra el. 2–0!

20. perc BÜNTETŐ, bent kezdődött a szabálytalanság!

De mit mond a VAR? Határeset…

18. perc Wöber megrúgja Lewandowskit a tizenhatoson, Coman passza után, de csak szabadrúgás…

14. perc Pavard kétszer sem figyel, Seiwald rossz fejesét Aaronson elé teszi, az amerikai nem túl jó passzának pedig mellérúg az ötös jobb sarka mellett, szerencséjére Seiwald ballábas lövését kitolja a léc alól Neuer.

12. perc ROBERT LEWANDOWSKI jobbal a jobb alsóba lő, Köhn balra el. 1–0!

11. perc BÜNTETŐ! Coman beadása után Lewandowskit ellöki a tizenegyesponton Wöber, aztán fel is rúgja.

6. perc Sané ballal a bal alsó mellé lő picit balról, 22 méterről.

3. perc Kristensen fejel nem sokkal a bal sarok mellé hat méterről, középről. Neuer biztosított, vetődnie sem kellett ehhez.

3. perc OSZTRÁK HELYZET, Pavard nem figyel, Adeyemi remekül ad balról ballal középre, az érkező Capaldo nem sokkal lő tízről, jobbal a jobb alsó sarok mellé. Pontosabban Coman mentett hatalmasat, becsúszva.

2. perc Lewa jobbal 15-ről egy védőbe lő.

1. perc HELYZETTEL, Lewandowski jobbal 13-ról a bal alsóba lőne, de hatalmasat véd Köhn.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta vörösben, a vendégek tiszta fehérben.

25 ezer néző, kétezer osztrákkal.

Egy kis örökmérleg: 3 mérkőzés, 2 bayernes sikerrel és egy iksszel, 10, ill. 4 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Alphonso Davies, Leon Goretzka és Corentin Tolisso sérült, a vendégektől Albert Vallci, Bryan Okoh, Ousmane Diakité, Jérome Onguéné, Sekou Koita és Noah Okafor maródi.

Az erőviszonyokkal természetesen a vendégek is tisztában vannak, de minden tőlük telhetőt megtesznek, hogy szorossá tegyék a mérkőzést és a párharcot. „Még mindig esélytelennek számítunk, az első meccs eredménye semmit sem változtatott ezen – idézte a klub hivatalos honlapja Matthias Jaisslét, a Salzburg vezetőedzőjét. – Sajnos több játékosunk megfertőződött a koronavírussal, emiatt felkészülésünk nem lehetett ideális, de nem panaszkodunk, megpróbáljuk a lehető legtöbbet kihozni a helyzetből. Nem érezzük, hogy bármiféle nyomás lenne rajtunk, nagyon várjuk már a mérkőzést. Az első
találkozón bátran futballoztunk, és most is ragaszkodni fogunk a saját stílusunkhoz.”

Az első mérkőzésen Thomas Müller adta a gólpasszt Kingsley Comannak, összességében pedig két gólnál és három gólpassznál jár a sorozatban. Ezúttal is sokat tehet a győzelemért, kérdés azonban, miben bízhatnak a vendégek. Nos, nem kedvező előjel, hogy nemrég még több játékosuk koronavírusfertőzéssel küzdött, nem tudni, ők milyen erőben lesznek. A Bayernt irányító Julian Nagelsmann kiemelte, hogy olyan gyors tempót kell diktálniuk, amivel problémát okozhatnak a Salzburgnak.

„Tovább kell jutnunk, mert ha nem, sikertelen idény lesz a mostani – idézte az uefa.com a bajorok támadóját. – De különösebben nem aggódom, mert jó helyzetben vagyunk. Az első meccs nem úgy alakult, ahogyan terveztük, ennek ellenére magabiztosak vagyunk. Nem becsüljük le a Salzburgot, az ausztriai találkozón láttuk, mire képes, főleg a szurkolóink biztatása mellett.”

Thomas Müller a hétvégén egy szerencsétlen mozdulattal megszerezte pályafutása első öngólját a Leverkusen elleni bajnoki mérkőzésen (1–1), most azonban optimistán nyilatkozott a keddi találkozó előtt.

EZ A PÁRHARC TŰNT A LEGSIMÁBBNAK. A sorsolás után a papírforma alapján szinte mindenki biztosra vette, hogy a Bayern München továbbjut a Salzburg ellen, ezzel szemben az első, ausztriai mérkőzésen csak a kilencvenedik percben egyenlítettek a bajorok. Persze ha netán kikaptak volna, akkor is esélyesebbnek számítanának. A Salzburg továbbjutása a nyolcaddöntő legnagyobb meglepetése lenne, és különösebben a müncheni futballisták sem aggódnak.

Bár a Bayern München csak a kilencvenedik percben egyenlített a Salzburg otthonában, hatalmas meglepetés lenne, ha az osztrákok a visszavágón kiharcolnák a továbbjutást.

A Kicker szerint Nagelsmann azt is elmondta, hogy – amennyiben hétfő éjszaka nem történik változás az állapotát illetően – a keddi meccsen már a csapat kapitánya, Manuel Neuer állhat a kapuban. A világbajnok játékos jobb térdét február elején operálták meg.

„Mi történik akkor, ha rosszul alakulnak az események? Akkor nem lesz különleges idényünk – utalt Nagelsmann játékosa, Thomas Müller szavaira, aki néhány perccel korábban kifejtette, ha nyernek, rendkívül jó évad várhat rájuk. – Arra készülünk, hogy a mérkőzés elején a Salzburg megpróbál dominálni ellenünk, stressz alá szeretne helyezni minket, de nekünk csak arra kell koncentrálnunk, hogy végig tartsuk a saját tempónkat. A Salzburg jó csapat, évek óta megvalósítja az elképzeléseit a pályán, és egyáltalán nem könnyű vele szemben védekezni. Legyen szó kilencven vagy százhúsz percről, ha be szeretnénk jutni a legjobb nyolc közé, akkor jobban kell játszanunk, mint az első meccsen.”

A Bayern München mestere, Julian Nagelsmann elmondta, ha csapata megfelelő teljesítményt nyújt a Salzburg ellen, akkor nem gondolja, hogy kieshetnek a Bajnokok Ligájából – mint ismert, a müncheniek 1–1-es döntetlent értek el Ausztriában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BAYERN–SALZBURG MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!