Megszerezte idénybeli első BL-győzelmét a Real Madrid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.11.03. 20:50
A levegő ura (Fotó: AFP)
A Real Madrid hazai pályán 3–2-re legyőzte az Internazionalét a labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjának 3. fordulójában.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
B-CSOPORT
Real Madrid (spanyol)–Internazionale (olasz) 3–2
(2–1)
Madrid,
Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Turpin (francia)
Real Madrid:
Courtois – Lucas Vázquez, Varane, S. Ramos, F. Mendy – Valverde, Casemiro, T. Kroos (Modric, 78.) – Asensio (Rodrygo, 64.), Benzema, E. Hazard (Vinícius Júnior, 64.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Inter: Handanovic – D'Ambrosio, De Vrij, Bastoni – Hakimi, Arturo Vidal (Nainggolan, 87.), Brozovic, L. Young – Barella (Gagliardini, 78.) – Lautaro Martínez, Perisic (Alexis Sánchez, 78.). Vezetőedző: Antonio Conte
Gólszerző: Benzema (25.), S. Ramos (33.), Rodrygo (80.), ill. Lautaro Martínez (35.), Perisic (68.)

A csoport másik mérkőzésén
Sahtar Doneck (ukrán)–Mönchengladbach (német) 0–6 (Plea 8., 26., 79., Bondar 17. – öngól, Bensebaini 44., Stindl 65.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Mönchengladbach312
10–4+65
2. Sahtar Doneck31113–8–54
3. Real Madrid31117–70 4
4. Internazionale3214–5–12

Legutóbb 1998-ban találkozott e két csapat, akkor a Pagliuca – Bergomi, West, Galante, Colonnese – Moriero (J. Zanetti, 57.), Winter, Paulo Sousa (Cauet, 75.), Simeone – Ronaldo, Zamorano (R. Baggio, 68.) összeállításban játszó Inter (a kispadon a Youri Djorkaeff, Andrea Pirlo) párossal 3–1-re megverte az Illgner – Iván Campo, Sanchís (Suker, 88.), F. Sanz, Roberto Carlos (Jarni, 81.) – Seedorf, Redondo, Jaime, Raúl – Mijatovics, Sávio-féle Real Madridot, 79 ezer néző előtt.

Sokat változott azóta a világ, a futballban is, a két akkori juventusos csapattárs, Zidane és Conte immár vezetőedzőként csapott össze e két csapat élén – amely remek első félidőt produkált. Néhány helyzet és egy kapufa után Karim Benzema csapott le a nyáron a Real által a milánóiaknak eladott Hakimi rossz hazaadására, majd Sergio Ramos megszerezte 100. realos gólját (nyilván fejjel), azután Lautaro Martínez értékesítette Barella zseniális, sarkazásos passzát.

Nem volt ilyen színvonalas a második félidő, de Ivan Perisic góllal büntette meg Lucas Vázquez sokadik védekezésbeli hibáját, majd a két hazai csereszélső, Vinícius Júnior és Rodrygo hozott össze egy brazilos találatot – aztán Benzema hárította három méteres lövését a kapu előtt a saját kezével…

Belefért azonban ez is, megszerezte első győzelmét a BL mostani kiírásában a Real Madrid, nehéz, de nem reménytelen helyzetben az Inter.

AJÁNLÓ: C. Ronaldo csak álmodozhat olyan szerződésről, amelyet Puskásnak kínált a Juve!

SAHTAR DONECK–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Nagy pofonba szaladt bele kijevi „hazai” pályáján a Sahtar Doneck, amely már a 8.percben hátrányba került a Mönchengladbach ellen: Stefan Lainer indította Alassane Pleát, aki a bal alsóba lőtt. 0–1

Kilenc perccel később már kettővel vezettek a vendégek, Christopf Kramer távoli lövését Valerij Bondar egy szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába juttatta (öngól).0–2

A félidő derekánál járva lehet, hogy az egész forduló legszebb gólja megszületett: Plea hatalmas bombát zúdított nagyjából húsz méterről a léc alá. 0–3

Aki azt hitte, ennyivel megússza az első játék részben a Sahtar, tévedett, nem sokkal a vége előtt szögletet végezhettek el a vendégek, a tizenhatoson belüli kavarodás közepette Rami Benszebaini a kapuba kotorta a labdát. 0–4

A második félidőben sem állt le a német csapat: a 65. percben Plea gyönyörű mozdulattal ívelt Lars Stindl elé, aki 14 méterről a kapuba vágta a labdát. 0–5

A Gladbach hat gólig jutott, egy kontratámadás során Marcus Thuram adott remek labdát Pleának, aki a kapu jobb oldalába lőtt. 0–6

VIDEÓK ITT!

BL: a keddi játéknap összes eredménye és a tabellák egy helyen.

A legtöbb győzelem a Real színeiben:
463: Iker Casillas
430: Sergio Ramos
429: Raúl
412: Manuel Sanchís

Ez volt Casemiro 250. realos meccse, a 17. legtöbb a klub légiósai közül.

Rodrygo: 8 meccs a BL-ben, 5 góllal és 3 gólpasszal. Öt gólig egyetlen, a 21. században született labdarúgó sem jutott még a BL-ben!

A Real első BL-sikere ebben a stadionban. Utóbbi 8 hazai BL-meccsén 18 gólt kapott a Real.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Modric szép passzát Benzema az ötös jobb sarka és D'Ambrosio elől kapura rúgja, de véd Handanovic a bal alsó előtt!

90+1. perc Young bal oldali beadása rossz Hakiminek, Thibaut Courtois kap sárga lapot időhúzásért.

89. perc Három perc a ráadás, Conte nagyon ideges. De aligha csak ezért.

87. perc Vidal le, Radja Nainggolan be. luxuscsere.

85. perc Casemiro kap sárga lapot Martínez felrúgásáért, az argentin–brazil örök barátság jegyében.

82. perc Kimarad, Benzema rosszul találja el a jobb kapufa előtt Rodrygo szép beadását: jobbal lőtt, saját bal kezére…

80. PERC VEZET A REAL, Vinícius bal oldali lapos beadását RODRYGO kissé jobbról, 14 méterről jobbal a bal felső sarokba vágja. 3–2!

78. perc Roberto Gagliardini és Alexis Sánchez be, Barella és Perisic le. Kroost pedig Luka Modric váltja.

76. perc Perisic ugyanonnan ballal a bal alsó mellé lő, Vázquez mellől.

75. perc Mendy fejel Martínez elé, aki jobbal kissé balról 18-ról nem sokkal lő a bal felső sarok fölé!

72. perc Nicolo Barella kap sárga lapot Vinícius ellökéséért.

70. perc Kroos középtávoli lövése Handanovicé, Young beadását Hakimi ellőné ballal hatról, de odalép acélkeményen Mendy. Brozovic kornere a kapusé.

68. PERC ITT A GÓL, Vidal emelését Martínez az ötös bal sarka elé fejeli, Vázquez nem figyel, IVAN PERISIC meg ballal a bal alsó sarokba lő. 2–2!

66. perc Benzema beadását Vázquez jobbal 17-ről a jobb alsó mellé rúgja, a labda megpattant Bastonin is, de kirúgás.

A BL leggólerősebb védői
16: Roberto Carlos
15: Sergio Ramos
13: Piqué

64. perc Rodrygo és Vinícius Júnior be, Hazard és Asensio le.

63. perc Brozovic beadását mellel a kapu elé teszi Mendy, de megússza.

62. perc Federico Valverde odalép Barellának, sárga lap.

60. perc Barella passzol jobbról Hakimi elé, aki elé kivetődik remekül Courtois.

56. perc Ramos ellöki Barellát, majd véletlenül rálép a kezére. Szakadt a mez is, fagyasztó.

55. perc Mezőnymunka, az interes letámadás nem ízlik a Realnak.

Érdekes, Ramos 126 gólnál tart karrierje során, 26-szor volt büntetőből eredményes. Háromszor a Sevillában, 23-szor a válogatottban szerzett gólt.

51. perc Marcelo Brozovic bokán rúgja Hazard-t, sárga lap neki is.

Fernando Hierro 127 gólnál jár a Realban, de ő sokáig középső középpályás volt.

48. perc Ferland Mendy hátulról bokán cserdíti Hakimit, sárga lap. Brozovic beadása után Perisic és Martínez is kapura lőhet az ötös elől, de mindkettejüket blokkolják.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A hegy királya

Ramos: 100 gól, 55 fejjel

Zidane 1996-ban mutatkozott be a Juventusban, amikor Conte először volt az Öreg Hölgy csapatkapitánya.

Az egyetlen 1997 után született játékos, aki betalált a BL-ben a nagy spanyol kettősnek

A Real Madrid hatot megnyert az Inter elleni hét hazai meccséből, 1998-ban az Inter első BL-meccsét Madridban vívta a sorozatban.

E párharc legjobb góllövői
Santillana 6
Roberto Baggio 2
Renato Cappellini 2
Marco Tardelli 2
Clarence Seedorf 2

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Arturo Vidal kap sárga lapot Vázquez felrúgásáért. De meglepő a chilei sárga lapja!

38. perc Courtois jön ki szépen Barella elé.

Lautaro Martínez ötmeccses góltalansági sorozatot zárt le, a Mönchengladbach ellen azért egy kapufáig eljutott.

36. perc Hakimi jobbal a léc fölé lő a 16-os jobb sarka elől.

35. PERC ITT A SZÉPÍTÉS, LAUTARO MARTÍNEZ Varane mellől középről, tíz méterről jobbal a jobb alsó sarokba lő. Barella pazar, sarkazásos előkészítése után. Az év gólpasszával 2–1!

De Vrij érthetetlen módon eltűnt Ramos mellől.

33. PERC SZÖGLET FÉL GÓL, ha Kroos bal oldali, jobblábas szöglete ilyen pontos, SERGIO RAMOS túlogorja Perisicet, és pontos is a fejese. Labda a bal alsó sarokban: 2–0!

32. perc Hazard megindul, két jó csel után szereli őt az ötös jobb bal sarka előtt a kivetődő Handanovic.

30. perc Varane szereli szépen az ötös bal sarka előtt Martínezt.

25. PERC VEZET A REAL, KARIM BENZEMA lecsap a Mendy mellől a felezőtől hazaadó Hakimi labdájára, kicselezi Handanovicot a 16-oson, és jobbal elegánsan az üres kapu közepébe passzol az ötös bal sarka elől. 1–0!

22. perc Hakimi elfut a jobbon, nekimegy Mendynek és Ramosnak, elesik... Tovább! Kontra, Vázquez beadását Benzema Valverde elé fejeli, aki jobbal 23-ról a jobb felső fölé pattogtatja a labdát.

Zidane 100 győzelemre vezette a Realt, a csúcstartó Munoz 257-tel, a harmadik Leo Beenhakker 88-cal.

20. perc Vázquez jobb oldali beadása megpattan D'Ambrosión, de fogja Handanovic.

18. perc Vázquez és Courtois ütközik, ápolás.

13. perc HOPP, Vidal lő kissé balról 23-ról jobbal félmagasan nem sokkal a jobb sarok mellé, ezt a kapus nem érte volna el.

12. perc Kroos jobbal 24-ről a kapus ölébe lő, kissé jobbról, Vázquez passzából.

11. perc Courtois javít, jobbra vetődve elkapja Martínez 16 méteres, jobblábas lövését.

10. perc LÉC! Hakimi megy el a jobb szélen, szépen ad jobbal középre, Perisic egy csellel elküldi gyufáért Vázquezt, de nem lő a jobb sarok elől három méterről, középre emel, Barella nyolcról a lécre fejel. Courtois bizony mellényúlt picit.

A Real Madrid nyeretlen utóbbi négy BL-meccsén, egyszer ikszelt, háromszor kikapott, 2006-ban volt egy ötmeccses ilyen szériája, a végén Zidane utolsó BL-fellépésével.

7. perc Valverde lő jobbal 24-ről, kissé jobbról nem sokkal a léc fölé.

4. perc NAGY VÉDÉS, Kroos és Hazard passzolgat szépen, utóbbi beadását a jobb felsőbe tenné ballal az ötös bal sarka elől Asensio, de hatalmasat véd Handanovic. A kornert kifejeli Bastoni.

2. perc Kellemetlen hideg van Madridban. Young megindul a balon, szereli szépen Vázquez, előtte Varane szoros hazaadását higgadtan kirúgta a szélső-védőnek Courtois.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek fekete-kék mezben és fekete nadrágban.

A 2013-as (0–3), 2014-es (1–1), 20015-ös (3–0) felkészülési mérkőzések után ebben az évezredben először játszik tétmeccset a két együttes. A tabellára tekintve kijelenthető, mindkét csapat számára roppant fontos a három pont megszerzése. A negyedik Real Madrid kis híján két vereséggel kezdte az ideit BL-t, de Mönchengladbachban jól hajrázva végül pontot mentett. Az Internazionale sem lehet büszke az első két fordulóban nyújtott teljesítményére, két döntetlenjével harmadik a csoportban. Önbizalom terén talán a hazaiak állnak jobban, a La Liga legutóbbi fordulójában simán nyertek, míg az Inter a Serie A előző körében csak ikszelt.