BL: az elképesztő öngól is bőven belefért az Ajaxnak – videó

2018.08.01. 22:39
Az Ajax a hazai 2–0-s siker után idegenben 3–1-re elintézte a Sturm Grazot, így kettős sikerrel jutott be a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába.

Az amszterdamiak az első félidő hajrájában Klaas-Jan Huntelaar góljával szereztek vezetést, majd a fordulást követően az új szerzemény Dusan Tadics is betalált közelről. Az utolsó negyedóra nyitányán Huntelaar újabb gólt szerzett, és a továbbjutást az sem veszélyeztette már, hogy a 89. percben egy hazaadott labda megviccelte André Onanát, akiről a saját kapujába került a labda.

A meccs góljai

Az Ajax amúgy sorozatban az 1702.(!) meccsét játszotta le úgy, hogy volt legalább egy saját nevelésű futballista a csapatban – 1982 óta tart a sorozat.

Továbbjutott: az Asztana, 2–1-es összesítéssel
HJK Helsinki (finn)–BATE Boriszov (fehérorosz) 1–2 (Yaghoubi 28., ill. Rafinha 21. – öngól, Sztaszevics 24.)
Továbbjutott: a BATE, 2–1-es összesítéssel
Qarabag (azeri)–Kukësi (albán) 3–0 (Quintana 24., 57 – mindkettő 11-esből, Delarge 89.)
Továbbjutott: a Qarabag, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel
Malmö (svéd)–CFR (romániai) 1–1 (Traustason 55., ill. Djokovic 36.)
Továbbjutott: a Malmö, 2–1-es összesítéssel
Suduva (litván)–Crvena zvezda (szerb) 0–2 (Ben Nabouhane 8., N. Radonjics 38.)
Továbbjutott: a Crvena zvezda, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
Rosenborg (norvég)–Celtic (skót) 0–0
Továbbjutott:
a Celtic, 3–1-es összesítéssel

• NEM BAJNOKI ÁG
FC Basel (svájci)–PAOK (görög) 0–3
(F. Varela 7., Prijovics 52., el-Kadduri 60.)
Továbbjutott: a PAOK, 5–1-es összesítéssel

Sturm Graz (osztrák)–Ajax (holland) 1–3 (Onana 89. – öngól, ill. Huntelaar 39., 77., Tadics 48.)
Továbbjutott: az Ajax, 5–1-es összesítéssel