BL: a Vidi potenciális ellenfele hengerelt, hét góllal győzött

2018.07.11. 20:54
A Ludogorec hét gólt vágott (Fotó: ludogorets.com)
A Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában a Mol Vidi FC lehetséges ellenfele, a bolgár bajnok Ludogorec hazai pályán 7–0-ra kiütötte az északír Crusaderst. A Kleinheisler Lászlót végig soraiban tudó kazah Asztana egy góllal nyert, míg Sallai Roland csapata, a ciprusi APOEL 3–1-re kikapott Litvániában.

Mint ismert, ha a Mol Vidi FC – amely 1–1-es döntetlent játszott a luxemburgi Dudelange vendégeként – továbbjut a mások körbe, a Ludogorec–Crusaders párharc győztesével találkozik – azaz jó eséllyel a bolgár bajnokkal. A Ludogorec a szünetben 2–0-ra vezetett, a 68. percben pedig csereként beállt Jakub Swierczok, aki a 73. és a 80. perc között háromszor volt eredményes, ezzel beállította a 7–0-s végeredményt. Bolgár klubcsapat ennél nagyobb különbséggel még sohasem nyert a legrangosabb európai kupában. A Ludogorec előtt a CSZKA Szófia tudott hét góllal nyerni: 1956 októberében a Dinamo Bucuresti ellen 8:1-re diadalmaskodott.

Sallai Roland kezdő volt a litván bajnok Suduva otthonában, ahol az előző idényben még a Bajnokok Ligája csoportkörében szereplő APOEL nagy pofont kapott. A litvánok a 23 éves curacaói támadó, Rigino Cicilia mesterhármasával 3–1-es győzelmet arattak. Ráadásul az élete első európai kupameccsét játszó csatár tizenkilenc perc alatt triplázott. Az APOEL a 94. percben szépített. A 21 éves magyar válogatott Sallait a szünetben lecserélte edzője.

A Kleinheisler Lászlót végig soraiban tudó kazah Asztana 1–0-ra legyőzte a montenegrói Szutjeszka Niksicset. A találkozót Karakó Ferenc vezette, a 24 éves magyar válogatott játékos csapata egy tizenegyesgóllal nyert.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Asztana (kazah)–Szutjeszka Niksics (montenegrói) 1–0
(Murtazajev 29. – 11-esből)
FK Suduva (litván)–APOEL (ciprusi) 3–1 (Cicilia 9., 13., 19., ill. Caju 94.)
Spartaks Jurmala (lett)–Crvena zvezda (szerb) 0–0
Spartak Trnava (szlovák)–Zrinjski Mostar (bosnyák) 1–0 (Jirka 79.)
Ludogorec Razgrad (bolgár)–Crusaders FC (északír) 7–0 (Marcelinho 25., 66., R. Brown 40. – öngól, Keserü 53., Swierczok 73., 78., 80.)
Kukësi (albán)–Valletta FC (máltai) 0–0
Olimpija Ljubljana (szlovén)–Qarabag (azeri) 0–1 (Guerrier 79.)
Valur Reykjavík (izlandi)–Rosenborg BK (norvég) 1–0 (Sigurbjörnsson 84.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
F91 Dudelange (luxemburgi)–Mol Vidi FC 1–1 (Mélisse 58., ill. Huszti 42.)
Torpedo Kutaiszi (grúz)–Sheriff (moldovai) 2–1
(Kimadze 24., Kuhianidze 64. – 11-esből, ill. Badibanga 14.)
FC Flora Tallinn (észt)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1–4
(Sappinen 73. – 11-esből, ill. Szahar 18., Cedek 36., Maman 53., Ezra 85.)
Alaskert (örmény)–Celtic (skót) 0–3 (Édouard 45+2., Forrest 81., McGregor 90.)
Víkingur Göta (feröeri)–Helsingin JK (finn) 1–2 (Vatnhamar 51., ill. Dahlström 9., Gregersen 29. – öngól)
Shkëndija (macedón)–The New Saints (walesi) 5–0 (Emini 14., Ibraimi 38., 53., 60., 66.)
FC Drita (koszovói)–Malmö FF (svéd) 0–3 (Strandberg 13., Traustason 39., Rosenberg 82.)
Cork City (ír)–Legia Warszawa (lengyel) 0–1 (Kucharczyk 79.)