BL: a litván bajnok Zalgiris lesz az FTC következő ellenfele

M. D.M. D.
2021.07.13. 22:47
Ogenyi Onazi hatalmas gólt rúgott az észak-írországi visszavágón (Fotó: Getty Images)
A litván bajnok Zalgiris a 3–1-es hazai siker után idegenben 2–1-re nyert az északír Linfield ellen, így kettős győzelemmel jutott be a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, amelyben a koszovói Prishtinát 6–1-es összesítéssel búcsúztató Ferencváros vár rá.

A Zalgiris a 3–1-es hazai győzelem után a litván Saulius Mikoliunas átlövésével és a nigériai Ogenyi Onazi hatalmas góljával az észak-írországi visszavágón már a szünetben 2–0-ra vezetett, így a továbbjutásához az is bőven belefért, hogy a Linfield a második félidő derekán tizenegyesből szépített.

Viszont a büntető előtt a Zalgiris szenegáli légiósát, Elhadji Pape Diaw-t kiállította a játékvezető, így ő az FTC elleni párharc első, budapesti mérkőzésén biztosan nem játszhat jövő kedden. A hajrában aztán a csereként beálló 21 éves középpályás, Karolis Uzela is piros lapot kapott négy perc játék után.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

A Zalgiris egyébként tavaly úgy nyerte meg hazája bajnokságát, hogy az utolsó fordulóban aratott 3–0-s sikerének köszönhetően előzte meg a tabella élén az addigi éllovas Suduvát. A vilniusi együttes jelenleg két pont előnnyel áll az élen a tavaszi-őszi rendszerű litván élvonalban. Edzője a 66 éves kazah Vlagyimir Cseburin. Keretében van francia, bolgár, ghánai, szerb, szlovák és horvát légiós is.

„Mikoliunas és Ogenyi első félidei távoli lövései a mi javunkra döntötték el a második mérkőzést. Bejutottunk a Bajnokok Ligája selejtezőjének következő fordulójában 5–2-es összesítéssel” – írja a Zalgiris Twitter-oldala.

TÖRTÉNELMI MECCSEN JUTOTT TOVÁBB A CFR

Nagyon örülnek most az idegenben lőtt gólok szabályát eltörlő UEFA-döntésnek Kolozsváron, mert ha még egy évet maradt volna, a CFR az első selejtezőkörben elbukik a Bajnokok Ligájában. A hazai pályán 3–1-re nyerő román bajnok a Borac Banja Luka otthonában is többet támadott és többet lőtt kapura, ám a rendes játékidőben Valentin Costache kétszer is csak lesről tudott a hálóba találni. A bosnyák bajnok viszont a második félidő közepén négy perc alatt két fejes góllal mattolta az erdélyiek védelmét – az elsőt Sztojan Vranjes fejelte, aki 2012-ben a CFR-nél is megfordult.

A hosszabb kispad és az erőnléti fölény végül a hosszabbítás legvégén mentette meg a foggal-körömmel védekező Borac ellen átlövésekre váltó CFR-t: Ciprian Deac és Mario Camora még kapufát lőtt, de a 118. percben a csereként beálló Alexandru Chiciu 25 méterről, kissé jobbról tökéletesen csavart a hosszú sarokba a labdát.

Ez volt az első európai kupapárharc, amelyen az idegenben szerzett több gól szabályának eltörlése miatt a visszavágón hosszabbításra került sor.

B. O. M.

Holman Dávid szlovák bajnok csapata, a Slovan Bratislava a kétgólos hazai győzelem után idegenben 2–0-s hátrányba került a Shamrock Rovers ellen, de Vladimír Weiss második félidőben szerzett találatával kiharcolta a továbbjutást a második körbe. A magyar futballista súlyos sérülése miatt nem játszhatott.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK
FC Prishtina (koszovói)–Ferencvárosi TC 1–3 (Hoti 67., ill. Uzuni 49., 80., 86.)

16.00:
Kajrat Almati (kazah)–Maccabi Haifa (izraeli) (1–1)
17.00: Alaskert (örmény)–Connah's Quay Nomads (walesi) (2–2)
19.00: Neftci (azeri)–Dinamo Tbiliszi (grúz) (2–1)
20.00: Legia Warszawa (lengyel)–Bodö/Glimt (norvég) (3–2)
Zárójelben az első mérkőzések eredményét tüntettük fel.

A 2. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA
BAJNOKI ÁG

FERENCVÁROS (magyar)–Zalgiris Vilnius (litván)
Dinamo Zagreb (horvát)–Omonia Nicosia (ciprusi)
Slovan Bratislava (szlovák)–Young Boys (svájci)
Bodö/Glimt (norvég)/Legia Warszawa (lengyel)–Flora Tallinn (észt)
Connah’s Quay Nomads (walesi)/Alaskert (örmény)–Sheriff Tiraspol (moldovai)
Olympiakosz Pireusz (görög)–Dinamo Tbiliszi (grúz)/Neftci (azeri)
Maccabi Haifa (izraeli)/Kajrat Almati (kazah)–Crvena zvezda (szerb)
Lincoln Red Imps (gibraltári)–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)
Malmö FF (svéd)–HJK (finn)
Mura (szlovén)–Ludogorec (bolgár)
NEM BAJNOKI ÁG

Rapid Wien (osztrák)–Sparta Praha (cseh)
Celtic (skót)–Midtjylland (dán)
PSV (holland)–Galatasaray (török)

A selejtező 2. fordulójának első mérkőzéseit július 20-án és 21-én, a visszavágókat 27-én és 28-án rendezik meg. A párharcokat az elöl álló csapatok kezdik hazai pályán.