A Legia Warszawa kettős győzelemmel ment tovább (Fotó: Twitter)

 

Az örmény bajnok Alaskert gól nélküli döntetlenre végzett a walesi Connah's Quay Nomads-szal, ám hiába volt több idegenben szerzett gólja (az első meccs 2–2-re végződött), az új szabályok miatt hosszabbításra kényszerült. Ott aztán egyetlen találat elegendőnek bizonyult a továbbjutáshoz, az egy perccel korábban beállt Vincent Bezecourt pontos lövéssel megszerezte a győztes gólt.  

A Neftci és a Legia Warszawa egyaránt kettős győzelemmel lépett tovább, közülük különösen előbbinek lesz nehéz dolga a következő körben: a görög Olympiakosz vár az azeriekre, míg a lengyelek az észt Flora Tallinn ellen igyekeznek kiharcolni a továbbjutást.

A Kajrat Almati az idegenbeli 1–1-et követően 2–0-ra nyert otthon az izraeli Maccabi Haifa ellen, a viszonylag feszült hangulatú mérkőzésen hét sárga lap mellett két pirosat is kiosztott a játékvezető.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

Kajrat Almati (kazah)–Maccabi Haifa (izraeli) 2–0
Továbbjutott: Kajrat Almati, 3–1-es összesítéssel
Alaskert (örmény)–Connah's Quay Nomads (walesi) 1–0 – h. u.
Továbbjutott: az Alaskert, 3–2-es összesítéssel
Neftci (azeri)–Dinamo Tbiliszi (grúz) 2–1
Továbbjutott: Neftci, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
Legia Warszawa (lengyel)–Bodö/Glimt (norvég) 2–0
Továbbjutott: Legia Warszawa, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel

 
A litván bajnok Zalgiris lesz az FTC következő ellenfele

KEDDI EREDMÉNYEK
FC Prishtina (koszovói)–Ferencvárosi TC 1–3 (Hoti 67., ill. Uzuni 49., 80., 86.)
Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel

Linfield (északír)–Zalgiris Vilnius (litván) 1–2
Továbbjutott: a Zalgiris Vilnius, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Lincoln Red Imps (gibraltári)–Fola Esch (luxemburgi) 5–0
Továbbjutott: a Lincoln Red Imps, 7–2-es összesítéssel
Riga FC (lett)–Malmö (svéd) 1–1
Továbbjutott: a Malmö, 2–1-es összesítéssel
Hibernians (máltai)–Flora Tallinn (észt) 0–3
Továbbjutott: a Flora Tallinn, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Teuta (albán) 1–0
Továbbjutott: a Sheriff Tiraspol, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
Borac Banja Luka (bosnyák)–CFR Cluj (román) 2–1 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a CFR, 4–3-as összesítéssel
Mura (szlovén)–Shkëndija (északmacedón) 5–0
Továbbjutott: a Mura, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–HJK (finn) 0–4
Továbbjutott: a HJK, kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel
Shamrock Rovers (ír)–Slovan Bratislava (szlovák) 2–1
Továbbjutott: a Slovan, 3–2-es összesítéssel
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Ludogorec (bolgár) 0–1
Továbbjutott: a Ludogorec, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Valur (izlandi)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–2
Továbbjutott: a Dinamo, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel

A 2. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA
BAJNOKI ÁG

FERENCVÁROS (magyar)–Zalgiris Vilnius (litván)
Dinamo Zagreb (horvát)–Omonia Nicosia (ciprusi)
Slovan Bratislava (szlovák)–Young Boys (svájci)
Legia Warszawa (lengyel)–Flora Tallinn (észt)
Alaskert (örmény)–Sheriff Tiraspol (moldovai)
Olympiakosz Pireusz (görög)–Neftci (azeri)
Kajrat Almati (kazah)–Crvena zvezda (szerb)
Lincoln Red Imps (gibraltári)–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)
Malmö FF (svéd)–HJK (finn)
Mura (szlovén)–Ludogorec (bolgár)
NEM BAJNOKI ÁG

Rapid Wien (osztrák)–Sparta Praha (cseh)
Celtic (skót)–Midtjylland (dán)
PSV (holland)–Galatasaray (török)

A selejtező 2. fordulójának első mérkőzéseit július 20-án és 21-én, a visszavágókat 27-én és 28-án rendezik meg. A párharcokat az elöl álló csapatok kezdik hazai pályán.