BL, A-csoport: a Galata és a Bruges ikszével a 16 között a Real

2019.11.26. 20:52
Adem Büyük góljával vezetett a Galatasaray (Fotó: AFP)
A török Galatasaray 1–1-es döntetlent játszott a belga FC Bruges-zsel a labdarúgó Bajnokok Ligája A-csoportjában. Az eredmény azt jelenti, hogy a Real Madrid továbbjutott a nyolcaddöntőbe.

Bekezdett a Galatasaray, a törökök öt perc alatt két gólt is szerezhettek volna, ám az első találatra a 11. percig kellett várni, ekkor Adem Büyük lőtt hat méterről a bal alsóba (1–0).

A belgák a második félidő elején nagy helyzetet puskáztak el, s hiába próbálkoztak, a folytatásban sem tudták feltörni a Galatasaray védelmét.

Úgy tűnt, a Galata előzni tud, és átveszi az Európa-ligás folytatást érő harmadik helyet, de a találkozó 92. percében a belga csapat Krepin Diatta góljával egyenlített. Diatta az ünneplésnél levette a mezét, csapattársa, Clinton Mata szétrúgta a szögletzászlót. Mindketten második sárga lapjukat kapták, így kiállította őket a játékvezető.

Az 1–1-es végeredmény azt jelenti, hogy a Real Madrid a PSG elleni későbbi mérkőzése, valamint a 6. fordulós találkozók eredményétől függetlenül nyolcaddöntős.