Rodrygo és Benzema is történelmet írt, a Real Madrid kiütötte a Galatasarayt!

KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁNKOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN
2019.11.06. 20:49
A Real Madrid kiütötte a Galatasarayt (Fotó: AFP)
Real Madrid Rodrygo triplájával 6–0-ra legyőzte a Galatasarayt a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában, az A jelű kvartettben. A PSG az FC Bruges-t verte meg, ezzel már biztosan ott van a legjobb tizenhat között.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hét perc. Ennyi idő kellett a Real Madridnak ahhoz, hogy elrendezzen szinte minden nyitott kérdést a Galatasaray ellen. Legalábbis a három pont sorsával kapcsolatban mindenképpen.

Hét perc. Ennyi idő kellett az ifjú Rodrygónak ahhoz, hogy előbb a Real történetének második legfiatalabb gólszerzőjévé váljon a Bajnokok Ligájában (az első Raúl, aki a Ferencváros ellen köszönt be 1995 októberében), majd a BL-történelem valaha volt leggyorsabb duplázójává is avanzsáljon, nem is beszélve arról, hogy nincs brazil a sorozat históriás könyvében, aki nálánál fiatalabbként szerzett volna BL-gólt. 2–0

És ekkor még, ha már törökökről van szó, hátra volt a feketeleves…

Merthogy a 14. percben a harmadik madridi gól is megszületett. Két világbajnok, a francia Nzonzi és a német Kroos összecsapása kellett hozzá a tizenhatos vonalában, no meg a videobíró, amely alapján jó három perccel a szabálytalanság után Félix Zwayer megítélte a tizenegyest. Végül jött Sergio Ramos, aki egészen pimasz módon emelte a labdát a jobb felsőbe, így hiába találta el az irányt Muslera, esélye sem volt a hárításra. 3–0

Csakhamar negyedszer is a hálójából kellett kiszedje a labdát az uruguayi kapus, igaz ezúttal mosollyal a szája sarkában: Kroos szabadrúgása után Casemiro hiába talált a kapuba, les miatt nem adták meg a találatot.

Ám az öröm nem tarthatott ki az első félidő végéig!

A 45. percben ismét Rodrygo lépett elő főszereplőnek, lefülelte Nagatomo passzát, majd remek ütemben centerezve kihagyhatatlan ziccerbe hozta Karim Benzemát. 4–0

A Real Madriddal története során még egyszer sem fordult elő, hogyha a BL-ben négygólos előnybe került az első félidő végén, akkor ne lőtt volna még legalább egyet a másodikban…

S ezúttal sem.

Igaz, kellett rá várni egy kicsit.

A Real érezhetően takaréklángra váltott a szünet után, de még így is dominálta a játékot. A Galatasaraynak több mint fél órán át kapura lövési kísérlete sem volt a második félidőben. Fatih Terim vezetőedző cseréi azonban nem is a támadófocit erőltették, a török tréner inkább a teljes kiütést igyekezett elkerülni, átszervezte együttesét ötvédős rendszerbe, emellett a középpálya közepére hozott még friss játékosokat.

Az ötödik madridi találatot viszont, mint arra már utaltunk, így sem tudta elkerülni: a 82. percben az előrehúzódó Carvajal centerezése után Benzema köszönt be újfent Muslerának. A francia ezzel Cristiano Ronaldo és Raúl után a harmadik Real-játékos lett, aki elérte a BL-ben az 50 találatot! 5–0

Az i-re Rodrygo tette fel azt a bizonyos pontot, az ifjú brazil triplával zárta le a találkozót! 6–0

PSG–FC BRUGES

Egyszerű volt a képlet a PSG számára: a győzelem továbbjutást ért. Ennek megfelelően a párizsiak kezdték jobban a találkozót, a mezőnyfölény a 22. percben gólláérett. Dagba adott középre a jobb oldalról, Di María átlépte a labdát az ötös jobb sarkánál, ami így Mauro Icardi elé került, aki közvetlen közelről a kapuba belsőzött. 1–0

A párizsiak egygólos előnnyel vonulhattakpihenőre, és a fordulás után is igyekeztek megtartani előnyüket. A 66. percben csereként beállt Mbaye Diagne tíz perccel később büntetőt harcolt ki a belgáknak. A volt újpesti csatár állt a labda mögé, de Keylor Navas eszén nem tudott túljárni, kimaradt a tizenegyes.

A PSG nyögvenyelősen ugyan, de behúzta a mérkőzést, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe.