A tartalékos Bayern a hajrában egyenlített, az utolsó forduló dönt

B. A.B. A.
2020.12.01. 20:50
Thomas Müller góljával továbbra is nyitott a második hely kérdése (Fotó: AFP)
Sokáig vezetett az Atlético Madrid a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, ám a Bayern München a hajrában Thomas Müller tizenegyesével egyenlített, így az utolsó forduló dönt a másik továbbjutó kilétéről.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT

ATLÉTICO MADRID (spanyol)–BAYERN MÜNCHEN (német) 1–1 (1–0)
Madrid,
Wanda Metropolitano, zárt kapuk mögött. Vezette: Clément Turpin (francia)
ATLÉTICO: J. Oblak – Trippier, Szavics, J. Giménez (Felipe, 68.), Hermoso – M. Llorente, Saúl, Koke, Carrasco (Renan Lodi, 87.) – Á. Correa (H. Herrera, 80.), Joao Félix (Lemar, 87.). Vezetőedző: Diego Simeone
BAYERN: Nübel – B. Sarr (C. Richards, 62.), Süle, Alaba, L. Hernández – J. Martínez (Th. Müller, 62.), Arrey-Mbi (Gnabry, 62.) – L. Sané, Musiala (Stiller, 76.), Douglas Costa (Zirkzee, 86.) – Choupo-Moting. Vezetőedző: Hans-Dieter Flick
Gólszerző: Joao Félix (26.), ill. Th. Müller (86. – 11-esből)

Finoman fogalmazva is erősen tartalékos Bayern München futott ki a Wanda Metropolitano gyepére, igaz, Hans-Dieter Flicknek nem volt miért izgulnia: csapata már az előző körben bebiztosította a csoportelsőséget, így német szempontból csupán az volt a tét, hogy folytatódik-e a 15 BL-meccsből álló győzelmi széria. Ezzel szemben az Atlético Madrid rendkívül motivált lehetett, ugyanis egy esetleges győzelemmel már most elkönyvelhette volna a továbbjutást.

Diego Simeone csapata jól kezdte a találkozót, Ángel Correa villanásai után helyzetei is adódtak, de ezeknél nem céloztak elég pontosan a hazaiak – ez egyébként is jellemezte az első félidőt, többször is jól alakították ki a lehetőségeket, de a kivitelezésbe hiba csúszott.

Nem úgy, mint a 26. percben, gyorsan elvégzett bedobás után Marcos Llorente jól adott be a jobb szélről, Joao Félix pedig megelőzte Niklas Sülét az ötösnél, és a rövid sarokba lőtt (1–0).

Joao Félix szerzett vezetést az Atléticónak (Fotó: AFP)

A második játékrészben Flick a fiatalok mellett két nagyágyút is beküldött, a Serge Gnabry, Thomas Müller duóból végül utóbbi tett hozzá többet, a hajrában kiharcolt és értékesített egy tizenegyest (1–1).

Bánhatja az Atlético Madrid a késői kapott gólt, így ugyanis nem könyvelhette el a továbbjutást. A döntés az utolsó fordulóra maradt, a Salzburgnak nyernie kell a spanyolok ellen, minden más forgatókönyv madridi nyolcaddöntős szereplést jelent.

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Lokomotiv Moszkva (orosz)–Salzburg (osztrák) 1–3 (An. Mirancsuk 79. – 11-esből, ill. M. Berisha 28., 41., Adeyemi 81.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. PERC: Az utolsó esély, de nincs bent, Felipe nem tudott a kapuba fejelni.

Négy perc a ráadás.

88. PERC: Lemar nagyszerűen tekert középre, Hermoso fejese erős volt, de pontatlan

87. PERC: Csere itt is, ott is, hazai oldalon Lemar és Renan Lodi, a vendégkeknél Zirkzee érkezett.

86. PERC: GÓÓÓL! Müller kíméletlen, nekifutás nélkül a bal sarokba lőtt (1–1).

85. PERC: HOPPÁ, TIZENEGYES A BAYERNNEK! Müller tette át a másik lábára a labdát, majd átesett Felipén.

83. PERC: Müller erőszakoskodott addig, míg középre nem adta a labdát, az érkező Gnabry lövésébe belevetődött Felipe.

80. PERC: Az első nem kényszerű madridi csere, Herrera váltja Correát.

76. PERC: Musiala ment le, Stiller debütál a BL-ben.

76. PERC: Douglas Costa élesen lőtt a kapu elé, Oblak erre is odaért, és nem is jött ki róla a labda.

74. PERC: Gnabry pöckölte Müller elé a labdát, amit Oblaknak kellett elöklöznie a német támadó elől.

73. PERC: Végre egy kis lendület a Bayerntől, Richards beadásába végül belevetődtek.

Giménez belesérült a szerelésbe (Fotó: AFP)

68. PERC: Giménez sprintelt nagyot, még időben elrúgta a labdát Choupo-Moting elől, de ebbe belesérült, Felipe érkezik a helyére.

65. PERC: Correa mellett Richards feküdt el, a beadás veszélyes volt, de végül tisztáztak a németek.

62. PERC: Hármat is cserél Flick, jön Richards, Gnabry és Müller, Sarrnak, Javi Martíneznek és Arrey-Mbinek ennyi volt.

58. PERC: Utólag beintették a lest, de mi maradt ki? Három gyors passz, és Joao Félix találta ziccerben magát, ám nagy erővel csak a lécet találta csak el.

Közben a Marseille megszerezte az első gólját a C-csoportban, csak négy és fél meccset kellett rá várni.

54. PERC: Joao Félix jó ütemben tette a labdát Carrasco elé, aki nagy helyzetben inkább a passzt választotta, Alaba még belerakta a lábát, így elment a kapu előtt keresztbe a labda.

50. PERC: Sané szöktetett volna, Hermoso mentett szögletre.

49. PERC: Trippier lapos beadását vágták ki a müncheni védők.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. PERC: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

Egy perc a ráadás.

43. PERC: Sarré az első sárga lap, Carrascóra csúszott rá.

42. PERC: Sokpasszos Atlético-akció, a vendégek nem tudtak közveavatkozni, de Correa lövése nem talált kaput.

David Alaba egyébként a 400. (!) meccsét játssza a Bayernben.

38. PERC: Na itt már embert talált a belga, Llorente 12 méterről durrantott kapu fölé. Több volt ebben.

36. PERC: Carrasco jól ment el a bal szélen, de a beadás lecsúszott a lábáról.

35. PERC: Joao Félix a jobb alsót célozta, Nübel csak másodjára tudta fogni.

31. PERC: Musiala villant egyet, nagyszerűen játszott át két embert, a lövés már nem volt annyira pontos.

26. PERC: GÓÓÓL, VEZET AZ ATLÉTICO! Egy bedobás után Llorente adott be a jobb szélről, az ötösnél érkező Joao Félix Sülét megelőzve a rövidbe lőtt (1–0).

23. PERC: Giménez, majd Carrasco is célt tévesztett.

14. PERC: Sané próbálkozása inkább Kokééhoz hasonlított, a madridi középpályáshoz hasonlóan a tizenhatosról lőtt, de több méterrel a kapu fölé.

11. PERC: Lucas Hernández vette észre, hogy kissé kint áll Oblak, de a kapus észlelte a francia szándékát, és könnyedén lehúzta a labdát.

10. PERC: Most Koke lőhetett a tizenhatos vonaláról, de jócskán célt tévesztett.

6. PERC: Megint Correa villant, Nübel most is megoldotta a feladatot.

5. PERC: Már akcióban az argentin, Sülét forgatta meg, a beadást reflexmozdulattal lekapta Nübel.

4. PERC: Correa repült egy nagyot Choupo-Moting belépője után, lent is maradt.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Piros-fehér-kékben az Atlético, fekete-fehérben a tartalékos Bayern.

A csoport másik mérkőzésén a Salzburg 3–1-re legyőzte a Lokomotiv Moszkvát.

A mérkőzést a francia Clément Turpin vezeti.

A címvédő az első fordulóban alaposan megleckéztette a madridiakat, szebbnél szebb gólokat szerezve egy négyessel küldte haza ellenfelét.

Az Atlético Madrid biztossá teszi a továbbjutását, ha legyőzi otthon a Bayernt. Ha az Atlético csak döntetlent játszik a címvédővel, akkor a hatodik fordulóra marad a továbbjutást érő második hely eldöntése.

A Bayern München már biztosan csoportelső.

A mérkőzést a Spíler1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az Atlético Madrid–Bayern München Bajnokok Ligája-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!