BL: a Benfica idegenbeli győzelemmel verte ki az Ajaxot

R. Gy.R. Gy.
2022.03.15. 23:05
A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében hiába volt előnyösebb helyzetben a portugáliai döntetlen után az Ajax, hiába dolgozott ki az első félidőben számtalan helyzetet, a második félidőben a hazaiak egyetlen védelmi megingása elég volt a Benficának a gólhoz és egyben a továbbjutáshoz (0–1).

A találkozó részleteit és összefoglalóját ide kattintva lehet megismerni.A találkozó részleteit és összefoglalóját ide kattintva lehet megismerni.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ
VISSZAVÁGÓ
AJAX (holland)–BENFICA (portugál) 0–1 (0–0)
Amszterdam,Johan Cruijff ArenA.Vezette:Del Cerro Grande (spanyol)
AJAX:Onana – Mazraui, Timber (Kudus, 90+7.), Lisandro Martínez, Blind – Edson Álvarez (Brobbey, 81.), Berghuis (Klaassen, 81.), Gravenberch – Antony, Haller, Tadics.Vezetőedző:Erik ten Hag
BENFICA:Vlahodimosz – Gilberto Júnior (Lazaro, 90+2.), Otamendi, Vertonghen, Grimaldo – Everton (Jaremcsuk, 72.), Weigl, Taarabt (Meité, a szünetben) – Rafa Silva, Darwin Núnez (Diogo Goncalves, 81.), Goncalo Ramos (Paulo Bernardo, 90+1.).Vezetőedző:Nélson Veríssimo

Gólszerző:Darwin Núnez (77.)
Továbbjutott:aBenfica, 3–2-es összesítéssel