BL: a Benfica és a Malmö szerzett előnyt a jövő hétre

K. Zs.K. Zs.
2021.08.18. 23:01
Julian Weigl (balra) gólja még sokat érhet a Benficának (Fotó: AFP)
A Benfica hazai pályán 2–1-re legyőzte a PSV-t a labdarúgó Bajnokok Ligája playoffjának szerdai játéknapján. A svéd Malmö dupla ekkora előnyt szerzett a jövő heti visszavágóra – 2–0-ra verte meg bolgár vendégét, a Ludogorecet.

BENFICA–PSV 2–1

A leshatárról kilépő Rafa Silva szép góljával gyorsan vezetést szerzett a Benfica, és az első félidő folytatása is a portugáloknak kedvezett. Odaát Eran Zahavi már átcsúszott a leshatáron, gólját a VAR „el is vette”, majd a 42. percben, egy szöglet utáni kavarodást lezárva Julian Weigl bevágta a második gólt is. A fordulás után, egy ellencsapás végén Cody Gakpo alsó sarkos lövéssel szépített, visszahozva ezzel a vendégek reményeit. A végjáték a hollandoké volt, de nem sikerült begyötörniük az egyenlítő gólt.

MALMÖ–LUDOGOREC 2–0

Anders Christiansen a 16. percben még kapufát lőtt, nem sokkal később azonban megszületett a svédek vezető gólja: egy szögletkombinációt követően Veljko Birmancsevics lőtt a tizenhatos előteréből a bal alsó sarokba. Egy sarokrúgás a második játékrészben is megoldhatatlan feladat elé állította a bolgár védelmet, és a sikertelen felszabadítási kísérleteket Jo Inge Berget közeli lövéssel, góllal büntette meg. Mivel a kihívást a mezőnyben álló Ludogorecnek nem ment a helyzetkialakítás, a Malmö kétgólos előnnyel utazhat a visszavágóra.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
4. FORDULÓ (PLAYOFF)
ELSŐ MÉRKŐZÉSEK – A SZERDAI PROGRAM

BAJNOKI ÁG
Young Boys (svájci)–Ferencváros 3–2
(M. Elia 16., Sierro 40., Ulisses Garcia 65., ill. F. Boli 14., 82.)
Malmö FF (svéd)–Ludogorec Razgrad (bolgár) 2–0
(Birmancsevics 26., Berget 61.)
NEM BAJNOKI ÁG
Benfica (portugál)–PSV (holland) 2–1 (Rafa Silva 10., Weigl 42., ill. Gakpo 51.)
A visszavágókat augusztus 24-én játsszák.

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
BAJNOKI ÁG

Salzburg (osztrák)–Bröndby (dán) 2–1 (Adeyemi 56., Aaronson 90., ill. Uhre 4.)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Dinamo Zagreb (horvát) 3–0 (Adama M. Traoré 45., 80., Kolovosz 54.)
Monaco (francia)–Sahtar Doneck (ukrán) 0–1 (Pedrinho 19.)
A visszavágókat augusztus 25-én játsszák.

A párharcok győztesei a Bajnokok Ligája, a vesztesek az Európa-liga főtábláján folytatják.