A címvédő Inter nem bírt a Twentével

2010.09.14. 22:41
Diego Milito (jobbra) öngóljával a Twente vezetett, az Inter erejéből csak egyenlítésre futotta (Fotó: Action Images)
A címvédő Inter nem tudta megnyerni első mérkőzését a Bajnokok Ligája 2010–2011-es idényében: a milánói fekete-kékek 2–2-es döntetlent játszottak a holland bajnok Twentével. Az A-csoport másik meccsén a Tottenham hiába szerzett kétgólos előnyt Brémában, a Werder egyenlített, így ezen a találkozón is 2–2-es eredmény született.

TWENTE (holland)–INTER (olasz)

A címvédő Inter Hollandiában kezdte meg szereplését a Bajnokok Ligájában: a milánóiak a holland bajnok Twentével csaptak össze Enschedében az A-csoport első fordulójában.

A 13. percben Diego Milito hagyta le nagyszerűen a védőjét a hazaiak tizenhatosán belül, majd kapura lőtt. Nyikolaj Mihajlov ekkor még védett, ám a kipattanó labda Wesley Sneijder elé került, és a holland játékos nem kegyelmezett honfitársainak: a kapuba bombázott. 0–1

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri a Bajnokok Ligáját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A fekete-kékek azonban csak hét percig vezettek, ekkor ugyanis Walter Samuel szabálytalankodott a tizenhatos vonala előtt, és Marcel Janssen nagyszerűen becsavarta a labdát Júlio César kapujának jobb felső sarkába. 1–1

És ez még csak a kezdet volt: az első fél órában végig bátran támadó Twente a vezetést is megszerezte: a 30. percben Janssen végzett el szögletrúgást, és a veszélyesen csavarodó labdába a legutóbbi szezon legjobb klubfutballistájának választott Milito tette bele rosszul a fejét, és a labda Júlio César kapujába csúszott. 2–1

A 36. percben aztán majdnem egyenlített az Inter: Samuel Eto'o adott jó labdát Esteban Cambiassónak a tizenhatoson belül, az argentin középpályás kapásból a kapura lőtt, de a labda kipattant a lécről.

Öt perccel később sikerült betalálnia Rafael Benítez csapatának. Samuel Eto'o nagyszerűen kényszerítőzött Goran Pandevvel, majd a letett labdát hajszálpontosan Mihajlov kapujának bal alsó sarkába helyezte. 2–2

A második félidő elején is az Inter birtokolta többet a labdát, de nem tudta bevenni a Twente kapuját, és az 58. percben Pandev sérülése is fejfájást okozhatott Beníteznek. A macedón csatárt hordágyon kellett levinni a pályáról, helyét a mindössze 18 éves Coutinho foglalta el.

A brazil csatár (aki így a második legfiatalabb brazil lett, aki pályára lépett a BL-ben) nem sokkal később helyzetbe is került, de Mihajlov bravúrosan védve mentette próbálkozását.

A 74. percben ismét Coutinho villantott meg valamicskét tehetségéből: a hazaiak tizenhatosán belül kiválóan gurította le a labdát McDonald Marigának, aki azonban nem találta el a Twente kapuját kapásból.

A címvédő hiába próbálkozott még nagy erőkkel az utolsó pillanatokban, nem sikerült betalálnia, így rögvest pontokat veszített első meccsén.

WERDER BREMEN (német)–TOTTENHAM (angol)

A Tottenham a Werder Bremennel csapott össze a csoport másik találkozóján a Weserstadionban. Az angol csapat szerezte meg a Bajnokok Ligája csoportkörének első gólját ebben az idényben. Jobban mondva, Petri Pasanen talált saját együttese kapujába a 12. percben, így – bár valószínűleg nem lesz rá büszke – történelmi tettet hajtott végre, amikor Gareth Bale beadása után becsúszva „volt eredményes", mivel még sohasem kezdődött öngóllal a BL csoportköre. 0–1

Hat perccel később Peter Crouch növelte kétgólosra a Tottenham előnyét: a nyáron igazolt Rafael van der Vaart adta be a labdát távolról a bal oldalról, amelyet a hórihorgas csatár a hazaiak kapujának jobb oldalába fejelt. 0–2

Bár a Tottenham játszott kezdeményezőbben, a 43. percben szépített a Werder. A brazil Wesley adott be a bal oldalról, és a középen érkező Hugo Almeida földre fejelt labdája Carlo Cudicini kapujában kötött ki. 1–2

A második félidőt aztán a hazaiak kezdték jobban, és már a 47. percben egyenlítettek. Marko Marin tolta el a labdát két védő mellett, majd jobb lábbal kilőtte a kapu jobb alsó sarkát a tizenhatos előteréből. 2–2

Sőt, az 55. percben majdnem a vezetést is megszerezte a Werder: Hugo Almeida két védővel harcolt a vendégek tizenhatosán belül, és el is tudta lőni a labdát, de az a kapu fölé szállt.

A 67. percben ismét a hazaiak kerültek veszélyes helyzetbe, az egyenlítő gólt szerző Marin betört a tizenhatoson belülre, célba vette a kapu jobb alsó sarkát, a labda azonban mellé ment.

Kisebb helyzetek után Crouch a 87. percben eldönthette volna a három pont sorsát: jó indítást kapott a tizenhatos jobb oldalán, ám nem sikerült eltalálnia a kaput, így ezen a meccsen is 2–2 lett a végeredmény.