Real-MU, Milan-Barca a BL nyolcaddöntőjében!

2012.12.20. 07:43
A BL nyolcaddöntőjének párosításai
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyoni központjában elkészítették a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének párosítását. Több slágermérkőzést is rendeznek: Arsenal–Bayern München, AC Milan–FC Barcelona, Real Madrid–Manchester United. A nyolcaddöntő játéknapjai: február 12–13., 19–20., illetve március 5–6. és 12–13.

BL-SORSOLÁS

Az út végén a Wembley vár
A ceremóniát Gianni Infantino a Barcelona rákbeteg vezetőedzőjének, Tito Vilanovának címzett jókívánsággal kezdte a nyoni központban. Tegnap elvégezték a próbasorsolást is – az események bizarr összjátéka folytán a „főpróba” ugyanazokat a párosításokat hozta, mint a csütörtöki „előadás”!

A PÁROSÍTÁSOK

Galatasaray–Schalke

Elsőként a török Galatasaray neve került elő, az isztambuliak bármely másik csoportelsőt megkaphatták ellenfélül – végül a német Schalkét sorsolták melléjük. A fussballdaten statisztikái szerint a két csapat az első számú európai kupában még nem találkozott egymással.

Celtic–Juventus

Az olasz bajnok Juventus tulajdonképpen elégedett lehet, hiszen a skót Celtic a vélhetően könnyebb ellenfelek közé tartozik. Persze a Barcelona rászaladt a Celticre… Az európai kupamérleg 2–0–2. Az 1981–82-es idényben a Juventus jutott tovább (BEK, 0–1, 2–0), a 2001–2002-es BL-csoportkörben a Juve otthon 3–2-re nyert, idegenben 4–3-ra kikapott.

Arsenal–Bayern München

Az Arsenal mellé sorsolásnál kiesett az azonos nemzetiségű Manchester United, a londoniak igen erős riválist kaptak – a német rekordbajnok, listavezető Bayern München lesz az ellenfele! A Bayern legutóbbi öt, angol csapat ellen megvívott, kieséses rendszerű kupacsatájából négy alkalommal továbbjutott. A 2000–2001-es BL-középdöntőben Londonban ikszeltek a csapatok (2–2), Münchenben a Bayern nyert 1–0-ra. A 2004–2005-ös BL-nyolcaddöntőben a Bayern jutott tovább (3–1, 0–1). Érdekesség, hogy az Arsenal nem tudott nyerni a legutóbbi nyolc idegenbeli BL-meccsén a kieséses szakaszban (hét vereség mellett egy döntetlen a mérlege).

Sahtar Doneck–Borussia Dortmund

A legkellemetlenebb riválisok közé tartozó ukrán Sahtar Doneckre a német bajnoki címvédő Borussia Dortmund vár, igen jó tempó és játék ígérkezik a két, egyaránt látványos futballt bemutató csapat csatájában. A 2001–2002-es BL harmadik selejtezőköréből a Dortmund kettős győzelemmel (2–0, 3–1) jutott tovább.

AC Milan–Barcelona

Slágermeccs, de ennek Milánóban nem örülnek: az AC Milan ismét kifogta a Barcelonát, amely az előző BL-idényben búcsúztatta őt a küzdelemsorozatból.

A Milan és a Barcelona a legemlékezetesebb mérkőzését 1994-ben játszotta a Bajnokok Ligájában, amikor a fináléban 4–0-ra győzött az olasz csapat, azóta azonban a katalánoknak volt több sikerélményük. A legutóbbi két BL-szezonban lejátszott négy mérkőzésből kettőt nyert meg a Barcelona, kettő pedig döntetlennel zárult. Idén márciusban, a negyeddöntőben gól nélküli milánói döntetlen után 3–1-re nyert és jutott tovább a Barca. Azon a mérkőzésen a katalánoknál Lionel Messi duplázott és Andrés Iniesta is betalált, míg a Milan gólját Antonio Nocerino jegyezte – ők mindhárman pályára léphetnek a mostani párharcban is. Lionel Messi a Milan elleni mérkőzéseket (is) nagy önbizalommal várhatja, négy Milan elleni tétmeccsén háromszor volt eredményes.

A párharc kapcsán a Barca csapatkapitányának, Carles Puyolnak és a Milan sportigazgatójának, Umberto Gandininek a nyilatkozatát itt olvashatja!

Real Madrid–Manchester United

Azért van még az előző párharcnál is durvábbnak ígérkező, egymásra talált a Real Madrid és a Manchester United, az öröm egyik klubházat sem fogja szétvetni… Viszont készülhetünk egy Mourinho–Ferguson csatára – minden téren csemege a párosítás. Mourinho mérlege nem rossz az MU ellen: legutóbbi tizennégy, United ellen vívott tétmérkőzéséből csupán kétszer kapott ki.

A csapatok összecsaptak az 1956–57-es BEK elődöntőjében (a Real 3:1, 2:2-vel jutott a fináléba), az 1968-as BEK-elődöntőben (itt az MU lépett tovább, 1:0, 3:3-mal), az 1999–2000-es BL-negyeddöntőben (0–0, 2–3 az MU szempontjából) és a 2002–2003-as negyeddöntőben (a Real 3–1, 3–4 után jutott be az elődöntőbe).

A Real Madrid és a Manchester United eddig utoljára 2003-ban találkozott egymással a Bajnokok Ligájában. A negyeddöntőben az első meccset otthon a Real nyerte meg 3–1-re, így a Manchester United hiába győzött a visszavágón egy emlékezetes mérkőzésen 4–3-ra, búcsúzott. Az akkori mérkőzésen pályára lépők közül a „királyi gárdában” azóta is Iker Casillas az első számú kapus, míg a Manchester United keretének Rio Ferdinand és Ryan Giggs is a tagja.

Valencia–PSG

Az európai uralomra törő, a pénzt két kézzel szóró PSG megmutathatja, mit tud: a Valencia nem könnyű ellenfél, azonban nem is tűnik megoldhatatlannak.

Porto–Málaga

Latin párharc, teljesen kiegyenlített esélyekkel – a több rutin talán a csoportmásodik Porto mellett szól. Az első számú európai kupában még nem csaptak össze a felek.