Multisport Eb, atlétika: két német arany zárásként

2022.08.21. 22:22
A győztes német váltó (balról jobbra): Lisa Mayer, Gina Lückenkemper, Alexandra Burghardt, Rebekka Haase (Fotó: AFP)
A záró napi hét döntőből kettőt, a férfi gerelyhajítást és a női 4x100 méteres váltót a hazai atléták nyerték meg a müncheni multisport Európa-bajnokságon – jelentette az MTI.

A gerelyhajítóknál Julian Weber szoros küzdelemben, mindössze 38 centivel előzte meg a cseh Jakub Vadlejchet, a női sprintváltó ugyanakkor simán győzött, igaz, a staféta helyzetét nagyban megkönnyítette, hogy a brit és a francia csapat az első váltást elrontotta és kiesett. A sikerrel Gina Lückenkemper az egyéni verseny után a váltóval is a dobogó tetejére állhatott.

A férfi váltóknál az olimpiai bajnok olasz négyes elődöntős búcsúja után a döntőben nem volt dráma, és a papírforma érvényesült: a brit kvartett könnyedén nyert, ráadásul 37.67 másodperces bajnoki csúccsal. A briteknél Zharnel Hughes duplázott. Ő a 200-at nyerte meg egyéniben, ugyanakkor három éremmel zárt, mivel 100-on ezüstérmet nyert.

Pia Skrzyszowska vasárnap alig fél órán belül nyert két medált, miután a 100 gáton aratott diadalát követően a lengyel vágtaváltóval ezüstöt szerzett.

Magyar szempontból a gát volt a nap csúcspontja, amin Kozák Luca a lengyel mögött a második helyen – 12.69 másodperces országos csúccsal – ért célba, s ezzel megszerezte a magyar csapat harmadik érmét (2 ezüst, 1 bronz).

FÉRFI 4x100 M
1. Nagy-Britannia (Jeremiah Azu, Zharnel Hughes, Jona Efoloko, Nethaneel Mitchell-Blake) 37.67 másodperc