Multisport Eb, atlétika: diadala után kórházba ment a női 100 méter bajnoka – videó

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2022.08.17. 11:41
A bal lábán látható a seb (Fotó: Getty Images)
Diadala után kórházba ment Gina Lückenkemper, aki kedden meglepetésre megnyerte a női 100 méteres síkfutást a müncheni multisport Európa-bajnokság keretei között zajló atlétikai Eb-n.

A 25 éves sprinter nagy hajrával előzte meg a svájci Mujinga Kambundjit, aki szintén 10.99 másodperccel futott be, s a célfotó a hazaiak kedvencét hozta ki győztesnek. Gina Lückenkemper néhány métert botladozott, majd a nagy lendülettől elesett, ráadásul olyan balszerencsésen, hogy a saját szöges cipője felsértette a combját.

AZ ELKÉPESZTŐEN SZOROS DÖNTŐT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

„Sikeres volt a küldetés, összevarrták a lábamat, mehetek vissza a hotelbe” – írta közösségi oldalán a sportolónő, aki júliusban a 4x100-as váltó tagjaként bronzérmet nyert a eugene-i világbajnokságon.

25. ATLÉTIKAI EURÓPA-BAJNOKSÁG, MÜNCHEN
Női 100 m (+0.1). Eb: Gina Lückenkemper (Németország) 10.99,
2. Mujinga Kambundji (Svájc) 10.99, 3. Daryll Neita (Nagy-Britannia) 11.00. Középdöntő: ...16. Takács Boglárka (magyar) 11.49, nem jutott be a döntőbe.

A Nemzeti Sportot a helyszínről, Münchenből Pozsonyi Szilárd tudósítja.