Csupasport: karatevizsgára készült, ultraversenyeket nyer

N. ZS.N. ZS.
2021.07.07. 22:08
Élete első 130 km-es versenyét rögtön megnyerte Drexler Gábor, aki akár hajnali háromkor is képes felkelni, hogy elvégezze a napi edzését. A 39 éves férfi Csécsei Zoltán tanítványa, motiválja, hogy egyszer a mesterrel álljon a dobogón.

Drexler Gábornak jól mennek az először teljesített nagyobb távok. Korábban még nem futott egyben versenyen annyi kilométert, mint tette szombaton, az Ultra Tisza-tó 130 km-es távján, ám ahogyan élete első hatórás versenyét, ezt is megnyerte. Az edző, Csécsei Zoltán egyébként elmondta (bővebben a keretesben), hogy tudta, tanítványa győz majd, és erről álmodott ő is.

„Nem készültem ki, a vártnál jobban vagyok – kezdte megkeresésünkre a 39 éves ultrafutó, aki erős idővel, 10:18:45-vel nyert, a második Mészáros Roland 11:37:47-tel követte a célban. – Titkon az első helyért mentem, ám persze nem hangoztattam, hiszen az nagyképű lenne.”

Drexler Gábor a Csupasport oldalának elmondta, hogy Csécsei Zoltánnal régebbről ismerik egymást, mesélt a jövőbeli céljairól, illetve felidézte, hogyan kötött ki a karate helyett végül a futásnál.