Atlétika: új világrekord született női félmaratonin

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2021.08.29. 14:13
Az etióp Yalemzerf Yehualaw 19 másodperccel megdöntötte a félmaratoni táv női világcsúcsát az észak-írországi Larne-ban rendezett vasárnapi futóversenyen.

A 22 éves, világbajnoki harmadik afrikai sportoló 1:03:43 óra alatt teljesítette a távot, s ezzel ő az első nő, aki áttörte a 64 perces álomhatárt a 21.097 kilométeres távon.

„Már kétszer megpróbáltam megdönteni a világrekordot, de nem jött össze. Nagyon boldog vagyok, hogy most sikerült” – nyilatkozott a boldog győztes.

Yalemzerf Yehualaw a kenyaiak maratoni világbajnoka, Ruth Chepngetich 1:04:02 órás csúcsát adta át a múltnak, ez Isztambulban született április 4-én. Azon a versenyen Yehualaw másodikként ért célba 1:04:40 órával.

Larne-ban a kenyai Vane Nyaboke (1:09:44) lett a második, a brit Rose Harvey (1:10:28) pedig a harmadik.