Atlétika: szenzációs idők a dubai maratoni viadalon

2016.01.22. 11:51
Tesfaye Abera (Fotó: dubaimarathon.org)
Mindkét nemnél etióp siker és kiváló időeredmény született pénteken a dubai maratonin, amelyet a férfiaknál Tesfaye Abera 2:04:24, a nőknél pedig Tirfi Tsegaye 2:19:41 óra alatt teljesített.

A világ legnagyobb pénzdíjazású maratoniján a férfi mezőnyben Aberát nagy csatára késztették honfitársai, s végül a tavalyi bajnok Lemi Berhanu (2:04:33) és a harmadik Tsegaye Mekonnen (2:04:46) is 2:05 órán belül ért célba. A verseny színvonaláról sokat elárul, hogy még a tizedik helyezett is 2:10 órán belül teljesítette a 42,195 kilométeres távot.

Abera ideje egy másodperccel maradt el a versenycsúcstól, ám a győztesnek járó 200 ezer dollár vélhetően enyhíti a pályarekord elmulasztása miatt érzett csalódottságát.

A nőknél Tsegaye lényegesen simábban győzött, a második Amane Beriso 2:20:48 órát futott, a harmadik a szintén etióp Meselech Melkamu lett 2.22:29-cel.

Aberához hasonlóan Tsegaye is 200 ezer dollárt kapott sikeréért, míg a második helyezettek 80, a harmadikok pedig 40 ezer dollárral gazdagodtak.