-->
Összes hírünk
Kiemelt híreink
Csupasport: afrikai csata, múmiafutás: 10 érdekesség a Londoni maratoniról

A 42. rajt következik a London maratoni 1981 óta íródó történetében, rengeteg futóval, de nagy hiányzókkal.

Csupasport: Ki futhatja a magyarok közül a legjobb időt a Spartathlonon?

Pénteken rajtol a legendás verseny, amelyen mostanában csak a harmincas férfiak tudnak nyerni.

Csupasport: Gyöngyösi álma megdönteni Maráz rekordját

Pulzusproblémája miatt bizonytalan, mire lesz képes a Spartathlonon.

Atlétika: már a 39. kenyai atlétát tiltották el doppingvétség miatt

Lilian Kasait Rengeruk enyhén megúszta, mert azonnal bevallotta bűnösségét.

Szabadidősport: idén is jelentős az érdeklődés a Budapest Maraton iránt

Október második hétvégéjén csaknem húszezren állnak rajthoz a 37. SPAR Budapest Maraton Fesztiválon.

London Marathon: sérülés miatt visszalépett a világcsúcstartó

A kétszeres londoni győztes kenyai futó, Brigid Kosgei hetek óta kisebb hajlítóizom-sérüléssel bajlódik.

Csupasport: a nagy esőt, a hóvihart és a sártengert élvezte, az emelkedő már fel se tűnt

Nikolics Márkó nyáron megsérült bokája nem gyógyult meg teljesen, ám ennek ellenére remekül futott a szlovéniai Julian Alps Trailen, több mint fél órával hamarabb ért be a célba, mint ahogy azt tervezte.

Atlétika: Kipchoge világcsúcsot döntött a berlini maratonin

A kenyai klasszis 37 évesen fél percet faragott a korábbi, ugyancsak Berlinben elért rekordjából.

Népsport: Varjú Vilmos és Zsivótzky Gyula Európa tetején

Hatvan éve két-két arannyal és bronzzal jöttek haza Belgrádból a magyar atléták.

Csupasport: megsérült a vb-n, egy métert sem tud futni

Be van gyulladva a farizma, ám reméli, a novemberi Maraton Magyar Bajnokságon részt tud venni.

Atlétika: megdőlt a 24 órás futás világcsúcsa, több mint 45 ezren neveztek a berlini maratonra

A litván Aleksandr Sorokin 24 óra alatt 319.616 kilométert futva javított saját világcsúcsán.

Atlétikai csapatbajnokság: a Honvéd diadalmaskodott

A második helyen a MATE-GEAC végzett 403.5 ponttal, míg a harmadik a Ferencváros lett 402-vel.

Atlétika: a Budapesti Honvéd vezet a csapatbajnokságon

A debreceni Gyulai István Atlétikai Stadionban 20 egyesület 40 versenyszámban harcol a pontokért.

Csupasport: Szemerei néhány éven belül megdöntené a maratoni csúcsot

A jövő évi atlétikai világbajnokság miatt a maratoni táv jelenti az elsődleges célt Szemereinek.

Gyulai Miklós: A magyar atlétika történetének legfontosabb egy éve előtt állunk

A Magyar Atlétikai Szövetség elnöke teljes lendülettel készül a 2023-as budapesti vb-re.

Atlétika: oroszok és fehéroroszok nem indulhatnak a Boston Marathonon

A 2023-as maratonit április 17-én rendezik meg.

Atlétika: felfüggesztették az Eb-ezüstérmes olasz engedélyét

A vizsgálat a 2016 óta tiltólistán szereplő meldoniumot mutatta ki a 26 éves sportolónál.

Atlétika: Huller Zágrábban, Madarász Nyitrán nyert

A dunakeszi futó úgy győzött arany besorolású viadalon, hogy csak 15 századdal maradt le U23-as országos csúcsától.

Atlétika: négyen dupláztak a Szuper Liga döntőjében

A pénzdíjas Szuper Liga kétnapos döntőjében a legjobb hazai versenyzők indulhatnak.

Csupasport: Madarász Viktória inkább gyalogol 35 kilométert…

Bronzérmével a magyar gyaloglósport utóbbi évtizedeinek legjobb eredményét érte el az idei atlétikai Eb-n. Interjú.

Atlétikai Szuper Liga: Takács, Kozák és Pap remek futása a döntőben

A 100 méter gáton az Eb-ezüstérmes Kozák (DSC-SI) 13.01 másodperccel győzött.

Atlétika: emléktáblát avattak Kiss György tiszteletére

Az emléktáblát Gyulai Miklós, a sportág szövetségének elnöke és Földingné Nagy Judit, a maratoni futás győri legendája leplezte le.

Atlétika: visszavonult a gerelyhajítás világcsúcstartója

Barbora Spotáková 2008-ban állította fel a valaha volt legjobb női eredményt 72.28 méterrel.

Gyémánt Liga: Joe Kovacs nyerte a súlylökést Zürichben

A magyar származású nehézatléta a világ idei legjobb eredményét érte el.

Atlétika: Takács Boglárka tovább javította a női 100 m országos csúcsát

Visszatért a versenypályára a multisport Eb-ről koronavírus-fertőzés miatt lemaradó Márton Anita.

Kép: Halász Bence megkapta az ígért mezt a Bayern klasszisától

„Talán ez is van olyan felemelő érzés, mint amikor ezüstérmet nyertem a müncheni Európa-bajnokságon!”

Csupasport: Gál Tibor szerint közelebb kell vinni az ultrafutást a fiatalabbakhoz

Gál Tibor, a honi atlétikai szövetség ultrafutó bizottságának elnöke a 100 kilométeres világbajnokság tapasztalatai alapján úgy véli, sokkal erősebb lett a nemzetközi mezőny a korábbinál, és fontos, hogy a fiatalokat közelebb vigyék az ultratávokhoz.

Gyász: lelőttek egy vb-ezüstérmes bahamai atlétát

Egy szórakozóhely parkolójában kitört veszekedés során lőtték mellkason Shavez Hartot.

Gyémánt Liga: hatalmas meglepetés, Duplantis kikapott!

A világcsúcstartó svéd rúdugrót a Fülöp-szigeteki Ernest John Obiena győzte le Brüsszelben.

Atlétika: Halász simán nyert a Magyar Nagydíj első állomásán

Kozák távollétében Kerekes Gréta győzött 100 méteres gátfutásban Budapesten.

Atlétika: új vezérigazgatót választottak a budapesti vb szervezőbizottságának élére

„Megmutathatjuk, hogy Budapest a világ legjobb városa és miénk a világ legjobb országa” – mondta Németh Balázs.

Csupasport: duplán jött a koronavírus, de így is jól futott

Csáki Enikő volt a magyar hölgyek közül a leggyorsabb a berlini ultrafutó-vb-n.

Atlétikai vb 2023: távozik a szervező cég vezérigazgatója

Deutsch Péter a magyar atléták sikerei miatt ezentúl a Kiemelt Atléta Programra fordítja az energiáit.

Atlétika: megint elhalasztották a nancsingi fedett pályás vb-t

Az eredeti, 2020-as időpont helyett 2025-ben rendezhetik a tető alatti vb-t.

621 centivel a föld fölött – 22 évesen mindent megnyert a svéd rúdugrófenomén

Armand Duplantis szédületes karrierje a házuk kertjétől a fantasztikus világrekordokig.

Atlétika: a vb-címétől megfosztott oroszt ismét doppingvétség miatt büntették

Ivanovot korábban is eltiltották már doppingolás miatt, akkor szintén két évre vették el tőle a versenyzés jogát.

Gyémánt Liga: Ingebrigtsen a világ idei legjobbjával nyert

A szám olimpiai és Európa-bajnoka 3:29.05 perccel ért célba 1500-on Lausanne-ban.

Csupasport: Juhász Patrik a Kékes Csúcsfutás egyik esélyese

Bár most is a győzelem a célja, a mozgás örömét helyezi előtérbe.

Atlétikai vb 2023: kilenc nap alatt 49 versenyszám Budapesten

2023. augusztus 19-én kezdődik és 27-én ér véget a budapesti világbajnokság.

Gyémánt Liga: Duplantis nyerte az utcai versenyt Lausanne-ban

Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok svéd 610 centiméteres versenycsúccsal győzött.

Csupasport: addig hajtotta magát, hogy darvakat hallucinált

Szalóki Tímea gőzerővel készül a görögországi Spartan Trifecta vb-re.

Kalapácsvetés: a Bayern sztárja teljesíti a magyar atléta kívánságát

Az Eb-ezüstérmes Halász Bence a müncheni kontinensviadalon kérte el a német labdarúgó mezét.

Sportrádió: „Megérkeztünk és szeretnénk betörni az ablakot” – Suba László

Kozák Luca elmondta, hogy egyszer már elhagyta a müncheni Európa-bajnokságon szerzett ezüstérmét.

Atlétika: Marcell Jacobs vádlisérüléssel küzd

A sprintert egy hét múlva vizsgálják meg újra, s akkor derül ki, hogy a lábában kialakult duzzanat felszívódott-e.

Atlétika: Becsomagoltam a zöld melegítőmet is, hátha kell az eredményhirdetésre... – Kozák

Az Eb-ezüstérmesnek még négy versenye lesz a szezonban, és egy-két Gyémánt Liga-futam is beeshet.