Újpest FC
1 - 1
Paksi FC
Atlétika: július 6-án lesz jövőre a Gyulai Memorial

A Kontinentális Kör Arany versenyeinek utolsó állomása lesz a székesfehérvári az olimpia rajtja előtt.

Atlétika: Coleman fellebbezett a doppingeltiltás ellen

A 24 éves futót két évre tiltották el doppingteszt elmulasztása miatt.

Gyémánt Liga: tizennégy verseny a jövő évi programban

A sportág legrangosabb sorozatának versenyei májustól szeptemberig tartanak majd.

Tokió 2020: a női távolugrás világbajnoka 100 méteren is indulna

„Határozottan ez a tervem a következő évre, mert azt vettem észre, hogy nagyon szeretek sprintelni.”

Anglia: a négyszeres olimpiai bajnok valóságshow-val hangol Tokióra

Szerepvállalását nem fogadta örömmel edzője, és a szurkolók is aggodalmuknak adtak hangot…

Atlétika: London bajnoka december elején újra edzésbe állna

Pars Krisztiánnak a térdeit kellett megműteni, mára azonban nincsenek fájdalmai.

Atlétika: Nem tíz napról szól – interjú Deutsch Péterrel

Az eseményt lebonyolító cég vezérigazgatója szerint itt az alkalom, hogy az őt megillető helyre emeljük a sportágat itthon.

Atlétika: Bolt szerint nincsenek veszélyben a világcsúcsai

„Nem gondolom, hogy a jelenlegi mezőnyből bárki a rekordjaim közelébe tudna kerülni.”

Csupasport: 325 kilométer futópadon 48 óra alatt

A lengyel futó korábban kétszer is megdöntötte a 24 órás futás világrekordját.

Gyász: 53 évesen elhunyt a vb-bronzérmes diszkoszvető, Horváth Attila

A legjobb eredménye az 1994-ben világranglista-első 68.58 méter volt.

Atlétika: két évre eltiltották a világbajnok kenyai futót

A 27 éves atléta megsértette a holléti nyilvántartás vezetésére vonatkozó előírásokat.

Atlétika: Isztambul rendezi a 2023-as fedett pályás Eb-t

Az Európai Atlétikai Szövetség (EAA) szerdai döntése szerint a 7000 ülőhellyel rendelkező, isztambuli Ataköy Athletics Arena lesz a 2023-as Eb helyszíne, a létesítmény a 2012-es fedett pályás világbajnokságra épült.

Atlétika: Róma rendezi a 2024-es Európa-bajnokságot

A küzdelmeknek a Stadio Olimpico ad majd otthont.

Az év női atlétája: öt világcsúcstartó a tíz jelölt között

A férfiak listája után a nőkét is közzétette a Nemzetközi Atlétikai Szövetség.

Atlétika: tíz sportolót jelölt az év férfi atlétája díjra a WA

A rúdugrózseni Armand Duplantis és az ugandai hosszútávfutó, Joshua Cheptegei a legesélyesebb.

Atlétika: a nemzetközi szövetség bemutatta új versenysorozatát

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) új, fedett pályás sorozata 26 versenyből áll.

Bagyula István: Bubka rúdja az enyémhez képest inkább villanyoszlopnak tűnt

A huszonkilenc éve magyar csúcstartó vb-ezüstérmesnek mindig az járt a fejében, hogy feljebb jusson. sosem tartotta magát különösebben bátornak.

Könyvajánló: két hosszútávfutó életéről írt Török Ferenc

Két egyaránt 92 éves „fiatalember” a könyv főszereplője, Béres Ernő és dr. Szabó Miklós.

Atlétika: Tábori László rajtszáma a világörökség része

Karrierje során három világcsúcs fűződik a mérföldes futás és az 1500 méter klasszisának nevéhez.

Atlétika: Coleman fellebbez az eltiltása ellen

Ha a büntetés érvényben marad, nem vehet részt a jövő nyárra halasztott tokiói olimpián.

Atlétika: a Koroknai testvéreknek jó esélyük van kijutni Tokióba

Teljesen eltérő idényen van túl két legjobb négyszáz gátasunk, Koroknai Tibor és Máté.

Atlétika: Bicsák Bence és Böhm Lilla győzött a mezeifutó ob-n

A férfiaknál a triatlonos Bicsák Bence, a nőknél Böhm Lilla nyerte a hétvégén Kecskeméten rendezett mezeifutó országos bajnokságot. A férfiaknál a 49 induló közül a 10 ezer méteres ob-n aranyérmes Szemerei Levente lett a második, a nőknél a 10 ezer győztese, Böhm Lilla ezúttal sem talált legyőzőre.

Atlétika: Csécsei a világranglista élére „futott” a 24 órás új országos csúccsal

Az új csúcstartó átlagtempója a 24 óra alatt 5:11 perc volt kilométerenként.

Csupasport: az ultrafutók nem mostohagyerekek

A pandémia idején még az is a hosszútávfutás felé fordult, aki korábban egyáltalán nem űzte.

Ezt nektek! – az olimpiai bajnok lengyel rúdugró, aki beintett a rendszernek

Wladyslaw Kozakiewicz világcsúccsal nyert a moszkvai játékokon – aztán csinált még valamit.

Időszámítás – Csinta Samu publicisztikája

ALAPVONAL. Meddig lehet az emberi agyat és akaratot folyamatosan halogató üzemmódban tartani? Meddig lehet abban a tudatállapotban tervezgetni felkészülést és formaidőzítést, amelyet a korábbi évtizedek alakítottak, illetve építették köré a versenynaptárt?

Atlétika: ejtették a doppingvádat a síkfutó világbajnokkal szemben

A 22 éves, 2014 óta bahreini állampolgárságú sportoló 2019-ben jelölt volt az év női atlétája címre.

Atlétika: Jepchirchir ismét megjavította a női félmaraton világcsúcsát

A 27 éves futó1:05:16 óra alatt teljesítette a 21.1 kilométeres távot kizárólag női atlétákból álló mezőnyben

Dopping: négyéves eltiltással sújtották a kenyai maratoni futót

Az, hogy csak egyetlen mintájában lett ilyen magas az érték, kizárólag vérdoppinggal magyarázható.

Tájfutás: fővárosi sikerek a pontgyűjtő csapat ob-n

A férfiaknál 6.6 kilométeren 10, a nőknél 4.6 km-n hat ellenőrzési pont volt a kötelező rész.

Budapest Maraton: Csere Gáspár és Szabó Tünde nyert

A mezőny a megszokott 30 ezres létszámnak ezúttal a harmada volt, de így is nemzetközi volt.

Tájfutás: Liszka és Gárdonyi nyert a normál távú ob-n

A férfiaknál Divin Péter és Bakó Áron, a nőknél Sárközy Zsófia és Kézdy Borbála végzett még dobogós helyen.

Csupasport: brit tündérmese cigi és gyorskaja helyett

„Amolyan kövér pacaként ugrálhattam a klubban edző futók mellett.”

Atlétika: két világcsúcsot is megdöntöttek szerdán

Joshua Cheptegei az elmúlt tíz hónapot figyelembe véve a negyedik világrekordját jegyezhette fel.

Csupasport: Budapest Maraton – az élmény ugyanaz

Ezen a hétvégén rendezik a főváros egyik legjelentősebb futóversenyét.

Élni kell – Moncz Attila publicisztikája

ALAPVONAL. Senki sem tilt meg most szigorúbb házirendet a sportklubokban, egyetlen sportembernek sincs ott a kés a nyakán, hogy márpedig bulizni kell menni – és a sor folytatható. Pusztán az a kérdés, mennyit vagy hajlandó áldozni azért, hogy a legnagyobb célod elérd?

Csupasport: szárkapocscsonttörés után futott az Ultrabalatonon

A makói könyvelő először vett részt Közép-Európa leghosszabb futóversenyén, ráadásul beugróként.

Atlétika: Shura Kitata nyerte a londoni maratonit a férfiaknál

Csalódás és meglepetés, ez a két szó összegzi a legjobban a 2020-as londoni maratonit.

Atlétika: hét év után legyőzték Eliud Kipchogét 42 km-en

„Ilyen a sport, egyszer fent, egyszer lent. Visszamegyek az edzőmhöz, és meglátjuk, hogyan tovább.”

Atlétika: Bódis és Maráz nyerte meg az Ultrabalatont

Bódis a verseny történetének első címvédője a férfiak között.

Atlétika: Bekele sérülés miatt nem indul a londoni maratonin

A háromszoros olimpiai bajnok etióp futó a vádlijával bajlódik.

Atlétika: Kipchoge és Bekele csatája a győzelemért és a világrekordért

Rendhagyó időpontban, szokatlan helyszínen, szűkebb mezőnnyel és nézők nélkül rendezik meg az idei London Marathont.

Atlétika: a vírus miatt Athénban sem lesz idén maratoni

A járvány miatt szinte az összes jelentős utcai futóverseny elmaradt, illetve elmarad az idén.

Ajánló: Lubics kísérőként sem megy az Ultrabalatonra

A Spartathlon háromszoros női győztese azt is elmondta, indul-e még futóversenyen az idén.

Atlétika: Duplantis a Gyémánt Liga dohai állomásán is nyert

Egy héttel Szerhij Bubka 1994-es csúcsának megdöntése után ismét győzni tudott a svéd.