Ferencváros
0 - 0
MTK
Atlétika: megdőlt a világcsúcs női félmaratoniban

Az olimpiai bronzérmes Letesenbet Gidey több mint egy percet faragott a korábbi rekordból.

Ötpróba: futással tisztelegtek Kolonics György emléke előtt – galéria

Több mint kétezren választották programjuknak az Ötpróba egyik legnépszerűbb szabadidősportos eseményét.

Gyász: lelőtték a 200 méteres síkfutás vb-bronzérmesét

A szemtanúk szerint egy barátjával sétált az atléta, a támadásban mindketten meghaltak.

Atlétika: 75 éves Németh Miklós olimpiai bajnok gerelyhajító

Az 1976-os montreali olimpián hatalmas világcsúccsal nyert, a rekordot négy éven át tartotta.

Apja fia maradt – N. Pál József publicisztikája

ALAPVONAL. A 75 esztendős gerelyhajító olimpiai bajnok, Németh Miklós montreali döntőjének minden mozzanatára emlékezni vélek, holott a győztes dobást nem láttuk egyenesben, mi, a televízió előtt kuksoló itthoniak.

Rettegték a muszkák az első magyar kalapácsvető olimpikont

Száznegyven éve született Mudin István, aki az orosz fronton kézigránát-hajításban volt kénytelen jeleskedni.

Gyaloglás: Madarász Viktória országos csúccsal teljesítette a vb-szintet

A 36 éves gyalogló a negyedik magyar atléta, aki teljesítette a jövő júliusi vb-re kijutáshoz szükséges szintet.

Atlétika: kenyai és etióp siker a párizsi maratonin

A férfiaknál Elisha Rotich új pályacsúccsal nyert az áprilisról elhalasztott viadalon.

Csupasport: Agnes Tirop halála csapás az atlétikára

A kenyaiak 25 esztendős új világcsúcstartóját, a tokiói olimpia negyedik helyezettjét a napokban minden valószínűség szerint halálra szurkálta a férje, akit már őrizetbe vett a rendőrség.

Atlétika: őrizetbe vették a meggyilkolt kenyai hosszútávfutó férjét

A kétszeres világbajnoki bronzérmes, olimpiai negyedik helyezett atlétát holtan találták otthonában szerdán.

Atlétika: Ha lehet utazni, ott leszek Budapesten! –  Bolt

A 2017-ben visszavonult sprinterlegenda elárulta, foci helyett most éppen kezdő zenészként kergeti az álmait.

Nemcsak a mosolya huncut a szexi gátfutónak, hanem a bemelegítése is

Michelle Jenneke már a modellszakma felé is ki-kikacsingatott.

Gyász: férje ölhette meg a világbajnok hosszútávfutót

Az elhunyt atléta párja Isten bocsánatát kérte egy olyan tettért, amit elkövetett.

Atlétika: bolgár elnöke lett az európai szövetségnek

A 63 éves sportvezető 2007-ben került be az EAA tanácsába, 2015-től pedig a szövetség alelnöke volt.

Atlétika: Sosem volt célom felülmúlni Carl Lewis rekordját – Allyson Felix

„Úgy gondolom, ezzel megmutathatom a nőknek, hogy nincsenek határaink.”

Atlétika: Szikszait nem lepte meg közel 67 méteres dobása

A nyíregyházi atléta Szentesen javította 66.93 méterre egyéni legjobbját.

Tragédia: öngyilkos lett a kenyai mezeifutó-világbajnok

A 35 éves sportoló holttestére a családtagjai bukkantak rá.

Atlétika: 30 hónap után rendezték meg újra a rangos maratonit

A férfiaknál Kipruto – az idei prágai maraton győztese – 2:09:51 órás idővel diadalmaskodott.

Chicago Marathon: a férfiaknál etióp, a nőknél kenyai siker

Seifu Tura első alkalommal nyert kiemelt versenyt a klasszikus 42.195 kilométeres távon.

Budapest Maraton: az eső sem tartotta vissza a futókat

A férfiak futamában Nagy Péter szakította át a szalagot 2:33:37 órás időeredménnyel.

Budapest Maraton: hétvégén a futóké lesz a főváros

Két nap alatt kilenc távon indulhatnak a futni vágyók.

Dopping: újabb ügybe keveredett az olimpiai és világbajnok

Nesta Carter miatt zárták ki a 2008-as olimpiai aranyérmes jamaicai váltót, benne Usain Boltot.

Atlétika: önéletrajzot ír a kétszeres olimpiai bajnok Caster Semenya

„Az életem tele volt harcokkal, de javarészt eddig szép volt.”

Budapest Maraton: tízezernél több indulót várnak

A maratoni futóverseny vasárnap 9 órakor kezdődik, a rajt és a cél a Pázmány Péter sétányon lesz.

Atlétika: kenyai és etióp siker a London Marathonon

A férfiaknál a New York Marathon címvédője győzött, így jó döntésnek bizonyult londoni indulása.

Atlétika: Gezahegne megdöntötte a női 10 km világcsúcsát

A friss London Marathon-győztes kenyai Joyciline Jepkosgei rekordját adta át a múltnak a bahreini futó.

Atlétika: világbajnokságot rendezne 2025-ben Tokió

Japán legutóbb 2007-ben adott otthont atlétikai vb-nek, Oszakában.

Ultrabalaton: Csécsei Zoltán megjavította a versenycsúcsot

Csécsei 17 óra, 54 perc és 46 másodperc alatt teljesítette a 216 kilométeres távot.

Szabadidősport: 17 ezer futó indul az Ultrabalatonon

A résztvevők Balatonfüredről rajtolva kerülik meg a Balatont. A mezőnyben több mint 300 egyéni induló lesz.

Baji Balázs: Most jött el a búcsú pillanata

Befejezte a versenyzést a vb-bronzérmes gátfutó, de nem szakad el az atlétikától.

Atlétika: Baji Balázs bejelentette a visszavonulását

„Tudtam volna még küzdeni, ám az egészségem és a jövőm érdekében ez a helyes döntés.”

Atlétika: Bekele csak harmadik a berlin maratonin, Szabó Nóra Eb-szintje

Alig két perccel maradt el Földingné Nagy Judit 25 évvel ezelőtt elért magyar csúcsától.

Gyász: elhunyt a kalapácsvetés korábbi világcsúcstartója, Jüri Tamm

A szovjet színekben kétszeres olimpiai bronzérmes egészen rövid ideig tartotta a rekordot.

Atlétika: visszavonul a női maratonfutás világcsúcstartója

Visszavonul Mary Keitany kenyai hosszútávfutó, a női maraton egyik világcsúcstartója.

Ima egy ugrógáláért – Csinta Samu publicisztikája

ALAPVONAL. Arról, hogy lesz-e majd valamikor még itthon újra ugrógála, ma még csak annyit tudni, hogy sokan szeretnék, és egyfajta lobbizás is indult az érdekében.

Atlétika: kizárták a félmaratoni győztesét, mert a 10 km-re nevezett

„A szabály az szabály, és ennek értelmében diszkvalifikálnunk kellett Omart.”

Baji Balázs: Az atlétika mindenre felkészít

A gyerekek számára a sportágválasztás sosem egyszerű, de a szülők helyzetét talán megkönnyíti, hogy az atlétika olyan sportág, amely az alapképességeket fejleszti, így az egyik legjobb belépő a sport világába.

Atlétika: Rába és Gyurátz hatodik kalapácsvetésben Kenyában

100 méteres síkfutásban a világ idei legjobb idejével nyert az amerikai Trayyon Bromell.

Atlétika: a vírus miatt jövőre márciusra halasztották a Tokió Marathont

A versenyt október 17-én futották volna, ám a pandémiahelyzet miatt erre nem kerülhet sor.

Atlétika: a CAS elutasította Salazarék fellebbezését

A tanítványait doppinggal ellátó edző és a csapatorvos eltiltása is érvényben marad.

Atlétika: a 16 méter a célja a női hármasugrás olimpiai elsőjének

A tokiói döntőben 26 éves csúcsot megdöntő Yulimar Rojas tovább szeretné javítani a világrekordot.

Atlétika: újabb egy évvel elhalasztották a mezeifutó-vb-t

A helyszín 2023-ra is változatlan marad, február 18-án Bathurst ad otthont a mezeifutó-vb-nek.

Atlétika: Szilágyi Réka gerelyhajításban harmadik lett Zágrábban

Francine Niyonsaba révén világcsúcs született női 2000 méteren.

Atlétika: az akadályfutó Tóth Lili Annának vállficammal zárult az idény

„Az a gyanúm, hogy egy kenyai atlétanő szögese talált el, ami már önmagában is fájdalmat okozott, de nem akkorát, mint a vállficamom.”

Atlétika: visszavonult a 34-szeres magyar bajnok Kazi Tamás

A hétvégén a Ferencvárossal megnyert csapatbajnoki cím volt a 36 esztendős középtávfutó pályafutásának utolsó sikere.