Videó: Coutinhón trollkodott a kiscsapat a hatalmas bravúr előtt

B. D. K.B. D. K.
2023.01.09. 11:46
Hatalmas siker! (Fotó: Getty Images)
Mint beszámoltunk róla, a negyedosztályú Stevenage óriási hajrát indítva fordított, és legyőzte idegenben a Premier League-ben szereplő Aston Villát az angol labdarúgó FA-kupa 3. fordulójának vasárnapi játéknapján. Most megmutatjuk, hogyan ünnepeltek a vendégjátékosok az öltözőben, és hogy mit tweetelt a klub Philippe Coutinho lecserélése közben.

Az Internazionale, a Liverpool, az FC Barcelona és a Bayern München korábbi játékosát, az Aston Villa jelenlegi futballistáját a 66. percben cserélte le Unai Emery.

„Philippe Coutinho hagyja el a pályát. A cseréje a szokásosnál hosszabbra nyúlik, ugyanis még elő kell kotorniuk őt Luther James-Wildin zsebéből” – olvasható a trollkodás a klub hivatalos Twitter-oldalán.

Ugyan a birminghamiek szereztek vezetést, de a kiscsapat a 88. percben büntetőből egyenlített, három perccel később pedig fordított.

A mérkőzés összefoglalója

„Azt akartuk, hogy az Aston Villa akkora erőbedobással játsszon ellenünk, mint mondjuk az Arsenal, a Manchester City vagy a Manchester United ellen” – idézte a Sportbible Steve Evanst, a Stevenage 60 éves skót mesterét a továbbjutásukat követően. Hozzátette, hogy az ellenfél játékosai közül nem mindenki lehetett hozzászokva ahhoz, hogy végigjátsszon egy mérkőzést, és hogy minden bizonnyal kiengedtek a végére.

A lefújás pillanata

Az ünneplés

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Aston Villa–Stevenage (IV.) 1–2 (Sanson 33., ill. Reid 88. – 11-esből, Campbell 90+1.)