Tíz perc foci nem volt elég az Arsenalnak

2010.04.14. 23:06
Az első gól után nehéz helyzetbe került az Arsenal (Fotó: Action Images)
A Tottenham hazai pályán győzte le az Arsenalt az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának 34. fordulójában. A Spurs Danny Rose góljával szerezte meg a vezetést a találkozó elején, majd a második félidőben Gareth Bale dupálázta meg az előnyt. Az utolsó tíz percet nagyon meghajtó „ágyúsok" csak szépíteni tudtak Nicklas Bendtner révén.

Rögtön az első percekben majdnem megszerezte a vezetést az Arsenal. Egy szögletet követően pörgött veszélyesen a labda a Tottenham kapuja felé, Benoit Assou-Ekotto azonban a gólvonalon tisztázott.

A másik oldalon Roman Pavljucsenko lövését blokkolta az utolsó pillanatban Thomas Vermaelen. A belga védő azonban nem sokáig örülhetett, a szögletből ugyanis betalált a hazai csapat. A beívelt labdát Manuel Almunia középre ütötte ki, az érkező Danny Rose pedig kapásból, 25 méterről zúdította a labdát az Arsenal kapujába. 1–0

A fiatal játékos most debütált a Premier League-ben. Legutóbb 1994-ben egy bizonyos Jürgen Klinsmann szerzett gólt első tottenhames bajnokiján...

A folytatásban egyenlíthetett volna az Arsenal, Nicklas Bendtner azonban kissé körülményesen vette át a labdát a 26. percben, majd gyengén, tizenegy méterről a kapu mellé lőtt.

Az Arsenal jóval többet birtokolta a labdát az első félidőben, de gólt nem szerzett, igaz csak meddő mezőnyfölényben futballozott. A második félidő elején pedig ismét a Spurs talált be. A 47. percben Jermain Defoe tartotta meg remekül a labdát, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Gareth Bale-t, aki közelről lőtt Almunia kapujába. 2–0

A második félidő nagy részében pedig a Tottenham remekül fogta meg az Arsenalt, amely nem tudott nyomást helyezni városi riválisára. Sőt! Talán a Spurs állt közelebb az új találat megszerzéséhez.

Arsene Wenger együttese csak az utolsó tíz percben tudta beszorítani a Tottenhamet. A 80. percben a hosszú idő után visszatérő Robin Van Persie igazolta klasszisát, s egy remek átvétel után mégjobb lövést eresztett meg, Heurelho Gomes azonban hatalmas bravúrral hárított, majd megtette ugyanezt a holland csatár szabadrúgásánál és Sol Campbell közeli fejesénél is.

A 85. percben aztán csak betaláltak a vendégek. Nicklas Bendtner közelről passzolta az üres kapuba Theo Walcott centerezését. 2–1

TOTTENHAM–ARSENAL 2–1