Rashford góljával a hosszabbításban nyert az MU (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 16. fordulójában a Manchester United 1–0-ra legyőzte a Wolverhamptont.

16. FORDULÓ

Manchester United–Wolverhampton 1–0 (0–0)
Manchester,
Old Trafford, zárt kapuk mögött. Vezeti: Moss
MU: De Gea – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Telles (Shaw, – a félidőben) – Pogba, Matics – Greenwood (Martial, 64.), Bruno Fernándes (McTominay, 90+5.), Rashford – Cavani.
Menedzser:
Ole Gunnar Solskjaer
Wolves: Rui Patrício – Kilman, Coady, Szaissz– Hoever, Neves, Vitinha (Podence, 54.), Moutinho, Ait-Nouri – Adama Traoré, Pedro Neto (Fábio Silva, 69.).

West Bromwich Albion–Leeds United 0–5
(Sawyers 9. – öngól, Alioski 31., Harrison 36., Rodrigo 40., Raphinha 72.)

Könnyen lehet, mozgalmasabb mérkőzésre vágyott Sir Alex Ferguson, amikor kilátogatott a Manchester United és a Wolverhampton Wanderers összecsapására. A „vörös ördögök” egykori legendás menedzserének szeme előtt a találkozó nagy részén igen lassan csordogáltak egymás után az események.

Helyzetekből – azért, ha nem is sok – de adódott már az első félidőben is. Pedro Neto szabadrúgását követően Szaissz csúsztatta meg a labdát az MU kapuja irányába, De Gea nagy bravúrral védte a próbálkozást. Nem sokkal később Greenwood beadását követően Bruno Fernándes lőhetett közelről, ám Rui Patrício remek helyezkedésével a labda útjába állt.

A fordulást követően hosszú időbe telt, mire igazán felpörögtek az események, a csapatok a mérkőzés hajrájára tartogatták az erejüket. A 69. percben egy szögletet követően Cavani bevette a vendégek kapuját, ám gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

Ezt követően láthattunk több próbálkozást Martialtól, Pogbától, Ait-Nouritól, valamint a mezőnyben legaktívabban futballozó Szaissztól is, de még mindig nem jött össze egyik csapatnak sem a gól. Amikor viszont már sokan elkönyvelték a gól nélküli döntetlent, Marcus Rashford lőtt kapura a tizenhatos sarkáról, a labda pedig Romain Szaissz érintésével a hálóba került. 1–0

A késői gólt követően már esélye sem volt a vendégeknek az egyenlítésre, így a Manchester United megnyerte a mérkőzést.

MÁSODIK FÉLIDŐ

Köszönjük a figyelmet!

90+7. perc ITT A VÉGE! A MANCHESTER UNITED EGY HAJRÁBAN SZERZETT GÓLLAL LEGYŐZTE A WOLVERHAMPTONT!

90+5. perc Még egy csere belefér, Bruno Fernándes helyére McTominay érkezik.

Szaissz a mezőny egyik legjobbja volt, így különösen fájó lehet számára, hogy róla került a labda csapata kapujába.

90+3. perc VEZET A MANCHESTER UNITED, ÉS EZZEL LEHET, ELDÖNTÖTTE A MÉRKŐZÉST!Marcus Rashford lőtt kapura a tizenhatoson sarkáról, a labda megpattant Szaisszon, így került a Wolverhampton kapujába.

90. perc Öt perce lesz még a két csapatnak begyötörni egy esetleges győztes gólt – ennyit hosszabbít a játékvezető.

86. perc Bruno Fernándes szabadrúgása levágódott a vendég védelmen.

Úgy néz ki, a folytatni tudja a játékot a spanyol kapus.

83. perc David De Gea összefutott Traoréval, ápolni kell.

82. perc Ait-Nouri tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, lövését De Gea nagy bravúrral védte.

77. perc Pogba készítette le a labdát Martialnak, aki nagyjából 18 méterről, jócskán a kapu fölé bombázott.

75. perc Pogba erőteljes távoli lövésére szépen vetette rá magát Rui Patrício.

Úgy tűnik, a vendégek a gól nélküli döntetlennel is megelégednének...

73. perc Rui Patrício túl sokat várt egy kirúgás elvégzésével, időhúzás miatt sárga lapot kapott.

72. perc Szaissz fejese után De Gea nagy bravúrral tolta kapu fölé a labdát – a jelenet szép volt, ám ezt követően a hazaiak kapusa les miatt végezhetett el szabadrúgást.

69. perc MEGREZZEN A HÁLÓ! Szögletet követően Cavani talált közelről a kapuba – lesről.

69. perc Pedro Neto számára véget ér a mai mérkőzés, Fábio Silva érkezik a helyére.

64. perc Greenwood helyén Martial folytatja.

64. perc Fernándes ívelte a labdát az ötös vonalán álló Rashfordhoz, aki fölé fejelt.

58. perc Pogba ívelt a tizenhatoson belülre, Rui Patrício magabiztosan begyűjtötte a labdát.

54. perc Az első vendég csere: Vitinha helyén Podence játszik a továbbiakban.

50. perc Rashford Kilman elleni bemutatott csúnya szerelési kisérletével kiérdemelte a mérkőzés első sárga lapját.

46. perc ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A félidőben a hazaiak cseréltek: Telles helyére Shaw érkezett.

A játékosok visszatértek a pályára, rövidesen folytatódik a találkozó.

ELSŐ FÉLIDŐ

Mindkét csapat előtt akadt több nagy lehetőség is, így még bármilyen kimenetele lehet a mérkőzésnek...

45+1. perc VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc EGY PERC LESZ A RÁADÁS!

A Manchester United egykori legendás menedzsere, Sir Alex Ferguson a helyszínről követi figyelemmel a mérkőzés eseményeit.

39. perc Pedro Neto szabadrúgását követően Szaissz bombázott közelről kapura, De Gea résen volt!

35. perc NAGY HELYZET! Greenwood beadását követően Bruno Fernándes lőhetett közelről, Rui Patrício nagyot védett!

30. perc Telles kereste egy beadással a tizenhatoson belül tartozkódó Cavanit, de Rui Patrício begyűjtötte a labdát.

27. perc Ait-Nouri 14 méteres lövése nem sokkal a szögletzászló mellett jutott az alapvonalon túlra.

23. perc Neto ívelt előre egy szabadrúgást a tizenhatoson belülre, amit Szaissz kapura csúsztatott – De Gea nagy bravúrral tolta kapu fölé a labdát.

18. perc Fernándes ezúttal egy lövéssel próbálkozott a tizenhatoson kívülről, ami lepattant a Wolves védelméről.

15. perc Bruno Fernándes került a vendég kapu közelébe, átadását viszont lefülelték a védők.

13. perc Egy bal oldalról érkező ívelést Rúben Neves vágott rá kapásból a kapura, De Gea bravúrral hárította.

12. perc Vitinha kapott remek átadást, majd lőtt a tizenhatoson kívülről, De Gea szépen védte.

10. percRashford próbálkozása nem találta el a kaput.

9. perc Szép cselsorozatot követően Pedro Neto lőtt kapura, De Gea könnyedén védeni tudott.

3. perc Az MU végezhetett el szögletet, de a Wolves védelme tisztázni tudott.

1. perc ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Érkeznek a csapatok a pályára! A hazaiak piros mezben, fehér nadrágban és fekete sportszárban, a vendégek sárga mezben, fekete nadrágban és sárga sportszárban játszanak majd.

Mindkét csapatból vannak hiányzók: az MU Phil Jones és Marcos Rojo, a Wolves pedig Leander Dendoncker, Raul Jiménez és Jonny játékára nem számíthat sérülés miatt.

A mérkőzést a hazaiak várják jobb formában, hiszen öt mérkőzés óta veretlenek, míg a vendégek két forduló óta nem tudtak három pontot szerezni.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester United–Wolverhampton mérkőzés online közvetítésében! A találkozó 21 órakor veszi kezdetét!