Priskin betalált az Ipswich győztes meccsén

2010.08.28. 18:13
Priskin (kékben) betalált a Bristol ellen (Fotó: Action Images – archív)
Priskin Tamás szerezte meg a vezetést az Ipswich Townnak az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) negyedik fordulójában a Bristol City ellen 2–0-ra megnyert meccsen. Buzsáky Ákos csereként állt be a QPR döntetlennel záruló bajnokiján. Gyepes Gáborék győztek.

A Fülöp Mártont és Priskin Tamást is foglalkoztató Ipswich Town a Bristol Cityt fogadta, és 2–0-ra megnyerte az összecsapást.

A két magyarjával felálló hazai csapat Priskin góljával szerzett vezetést az 59. percben: a támadó a tizenhatos jobb oldalából talált be jobb lábbal, majd Jason Scotland állította be a végeredményt.

A Queens Park Rangers a Derby otthonába látogatott, és a Buzsáky Ákos nélkül kezdő együttes az 59. percre kétgólos hátrányba került. Válogatott középpályásunk a 61. percben lépett pályára a végül Patrick Agyemang és Jamie Mackie találatával 2–2-es eredménnyel záruló meccsen.

Gyepes Gábor a kezdőcsapatban kapott helyet a Cardiffban, amely a legutóbbi szezonban még az élvonalban szereplő Portsmouth otthonába látogatott. A magyar védő végigjátszotta a találkozót, amelyet 2–0-ra megnyert a walesi csapat. A Cardiffban a Manchester Citytől kölcsönbe kapott Craig Bellamy kezdő volt, de nem tudott eredményes lenni.

Halmosi Pétert nem nevezték a Hull City Doncaster ellen 3–1-es vereséget szenvedő csapatának keretébe.

Watford–Leeds  0–1
Leicester–Reading                                                                                                             1–2

1 Queens Park Rangers 4 3 1 0 11–2 10
2 Cardiff 4 3 1 0 9–2 10
3 Ipswich 4 3 1 0 8–3 10
4 Millwall 4 3 0 1 11–4 9
5 Burnley 4 2 1 1 5–2 7
6 Leeds 4 2 1 1 6–4 7
  Norwich 4 2 1 1 6–4 7
8 Coventry 4 2 1 1 7–6 7