A Spurs legyőzte a derbin, és megelőzte az Arsenalt

2020.07.12. 17:26
Az angol labdarúgó Premier League 35. fordulójának presztízsmérkőzésén a Tottenham Hotspur hazai pályán 2–1-re legyőzte az Arsenalt, így megelőzte legnagyobb riválisát.

Szon Hung Min gólt és gólpasszt jegyzett a derbin (Fotó: AFP)

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Arsenal 2–1 (Szon Hung Min 19., Alderweireld 81., ill. Lacazette 16.)

Az észak-londoni derbi első félidejében mindkét csapat megmutatta, miért van csak a középmezőnyben, ugyanakkor viszont az is megvillant, miért lehet(ne) képes sokkal többre: elképesztő hibákat világklasszis megmozdulások váltottak fel.

Az élénk és szórakoztató első félidőt a Spurs kezdte jobban, magához ragadta a kezdeményezést, Lucas Moura már az 1. percben megmozgatta az Arsenal kapusát, Emiliano Martínezt. Az első nagy helyzet is a hazaiaké volt – Harry Kane lépett ki, de nem bírt Martínezzel –, majd jöttek az Arsenal percei. Szépen kijátszott akció végén Pierre-Emerick Aubameyang helyzetben nem találta el a labdát, bezzeg a 16. percben Alexandre Lacazette nagyon is. A francia csatár az „önveszélyes” Serge Aurier labdavesztése után csapott le, a tizenhatoson kívülről ritkán látható erejű bombát zúdított a bal felső sarokba (0–1).

Lacazette hatalmas lövése a Spurs kapujába tart (Fotó: AFP)

Alig ünnepelte ki magát az Arsenal, már jött is az egyenlítés. Az Arsenal védői közül Saed Kolasinac és David Luiz is nyakig benne volt a találatban, elrontották hátul a labdajáratást, Szon Hung Min lecsapott, kiugrott, és szépen a kapuba emelt (1–1).

Alexandre Lacazette gólja

Szon Hung Min gólja

A lehetőségekkel és jókora hibákkal tarkított, élénk játék maradt, újabb gól viszont már nem esett az első játékrészben, bár Ben Davies nagyon közel volt ehhez: a balhátvéd irdatlan erejű bombáját Martínez a lécre piszkálta.

Csattant a léc a második félidőben is, méghozzá ugyanannál a kapunál, tehát most az Arsenal döngette meg: Aubameyang éles, hatalmas erejű lövésénél állt a szerencse Hugo Lloris pártjára. Az Arsenal nagy labdabirtoklási fölényt harcolt ki, a Spurs inkább kontrákkal próbálkozott, a gól többször a levegőben lógott, de a hajrának is 1–1-gyel vágtak neki a csapatok.

Azt, hogy 1–2 legyen, Aubameyang remek lövésénél Lloris óriási védéssel akadályozta meg, majd Martínez zárta a szöget Kane előtt, így 2–1 sem lett. Egészen a 81. percig, amikor Szon szögleténél Toby Alderweireld a rövid sarok felé mozgott, majd az ötösön felugorva a hosszú sarokba fejelt (2–1)! A végén az Arsenal nem tudott helyzetet kialakítani, a Spurs többet is, sokkal közelebb álltunk a 3–1-hez, mint a 2–2-höz – végül maradt az egygólos különbség, a Tottenham legyőzte és megelőzte ősi riválisát. S ha nincs is jó idénye, egy presztízsszempontból nagyon fontos győzelmet azért elkönyvelhetett...

KORÁBBAN
Wolverhampton Wanderers–Everton 3–0 (Jiménez 45+2. –11-esből, Dendoncker 46., Diogo Jota 74.)
Aston Villa–Crystal Palace 2–0