Premier League: reménytelen helyzetben a Hull, javított a West Ham

2010.04.24. 18:03
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36. fordulójának szombat délutáni négy mérkőzése elsősorban a bennmaradás szempontjából volt fontos. Voltak olyan percek, amikor a Bolton és a Wigan élvonalbeli tagsága biztosnak látszott, ám mindkét csapat elszórakozta az előnyét, utóbbi ki is kapott, így továbbra sem dőlt el semmi. A Hull City hazai veresége mindenesetre a kezükre játszott, a Halmosi Pétert kölcsönadó klub – amelyet csak a csoda tarthat bent – már semmiképpen sem előzheti meg őket.

Darren Bent már a 7. percben megszerezte a vezetést a Sunderlandnek a Hull City otthonában – gyorsasága, mondhatni, nem meglepő, hiszen az idényben ez már a 13. olyan bajnoki, amelyen ő érte el az első gólt. Legutóbb a legendás Alan Shearer volt képes hasonlóra, az 1993–94-es szezonban neki 14 ilyen mérkőzése volt.

A folytatás is hozott statisztikai érdekességet. Jozy Altidore és Alan Hutton első félidő végi páros kiállítása szintén megfelelt a tendenciáknak, hiszen ez a két csapat mondhatja magáénak a legtöbb piros lapot ebben a szezonban (Sunderland 7, Hull 6). A hazaiaknál Jimmy Bullard büntetőt hibázott. A vereséggel a Hull City bennmaradási esélyei tovább csökkentek. Ami Fülöp Mártont illeti, a Sunderland ezúttal sem nevezte a nyáron távozni szándékozó magyar kapust.

A West Ham számára pechesen indult a Wigan elleni mérkőzés, hiszen Jonathan Spectorról a saját kapujába pattant a labda; a héten ez már a második öngóljuk volt a „kalapácsosoknak" (a Liverpool ellen Robert Green kapus vétkezett). A londoniak ennek ellenére fordítani tudtak, sőt a Wigan szünet utáni egyenlítő gólját Scott Parker jól eltalált 25 méteres lövéssel megválaszolta, így a West Ham nagy lépést tett a bennmaradás felé. A londoniak fiatal magyar kapusa, Kurucz Péter a kispadon ült.

A West Hamnek ez volt az első olyan mérkőzése az idényben, amelyet vesztett állásból nyert meg. Immár csak egy csapat adós az ilyen bravúrral a Premier League-ben, a Wolverhampton, amelynek pedig ismét lehetősége nyílt a fordításra. Sylvan Ebanks-Blake a pályára lépése után két perccel szállította is az egyenlítő gólt a Blackburn ellen, s bár nyerni nem sikerült, az életéért harcoló Wolves az egy ponttal is boldog volt.

Ugyanez mondható el a Boltonról is, amelynek ugyan kicsúszott a kezéből a győzelem a Portsmouth ellen, a döntetlennel a legjobban áll a kieséstől veszélyeztetett csapatok közül – szinte meg is menekült. Érdekesség, hogy a Portsmouth először szerzett pontot kétgólos hátrányból a Premier League-ben.

A forduló nyitó mérkőzésén a Manchester United 3–1-re legyőzte a Tottenham Hotspurt.

PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Bolton WanderersPortsmouth 2–2 (Klasnic 26., Davies 28., ill. Dindane 54., 68.)
Hull CitySunderland 0–1 (Bent 7.)
West Ham UnitedWigan Athletic 3–2 (Ilan 31., R. Kovác 45+5., Parker 77., ill. Spector 4. – öngól, Rodallega 52.)
Wolverhampton Wanderers–Blackburn Rovers 1–1 (Ebanks-Blake 81., ill. Nelsen 28.)