19 éves PL-debütáns döntött, a Newcastle legyőzte a Man. Unitedet

H. D.H. D.
2019.10.06. 17:20
Egyre nagyobb a krízis az MU-nál, a Newcastle otthonában is kikapott a csapat (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának záró mérkőzésén a Newcastle United a Premier League-ben debütáló, mindössze 19 éves Matthew Longstaff góljával 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet, amely sorozatban a 11. idegenbeli tétmérkőzésén maradt nyeretlen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ

Newcastle United–Manchester United 1–0 (M. Longstaff 72.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mind a két csapat meglehetősen rossz formában várta a mérkőzést, hiszen a Newcastle a Tottenham elleni siker óta négy bajnokiján maradt nyeretlen, míg a Manchester United idegenbeli nyeretlenségi sorozata – minden sorozatot figyelembe véve – tíz mérkőzést számlált.

Így talán nem is volt olyan meglepő, hogy kissé visszafogottan kezdtek a csapatok, az első nagyobb helyzetre közel fél órát kellett várni, a Premier League-ben debütáló, korábban a felnőttcsapatban mindössze egy Ligakupa-meccsen pályára lépő Matthew Longstaff lövése után a keresztléc mentette meg a Manchester Unitedet.

A folytatásban is inkább a hazaiak előtt adódtak lehetőségek, igaz, az első félidő utolsó percében Harry Maguire egy szöglet után könnyedén gólt szerezhetett volna, ám öt méterről hiába fejelt senkitől sem zavartatva nem találta el a kaput.

A fordulás után Ole Gunnar Solskjaer hiába játszott mezőnyfölényben, csak elvétve veszélyeztette Martin Dúbravka kapuját. Ezt pedig megbüntette a házigazda, amely a 72. percben gólt szerzett: kontra végén a 19 éves Matthew Longstaff a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. 1–0

Matthew Longstaff gólja

A Manchester United hátrányban sem tudott változtatni a játék képén, így a Newcastle kisebb meglepetésre egy héttel a Leicester City elleni 5–0-s kiütéses vereség után egy góllal legyőzte a „vörös ördögöket”, és szép sikerrel köszöntötte az edzőként 400. Premier League-mérkőzését jegyző Steve Bruce-t, aki először ünnepelhet győzelmet az MU ellen.

Ole Gunnar Solskjaer csapata a bajnokságban egyhuzamban a nyolcadik, minden sorozatot figyelembe véve pedig a 11. idegenbeli tétmérkőzésén maradt nyeretlen.

KORÁBBAN
Arsenal–AFC Bournemouth 1–0 (David Luiz 9.)
Manchester City–Wolverhampton Wanderers 0–2 (A. Traoré 80., 94.)
Southampton–Chelsea 1–4 (Ings 30., ill. Abraham 17., Mount 24., Kanté 40., Batshuayi 89.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Brighton & Hove Albion–Tottenham Hotspur 3–0(Maupay 3., Connolly 32., 65.)
Burnley–Everton 1–0(Hendrick 72.)
Liverpool–Leicester City 2–1(Mané 40., Milner 95., ill. Maddison 80.)
Norwich–Aston Villa 1–5(Drmic 88., ill. Wesley 14., 30., Grealish 49., Hourihane 64., Douglas Luiz 83.)
Watford–Sheffield United 0–0

West Ham United–Crystal Palace 1–2(Haller 54., ill. Van Aanholt 63. – 11-esből, J. Ayew 87.)

1. Liverpool 8 8 20–6 +14 24
2. Manchester City 8 5 1 2 27–9 +18 16
3. Arsenal 8 4 3 1 13–11 +2 15
4. Leicester City 8 4 2 2 14–7 +7 14
5. Chelsea 8 4 2 2 18–14 +4 14
6. Crystal Palace 8 4 2 2 8–8 0 14
7. Burnley 8 3 3 2 11–9 +2 12
8. West Ham 8 3 3 2 11–11 0 12