Csak az eső esett, gólok nem: ikszelt egymással az MU és a Chelsea

H. D.H. D.
2020.10.24. 18:20
Csak az eső esett, gólok nem: ikszelt egymással az MU és a Chelsea (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában a Manchester United hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Chelsea-vel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
MANCHESTER UNITED–CHELSEA 0–0
Manchester,
Old Trafford, zárt kapuk mögött. Vezette: Atkinson
MU: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw – Fred, McTominay (Greenwood, 83.) – Mata (Pogba, 58.), B. Fernandes, D. James (Cavani, 58.) – Rashford. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Chelsea: É. Mendy – Azpilicueta, Zouma, T. Silva – R. James, Jorginho, Kanté, Chilwell – Havertz (Mount, 71.), Pulisic (Zijes, 81.), Werner (Abraham, 71.). Menedzser: Frank Lampard

Meglehetősen eseménytelenül kezdődött a Manchester United és a Chelsea szombat esti rangadója, az első harminc percben csak elvétve jegyezhettünk fel-egy-egy lövést. Az első félidő utolsó negyedórájában aztán kicsit felpörögtek az események, Édouard Mendynek Bruno Fernandes, Marcus Rashford és Juan Mata kísérlete után is védenie kellett, míg a másik oldalon egy tizenegyesgyanús szituáció borzolta a kedélyeket: egy szabadrúgást követően Harry Maguire meglehetősen szorosan átkarolta César Azpilicuetát, ám Martin Atkinson nem ítélt büntetőt.

A fordulás után nem változott sokat a játék képe, a Chelsea többet birtokolta a labdát, de a Manchester United valamivel több veszélyt jelentett ellenfele kapujára. Ole Gunnar Solskjaer és Frank Lampard egyaránt cserékkel próbált frissíteni a csapatán: a hazaiaknál Paul Pogba, Edinson Cavani és Mason Greenwood, míg a vendégeknél Tammy Abraham, Mason Mount és Hakim Zijes szállt be a kispadról, gól azonban így sem született.

A 0–0 azt jelenti, hogy a „vörös ördögök” idénybeli harmadik bajnokijukon is nyeretlenek maradtak az Old Traffordon, míg a Frank Lampard irányítása alatt korábban egy gól nélküli döntetlent sem játszó Chelsea most egymás után másodszor (a hét közben hazai pályán a Sevilla ellen) játszott 0–0-t.

(Antonio 18., ill. Foden 51.)
Fulham–Crystal Palace 1–2 (Cairney 90+5., ill. Riedewald 9., Zaha 64.)
21.00:
Liverpool–Sheffield United (Tv: Spíler1)
Vasárnap
15.00: Southampton–Everton (Tv: Digi Sport2)
17.30: Wolverhampton Wanderers–Newcastle United (Tv: Spíler1)
20.15: Arsenal–Leicester City (Tv: Digi Sport1)
Hétfő
18.30:
Brighton–West Bromwich Albion (Tv: Digi Sport2)
21.00: Burnley–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, a Manchester United–Chelsea 0–0.

90+1. perc: Bravúr! Rashford 16 méterről jobbal lőtt, de Mendy oldalra tudta nyomni a kapu bal oldalába tartó labdát.

90. perc: Négy perc a ráadás.

88. perc: Cavani lövését Thiago Silva blokkolta.

83. perc: Csere a másik oldalon is, McTominay le, Greenwood be.

81. perc: A vendégeknél Pulisic helyére Zijes állt be.

80. perc: Pogba lőtt 15 méterről ballal, de a labda elakadt egy védőben.

76. perc: Rashford is kapott egy sárga lapot, miután felrúgta Mountot.

71. perc: Kettős csere a Chelsea-nél, Werner és Havertz le, Abraham és Mount be.

64. perc: Pogba és James csapott össze, mind a ketten a földön maradtak, ápolni is kell őket.

64. perc: Chilwell bal oldali szöglete után nem tudtak fejelni a vendégjátékosok.

60. perc: James jobb oldali beadása után Havertz nem tudott fejelni, Pulisic pedig kevéssel lemaradt a labdáról.

59. perc: A kicsiben elvégzett szöglet után Bruno Fernandes adta be a labdát, amelybe Cavani tette bele a lábát, de Mendynek nem kellett védenie.

58. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Mata és Daniel James le, Pogba és Cavani be.

58. perc: Shaw beadása után szögletre pattant a labda.

Cavani és Pogba is készülődik.

53. perc: Havertz passza után Werner lőtte a blokkba a labdát.

50. perc: Lindelöf hagyta a labdát De Geának.

47. perc: Fred rúgta fel Havertzet, kapott érte egy sárga lapot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Csere egyik oldalon sem történt.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő, az állás gól nélküli döntetlen.

45+1. perc: Wan-Bissaka jobb oldali lapos beadása után Mendy szerezte meg a labdát.

45+1. perc: Havertz rántotta vissza Fredet a felezővonalnál, újabb sárga lap villant.

45. perc: Egy perc a ráadás.

42. perc: Mata bal oldali szöglete után elrúgták a labdát a vendégek a tizenhatoson belülről.

42. perc: Rashford kapott egyet, ápolni kell, közben pedig videóznak. Az angol csatár lábát eltalálta Thiago Silva, de nem kapott tizenegyest az MU.

41. perc: Védés! Rashford lekészítése után Mata ballal, 16 méterről lőtt, de Mendy szögletre tudta nyomni a kapu jobb oldala felé tartó labdát.

40. perc: Chilwell jobb oldali szabadrúgása után Azpilicueta esett el Maguire szorításában, de a játékvezető szerint ez nem ért büntetőt.

39. perc:Shaw sárgult be, Reece Jamest rántotta vissza a jobb oldalon.

35. perc: Védés! Rashford ugrott ki, majd 16 méterről jobbal lőtt, Mendy lábában azonban elakadt a labda.

33. perc: Fred a saját térfelén vesztett labdát, amelyet Pulisic szerzett meg, az amerikai támadó azonban nem találta el a kaput a tizenhatos előteréből.

32. perc: Pulisic balról indulva tört be a tizenhatoson belülre, majd jobbal lőtt, de a lapos lövése nem okozott gondot De Geának.

31. perc: Bruno Fernandes távoli lövése után Mendy könnyedén megfogta a kapu közepébe tartó labdát.

30. perc: Mata szöglete veszélytelen volt. Még a sarokrúgás előtt McTominay esett el Azpilcueta mellett, de ezért nem járt tizenegyes.

30. perc: Mendy nagyon rossz passza után kis híján a jobb alsóban kötött ki a labda.

28. perc:Reece James jobb oldali szabadrúgása után De Gea könnyedén védett.

25. perc: Bruno Fernandes jobb oldali sarokrúgása után nem alakult ki helyzet.

24. perc: Rashford harcolt ki szögletet.

Jóval többet van a Chelsea-nél a labda, de helyzet még egyik oldalon sem alakult ki.

16. perc: Rashford maradt a földön, Zoumával fejelt össze.

10. perc: Maguire indítása pontatlan volt.

A hazaiak piros, a vendégek kék szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Manchesterben szakad az eső.

A hét közben mind a két csapatnak Bajnokok Ligája-mérkőzése volt: a Chelsea hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Sevillával, a Manchester United pedig 2–1-re nyert a PSG vendégeként.

A Manchester United két győzelem mellett már kétszer is kikapott, ráadásul mind a kétszer hazai pályán szenvedett vereséget. A Chelsea-nek két győzelem mellett két döntetlen egy vereség a mérlege.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Manchester United–Chelsea mérkőzés a Premier League 6. fordulójában. Tartsanak velünk!