Gólzápor és tűzijáték: Chelsea-veréssel hangolt a Liverpool a kupaátadásra

M. G.M. G.
2020.07.22. 21:12
A Liverpool játékosai már az első félidőben három gólnak örülhettek (Fotó: AFP)
Rendkívül közönségszórakoztató mérkőzést hozott az angol labdarúgó Premier League 37. fordulójának rangadója: a bajnok Liverpool az Anfielden a trófeaátadás előtt 5–3-ra múlta felül a Chelsea-t, amely így még nem tudta bebiztosítani a BL-indulását.

Trófeaátadáshoz méltó előkészítés jár – gondolhatták a bajnok Liverpool játékosai, akik idénybeli utolsó hazai mérkőzésük után végre mehettek ünnepelni a PL győztesének járó kupával. „Csak” előtte még le kellett rendezni valahogy a Chelsea-t... A londoniak a Manchester United pontvesztése után biztosak lehettek abban, hogy ha legalább egy döntetlent elérnek az Anfielden, akkor kvalifikálják magukat a Bajnokok Ligájába. Jól is kezdtek, az első húsz percben veszélyesebben futballoztak, mint a Liverpool. Gólt azonban nem szereztek: Mason Mount a kapu fölé fejelt, Reece James nagy lövése pedig elzúgott.

Aztán a bajnok megrázta magát, és szépségdíjas gólokkal küldte padlóra vendégét. A 23. percben Naby Keita csapott le Willian hibája után és lőtt pokoli erővel a bal felső sarokba a tizenhatoson kívülről (1–0), a 38.-ban Trent Alexander-Arnold tanítani való módon csavart be egy kicsit könnyű síppal befújt szabadrúgást ugyanoda (2–0), a 43.-ban pedig Georginio Wijnaldum bombázott be egy szöglet után elé pattanó labdát (3–0). Kepa Arrizabalagának esélye sem volt javítani a védési mutatóját...

NABY KEITA GÓLJA (1–0)

TRENT ALEXANDER-ARNOLD SZABADRÚGÁSGÓLJA (2–0)

Az igen szórakoztató mérkőzésen azért a Chelsea fáradozásaiért is „leesett valami”, a félidő lefújása előtt Willian lövését még hárítani tudta Alisson, ám Olivier Giroud a hálóba kotorta a kipattanót (3–1).

Alexander-Arnold pazar rúgótechnikával elvégzett szabadrúgása elindul a kapu felé (Fotó: AFP)

A szünet utáni tizenöt percben a Liverpool négy gólt is összehozhatott volna, ám „csak” egyet szerzett, mert Mohamed Szalah hadilábon állt a befejezésekkel – Roberto Firmino viszont nem, az 55. percben a kapuba stukkolta Alexander-Arnold tökéletes beadását (4–1). Firmino először szerzett gólt ebben a bajnokságban az Anfielden, Alexander-Arnold pedig elkönyvelhette a védők között PL-rekordot jelentő tizenharmadik gólpasszt.

Frank Lampard hármat cserélt, és két cseréje rögtön össze is hozott egy gólt: Christian Pulisic szlalomozott át a bal oldalon a Liverpool védelmén, középre passzolt labdáját pedigTammy Abraham rúgta be (4–2). Közben a stadionon kívül is zajlott az élet, tűzijáték köszöntötte az aranyérmest. Nem feltétlenül ezért, de kihagyott a házigazdák figyelme, a 73. percben Pulisic remek egyéni alakítással hozta közelebb a Chelsea-t (4–3)!

A londoniak egy gólra kerültek a pontszerzéstől és ezzel a BL-indulás bebiztosításától, azonban nem rúgtak, hanem kaptak: a 84. percben egy gyilkos liverpooli kontra végén Andy Robertson beadását Alex Oxlade-Chamberlain lőtte be (5–3). Valódi gálamérkőzés volt ez, tökéletesen „megágyazott” a PL-trófea átadásának – a Liverpool teljesen megérdemelten verte meg vendégét, és 18 győzelem, 1 döntetlenre javította a hazai bajnoki mérlegét, beállítva ezzel egy újabb rekordot.

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ
Liverpool–Chelsea 5–3 (N. Keita 23., Alexander-Arnold 38., Wijnaldum 43., Firmino 55., Oxlade-Chamberlain 84., ill. Giroud 45+3., Abraham 61., Pulisic 73.)