Jamie Vardy vezetésével győzte le a Leicester City az Arsenalt

H. D.H. D.
2019.11.09. 18:20
Jamie Vardy vezetésével győzte le a Leicester City az Arsenalt (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában a Leicester City hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Arsenalt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Leicester City–Arsenal 2–0 (Vardy 68., Maddison 75.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Meglehetősen eseménytelenül kezdődött a mérkőzés, az óriási esőben inkább a Leicester játszott fölényben, az öt védővel felálló Arsenal mélyen visszahúzodott a saját térfelére és a kontrákra rendezkedett be. A hazaiaknál Ayoze Pérez, James Maddison és Jamie Vardy játszott veszélyesen, de nagy helyzetbe egyikőjük sem tudott kerülni, Bernd Lenónak nem kellett nagy védést bemutatni. Igaz ez a kollégájára, Kasper Schmeichelre is, a Leicester kapusa szemmel védte a vendégek legnagyobb helyzetét, amikor Alexandre Lacazette közelről a kapu mellé tekerte a labdát.

A fordulás után sebességet váltott a Leicester, ez pedig szinte azonnal gólt eredményezett Ricardo Pereira húzta meg a jobb oldalon, az alapvonalról visszakészítette a labdát, amelyet Wilfred Ndidi lőtt a keresztlécre. A folytatásban Pierre-Emerick Aubameyang lesgólját jegyezhettük fel, valamint több kisebb hazai lehetőséget is.

A 68. percben aztán megtört a jég, egy pazar támadás végén Youri Tielemans tálalt Jamie Vardy elé, ő pedig ziccerben a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1–0

Érdekesség, hogy Vardynak ez már a 9. gólja volt az Arsenal ellen a Premier League-ben. Ennél többet csak Wayne Rooney (12), Harry Kane (10) és Robbie Fowler (10) szerzett az „ágyúsok” ellen.

Vardy gólja

Tíz perc sem telt el, megduplázta az előnyét Brendan Rodgers együttese: Ricardo Pereira indítása után Vardy készítette le a labdát James Maddisonnak, aki 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–0

Maddison gólja

A hajrára reményvesztetté vált Arsenal nem tudott veszélyeztetni, míg a Leicester okosan ölte az időt, így végül 2–0-ra nyert, és a tabella második helyére ugrott.

A Leicester sorozatban a negyedik mérkőzését nyerte meg a Premier League-ben, míg az Arsenal egymás után a negyedik bajnokiján maradt nyeretlen.