Premier League: jól hajrázva ütötte ki ellenfelét az Arsenal

2018.04.22. 16:31
Ramsey szerezte az Arsenal második gólját (Fotó: AFP)
A 82. percig döntetlenre állt a West Ham United ellen az Arsenal az angol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának vasárnapi mérkőzésén, végül  Alexandre Lacazette duplájával 4–1-re győzött. A Stoke City sorozatban a tizenegyedik bajnokiján maradt nyeretlen.

„Köszönjük, Arsene” címmel jelent meg az Arsenal hétvégére szóló meccsfüzete, amely természetesen a szezon végén távozó menedzsert méltatta a West Ham United elleni bajnoki előtt.

A francia szakember nem titkoltan arra kívánta felhasználni a londoni derbit, hogy felkészüljön a csütörtöki, Atlético Madrid elleni Európa-liga-elődöntőre. Ennek megfelelően ezúttal nem is jelölte a kezdőcsapatba Pierre-Emerick Aubameyangot, akire a nemzetközi kupában nem számíthat.

Csapata az 51. percben szerzett vezetést, Granit Xhaka bal oldali szögletét követően Nacho Monreal 11 méterről talált be (1–0).

Nem sokáig örülhettek a hazaiak, a 64. percben Manuel Lanzini passzát követően Marko Arnautovic egyenlített (1–1).

Nem tört össze az Arsenal, igaz, az újabb vezető gólhoz nagy szerencse is kellett: a 82. percben Aaron Ramsey balról lőtt középre, és ugyan az érkező csatártárs nem érte el a beadást, viszont a bemozdulása megzavarta a kapust, így a labda akadálytalanul került a háló bal oldalába (2–1).

Három perc múlva Alexandre Lacazette jobbról, tíz méterről ugyancsak eredményes volt (3–1).

Sőt a 89. percben a francia csatár volt állította be a 4–1-es végeredményt.

A másik kora délutáni mérkőzésen a Stoke City nem tudta megszakítani borzalmas szériáját. A kieső helyen álló hazaiak erejéből csupán 1–1-es döntetlenre futotta a Burnleyvel, így sorozatban a tizenegyedik bajnokijukon maradtak nyeretlenek. A Stoke legutóbb január 20-án, a Huddersfield Town ellen győzött a Premier League-ben.

Pedig jól indult a meccs, a szenegáli válogatott középpályás, Badou N'Diaye már a 11. percben vezetést szerzett a Stoke-nak (1–0).

A Burnley a 62. percben egyenlített: egy kapu előtti kavarodást Ashley Barnes használt ki (1–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
Arsenal–West Ham United 4–1
(Nacho Monreal 51., Ramsey 82., Lacazette 85., 89.., ill. Arnautovic 64.)
Stoke City–Burnley 1–1 (Badou N'Diaye 11., ill. Barnes 62.)

Manchester City–Swansea City 5–0 (David Silva 12., Sterling 16., De Bruyne 54., Bernardo Silva 64.,Gabriel Jesus 88.)
1. Manchester City 34 29 3 2 98–25 +73 90
2. Manchester United 34 23 5 6 65–26 +39 74
3. Liverpool 35 20 11 4 80–37 +43 71
4. Tottenham 34 20 8 6 66–31 +35 68
5. Chelsea 34 19 6 9 59–34 +25 63
6. Arsenal 34 17 6 11 66–46 +20 57
7. Burnley 35 14 11 10 35–32 +3 53
8. Leicester City 34 11 11 12 49–47 +2 44