Premier League: az újonc legyőzte a Manchester Unitedet

2015.12.12. 20:26
Joshua King így örült győzelmet jelentő góljának (Fotó: Action Images)
A BL-búcsú után újabb rossz hír a „vörös ördögök” szurkolóinak: az újonc Bournemouth 2–1-re legyőzte a Manchester Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Junior Stanislas szögletből (!) már a 2. percben mattolta a labda ívét rosszul kiszámító David De Geát (1–0), és bár Marouane Fellaini az első félidő közepén válaszolt (1–1), a három pont az újoncnál maradt: az 54. percben Joshua King – az MU korábbi játékosa – egy szögletet követően közelről a hálóba lőtt, eldöntve a mérkőzést (2–1).

A többi szombati mérkőzésről, így a Man. City utolsó pillanatokban kiharcolt győzelméről IDE KATTINTVA olvashat!

Bár az MU birtokolta többet a labdát (57 százalék), a kapura lövési kísérletek számát tekintve a hazai csapat állta a sarat (11:11), és győzelme nem nevezhető érdemtelennek.

A Swansea City és az Arsenal után a Bournemouth a harmadik csapat, amelyik legyőzi a Manchester Unitedet ebben a bajnoki szezonban.

A Nottingham, a Derby County és a Sunderland után a Bournemouth a negyedik újonc, amelyik feljutván legyőzi a Chelsea-t és a Manchester Unitedet is. Ne felejtsük el, hogy a Bournemouth a mostanit megelőző fordulóban gyűrte le a Chelsea-t – e két csapatot gyors egymásutánban PL-meccsen legyőzni korábban csak az Everton volt képes (2010. február).

Az MU hétfordulónyi veretlenség után kapott ki.

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ, szombati mérkőzések

AFC Bournemouth–Manchester United 2–1 (Stanislas 2., J. King 54., ill. Fellaini 24.)