Premier League: az 1000. hazai PL-góljával nyert a Tottenham

Bacskai János Bacskai János
2022.08.20. 15:25
Csatár a magasban (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 3. fordulójának nyitó mérkőzésén a Tottenham Harry Kane találatával megverte odahaza a Wolverhamptont.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Tottenham–Wolverhampton 1–0
(H. Kane 64.)

1970 óta nem hozott döntetlent ez a párharc, amelyre a vendégek hét portugállal álltak ki, ez rekord Angliában, ahol a briteket hagyományosan nem számítják légiósnak.

A nemrégiben 32.6 millió euróért igazolt Goncalo Guedes átadásából Rúben Neves kapásból veszélyeztetett, majd az örökifjú Joao Moutinho labdaszerzése után Guedes lőtt a 16-oson belülről jobbal a jobb alsó sarok mellé.

A jó kezdés után leült a mérkőzés, legalább volt ideje a kameráknak, hogy megkeressék a VIP-ben a nagy Ronaldót.

Neves beadása után a most debütáló, a nyáron 45 millió euróért vett Matheus Nunes a bal alsó mellé fejelt nyolc méterről, középről, majd Harry Kane ugyanilyen távolságról és ugyanilyen módon a jobb felsőbe küldte volna a labdát, hanem ér oda José Sá kapus.

Harry Kane a szünet után az ötös elől sokkal jobban fejelt kapura, mint előtte, ám ezúttal a lécet találta el, de csak megszerezte az ék a Tottenham 1000. hazai PL-gólját, egyben a saját 250. gólját a londoni csapatban.

„Természetesen” fejjel talált a kapuba, Ivan Perisic csúsztatása után.

Ennyiszer egy csapat színeiben még senki sem volt eredményes a PL-ben!

A hajrára fordulva Neves szabadrúgása nem sokkal kerülte el a bal alsó sarkot, majd többször is veszélyes támadást vezettek a vendégek, Antonio Conte majdnem felrobbant mérgében a kispad előtt (de nem szólalkozott össze senkivel sem).

Az utolsó percekben Richarlison és Pierre-Emile Höjbjerg is kihagyott egy-egy helyzetet, de ez is belefért: Tottenham-sikerrel indult a harmadik forduló.

Kane a Tottenham legjobb góllövője a PL-ben, a sorozatban ő szerezte egy naptári év alatt a legtöbb gólt, 39-et, ő volt a legtöbbször eredményes idegenben, 96-szor, és hétszer volt a hónap játékosa a bajnokságban.

Crystal Palace–Aston Villa 3–1 (Zaha 7., 68., Mateta 71., ill. Watkins 5.)
Everton–Nottingham 1–1
(Br. Johnson 81., ill. Gray 88.)
Fulham–Brentford 3–2 (Reid 1., Palhinha 20., A. Mitrovics 90., ill. Nörgaard 44., Toney 71.)
Leicester City–Southampton 1–2