Padlón volt az Arsenal, ám felkelt és ikszelt a derbin

M. G.M. G.
2019.09.01. 17:22
Aubameyang góljával csikarta ki a döntetlent az Arsenal (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 4. fordulóját az észak-londoni derbi zárta: az Arsenal 0–2-ről felállva ért el 2–2-es döntetlent az Emirates Stadionban a Tottenham Hotspur ellen.

Az Arsenal igen jól kezdett, az első szűk tíz percben lélegzetvételt sem hagyott riválisának, az már más kérdés, hogy nem szerzett gólt – kapni viszont kapott, tulajdonképpen az első Tottenham-ellentámadásból. A 10. percben Erik Lamela került lövőhelyzetbe, a tizenhatoson kívülről laposan tüzelt is, kísérletét Bernd Leno rosszul ütötte ki oldalra, pont a berobbanó Christian Eriksen elé, aki megszerezte ötvenedik Premier League-gólját (0–1). A 2018–2019-es idény kezdése óta a közvetlenül gólhoz vezető hibák listáját Leno vezeti a Premier League-ben, hozzátett még egyet a „kollekciójához”...

Persze igazságtalanok lennénk az Arsenal kapusával szemben, ha csak a hibáját említenénk, hiszen nem sokkal később bravúrral tolta ki Szon Hung Min csavarását. Az Arsenal-fölény odalett, a hazaiak rendre rosszul rendeződtek vissza támadásaik után, a Spurs szinte kedvére kontrázhatott. A félidő hajrájában jött a második vendéggól: a 40. percben Granit Xhaka egészen ostoba és rosszul kivitelezett becsúszással hozott össze egy tizenegyest, Harry Kane iszonyatos erővel bevágta azt (0–2).

Az Arsenalnak nagyon kellett volna egy szépítő gól még a szünet előtt, és meg is tudta szerezni azt: a Spurs védelme elbóbiskolt a játékrész hosszabbításában, Alexandre Lacazette pedig egy klasszis labdaátvétel után hatalmas erővel, az ötös bal sarkától a kapuba bombázott (1–2).

A második félidő nyílt és jó játékkal kezdődött. Az Arsenal kétszer is egyenlíthetett volna – Mattéo Guendouzi lövését Hugo Lloris védte, Saed Kolasinac a kapu torkában maradt le egy labdáról –, a másik oldalon pedig Szon Hung Min adott munkát Lenónak, majd Harry Kane találta telibe éles szögből a kapufát.

Az Arsenal egyre jobban szorongatott, és a szorongatásnak a 71. percben gól lett végül az eredménye: Guendouzi nyesett a kapu elé, Pierre-Emerick Aubameyang viperaként csapott rá a labdára, és simította azt a hálóba, megelőzve őrzőjét (2–2).

Az Arsenal szurkolói érezték, hogy ebben a meccsben a fordítás is benne van, és tombolva hajtották előre csapatukat – sikerült is harmadszor a kapuba juttatni a labdát, ám a beadást megelőző lesállás miatt korán örültek az „ágyúsok”, maradt a 2–2. Unai Emery csapata hatalmas munkát elvégezve állt fel 0–2-ről, és a hajrában akár a győzelmet is megszerezhette volna – de a mérkőzés összképe alapján a döntetlen alighanem igazságos.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

Arsenal–Tottenham 2–2 (Lacazette 45+1., Aubameyang 71., ill. Eriksen 10., Kane 40. – tizenegyesből)
KORÁBBI EREDMÉNY
Everton–Wolverhampton 3–2 (Richarlison 5., 80., Iwobi 12., ill. Szaisz 9., Raúl Jiménez 75.)