Vardy megint lecsapott, a Leicester nyert az Arsenal otthonában

H. D.H. D.
2020.10.25. 20:05
Jamie Vardy megint lecsapott, a Leicester nyert az Arsenal otthonában (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján a Leicester City Jamie Vardy góljával 1–0-ra az Arsenal vendégeként.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
ARSENAL–LEICESTER CITY 0–1 (0–0)

London, Emirates Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Pawson
Arsenal: Leno – Bellerín, David Luiz (Mustafi, 49.), Gabriel, Tierney (Nketiah, 81.) – Ceballos, G. Xhaka, Partey – Saka (Pépé, 65.), Lacazette, Aubameyang. Menedzser: Mikel Arteta
Leicester: Schmeichel – Fofana, Evans, Fuchs – Castagne, Tielemans, N. Mendy, Praet (Vardy, 60.), Justin – Maddison (Albrighton, 85.) – Barnes (Cengiz Ünder, 75.). Menedzser: Brendan Rodgers
Gólszerző: Vardy (80.)

Csütörtökön mindkét csapatnak az Európa-ligában volt jelenése: az Arsenal a Rapid Wien otthonában nyert 2–1-re, míg a Leicester City a Zorja Luhanszkot győzte le hazai pályán 3–0-ra. A Premier League-ben azért így is volt javítanivalója mind a két együttesnek, mivel a „rókák” három győzelem után a legutóbbi két meccsüket elveszítették, míg az „ágyúsok” a legutóbbi három fordulóban két vereséget szenvedtek el.

Annak ellenére, hogy a Leicester még sosem nyert a PL-ben az Arsenal vendégeként (2 döntetlen, 12 vereség), Brendan Rodgers csapata kis híján azonnal vezetést szerzett, ám Bernd Leno hibája után James Maddison nagyjából 40 méterről nem tudta a kapuba ívelni a labdát. Két perccel később bal oldali szöglet után Alexandre Lacazette ünnepelt gólt – hiába, mivel a lesen helyezkedő Granit Xhaka zavarta a kilátásban Kasper Schmeichelt.

Az első félidő folytatásában az Arsenal kísérletezett többet, ennek ellenére a dán kapusnak csak elvétve volt feladata, igazi helyzetekig nem jutottak el a hazaiak. A játék képe a második félidőben sem változott sokat, az Arsenal többet birtokolta a labdát, de ez a lehetőségekben nem igazán mutatkozott meg.

A hajrára mindkét menedzser cserékkel frissített a csapatán, ez pedig Rodgersnek sikerült jobban: a 80. percben szinte a semmiből, két cserejátékos főszereplésével megszerezte a vezetést a Leicester: Youri Tielemans remek indítása után Cengiz Ünder jobbról beadta a labdát, amelyet a csereként beálló Jamie Vardy a kapuba fejelt. 0–1

Az angol csatár a 12. PL-meccsén a 11. gólját szerezte az Arsenal ellen – ennél többet (egészen pontosan 12-t) csak Wayne Rooney jegyez.

Jamie Vardy gólja

A Leicester City 1–0-ra nyert, így 1973 – és 27 nyeretlenül megvívott bajnoki – után ünnepelhetett újra győzelmet az Arsenal vendégeként.

(Antonio 18., ill. Foden 51.)
Fulham–Crystal Palace 1–2(Cairney 90+5., ill. Riedewald 9., Zaha 64.)
Manchester United–Chelsea 0–0
Liverpool–Sheffield United 2–1
(Firmino 41., Jota 64., ill. Berge 13. – 11-esből)
Vasárnap
Southampton–Everton 2–0 (Ward-Prowse 27., Ché Adams 35.)
Wolverhampton Wanderers–Newcastle United 1–1 (R. Jiménez 80., ill. J. Murphy 89.)
Hétfő
18.30:
Brighton–West Bromwich Albion (Tv:Digi Sport2)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés, a Leicester City 1–0-ra nyert az Arsenal vendégeként.

90+5. perc: Xhaka még besárgult, Cengiz Ündert rántotta vissza.

90+5. perc: Pépé bal oldali szöglete, majd az ismétlése is veszélytelen volt.

90+4. perc: Még egy szögletet kiharcolt Pépé.

90+2. perc: Majdnem ott a második! Vardy ugrott ki ziccerben, de kissé balról hiába próbálta meg átemelni Leno, a kapus fejében elakadt a labda.

90. perc: Öt perc a ráadás.

85. perc: A Leicester is cserélt, Maddisont Albrighton váltotta.

81. perc: Azonnal cserélt az Arsenal, Tierney helyére Nketiah állt be.

80. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A LEICESTER CITY! Tielemans remek indítása után Cengiz Ünder jobbról adta be a labdát, amelyet Jamie Vardy hét méterről a kapuba fejelt. 0–1

75. perc: Rodgers cserélt, Barnest Cengiz Ünder váltotta.

74. perc: Tielemans és Lacazette fejelt össze, miközben Evans egy könyököst is kiosztotta a hazaiak csatárának. Utóbbi kapott is egy sárga lapot.

72. perc: Justin bal oldali beadása után Leno fogta meg a labdát.

68. perc. Védés! Aubameyang bal oldali beadása után Bellerín kapásból, jobbal lőtt nagyjából 14 méterről, Schmeichel azonban védett.

67. perc: Maddison Lacazette-t húzta vissza a felezővonalnál, ezért is járt a sárga lap.

65. perc: Mikel Arteta is változtatott, Sakát Pépé váltotta.

60. perc: Cserélt a Leicester, Praet helyére Vardy állt be.

58. perc: Lacazette is kapott egy sárga lapot, Evans ellen szabálytalankodott.

55. perc: Maddison távoli lövése után Gabrielről pattant szögletre a labda.

52. perc: Fofana is besárgult, Sakát állította meg szabálytalanul.

49. perc: Kényszerű csere az Arsenalnál, David Luiz helyére Mustafi érkezik.

48. perc: Praet indult meg az Arsenal kapuja felé, indítása azonban nagyon pontatlan volt.

Csere egyik oldalon sem történt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Nagy volt a csata, de gól nem született az első félidőben (Fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben gól nélküli döntetlen az állása.

45. perc: Kettő perc a ráadás.

42. perc: Saka előtt adódott kisebb lehetőség, de az oldalhálóba lőtte a labdát.

41. perc: Újabb sárga lap, ezúttal Tielemans rúgta fel a meginduló Sakát.

40. perc: Aubameyang lövése után David Luizról pattant az alapvonalon túlra a labda.

40. perc: Saka kapott jó indítást, de em tudta átvenni a labdát a tizenhatoson belül.

33. perc: Fofanát kell ápolni, Lacazette rúgta meg.

32. perc: Ez is sárga lap, Fuchs rúgta fel Lacazette-et.

30. perc:Bellerín sárgult be, Barnest rúgta fel a felezővonalnál.

29. perc: Tierney bal oldali beadása után Lacazette közelről nem tudta a kapuba fejelni a labdát. Fuchs meglehetősen magasra emelte a lábát, ezzel valamennyire megzavarta a francia csatárt.

27. perc: Bellerín jobb oldali beadása után Evans tisztázott szögletre.

22. perc: Tierney beadása után Aubameyang fejelt, de nem találta el a kaput.

14. perc: Ebből a sarokrúgásból sem alakult ki helyzet.

13. perc: Saka lőtt a tizenhatos előteréből, de egy vendégjátékosról most is szögletre pattant a labda.

12. perc: A jobb oldali szöglet veszélytelen volt.

11. perc: Bellerín kapott jó indítást, majd átvette a labdát a tizenhatoson belül, lövésébe azonban belevetődtek.

4. perc: GÓL, DE ÉRVÉNYTELEN! Egy bal oldali szöglet után jött egy csúsztatás, majd Lacazette közelről a kapuba juttatta a labdát. Hiába, mert az egyértelműen lesen helyezkedő Xhaka zavarta Schmeichelt a kilátásban.

2. perc: Leno lépett ki messze a kapujából, de nem rúgta el túl jól a labdát, amelyet Maddison próbált 40 méterről a kapuba juttatni – sikertelenül.

A hazaiak piros-fehér, a vendégek kék szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Két döntetlen, 12 vereség – a Leicester még sosem nyert a PL-ben az Arsenal vendégeként.

Card

„Nagyok az elvárások vele kapcsolatban, mindenki minden találkozón gólt vár tőle, ez abból fakad, hogy nagy játékos. Ez így volt a múltban és így lesz a jövőben is. Ezt kezelnie kell, de persze mi is itt vagyunk, hogy segítsünk neki a nehéz időszakokban. Gólratörőbben kell játszania” – mondta Arteta.

Mikel Arteta szerint nem meglepő, hogy sokan a gaboni labdarúgója, Pierre-Emerick Aubameyang formájával foglalkoznak, a támadónak pedig meg kell tanulnia kezelnie a rá nehezedő nyomást.

A bajnokságot három győzelemmel kezdő Leicester City a legutóbbi két meccsét elveszítette, míg az Arsenal szintén mérlege eddig szintén három győzelem és két vereség.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Arsenal–Leicester City mérkőzés a Premier League 6. fordulójában. Tartsanak velünk!