Premier League: a liverpooli átok lesújtott az Arsenalra

2016.12.13. 22:42
Ashley Williams (5) az Everton győztes gólját fejeli (Fotó: Action Images)
Vezetett az Arsenal, de két fejes góllal 2–1-re kikapott a hetek óta nyeretlen Everton otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának keddi játéknapján. A címvédő Leicester Citynek sem jutott pont.

Alexis Sánchez megpattanó szabadrúgásával szerzett vezetést az Arsenal – a chilei immár mind a 18. PL-csapatnak betalált, amelyik ellen pályára lépett –, de a Leighton Baines beadását befejelő Séamus Coleman még a szünet előtt egyenlített. Baines 48-adszor adott gólpasszt a Premier League-ben, ezzel listavezető a védők örökrangsorában.

A folytatásban az Everton volt a jobb, és a 86. percben újabb fejes góllal meg is pecsételte az Arsenal sorsát: Ross Barkley beadását Ashley Williams küldte a hálóba. A végjátékban Phil Jagielkát második sárgával kiállították a hazaiaktól, ők azonban így is megőrizték előnyüket.

A három győzelemből érkező Arsenal 14 fordulón át őrizte veretlenségét a Premier League-ben – legutóbbi legyőzője a másik Mersey-parti csapat, a Liverpool volt még augusztus közepén (3–4). Az Everton legutóbb október végén nyert bajnokit.

A Manchester City elleni nagyszerű győzelem után újra lejtmenetbe került a Leicester City: Marc Pugh első félidei közeli lövése a címvédő vesztét okozta Bournemouthban.