Premier League: a Liverpool csúnyán befürdött Brightonban

K. Zs.K. Zs.
2023.01.14. 17:56
Solly March két góllal és egy gólpasszal keserítette el a Liverpoolt (Fotó: AFP)
A Brighton hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Liverpoolt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának szombati játéknapján. A kiesés elől menekülő csapatok közül a Nottingham, a Wolverhampton és a Southampton is három ponttal gazdagodott.

BRIGHTON–LIVERPOOL 3–0

A forduló előtt egy pont választotta el egymástól a BL-helyekért nyújtózkodó két csapatot, ennek megfelelően küzdelmes első félidőt vívtak. A Brighton támadójátéka volt veszélyesebb, de a pontot az i-re nem tudták feltenni a hazaiak – a legizgalmasabb pillanatok akkor adódtak, amikor a 40. percben a VAR kettős vizsgálata kimutatta a brightoni lesállást, így az utána következő tizenegyesgyanús eset (Solly March úgy lépett rá Alisson karjára, hogy attól ő essen el) máris „műsoron kívülivé” vált.

A második játékrész legelején aztán már nem volt szükség trükközésre, a Joël Matip labdaeladásából épülő támadás végén Solly March közelről belőtte a hazaiak vezető gólját, 1–0. VIDEÓ ITT!

Hét perccel később megint Solly March volt a főszereplő, Evan Ferguson pazar indítása után belépett a 16-oson belülre a bal oldalon, majd takarásból a hosszú sarokba lőtt, 2–0. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: Solly March eddig nyolc bajnoki gólt szerzett, mindegyiket a második félidőben; a Premier League történetében ő vezeti az első félidőben gólképtelen játékosok góllövőlistáját. (Opta)

Jürgen Klopp négyet cserélt a hajrá kezdetén, és az újonnan beállók egyikének, Joseph Gomeznek nem sokkal később kellemetlen élményben volt része: a szintén a cserék közül érkező Danny Welbeck egy labdaátvétellel beesernyőzte az öt és feles sarkánál, majd a bal alsóba lőtte a meccset végképp eldöntő gólt, 3–0. VIDEÓ ITT!

A Liverpool támadójátékában ezúttal a szépítő gól sem volt benne, a „vörösök” egymás után a második bajnokijukat is elveszítették, a Brighton viszont két hazai vereség után újra három pontot zsákmányolt.

EVERTON–SOUTHAMPTON 1–2

A kétségbeejtő szituációban lévő két csapat meccsének első félideje sok hibát hozott, ám a hazai tábornak minden oka megvolt a megbocsátásra, hiszen nem sokkal a szünet előtt, egy szögletet követően Amadou Onana befejelte a vezető gólt. VIDEÓ ITT!

A szünetről késve visszatérő hazai szurkolók azzal szembesültek, hogy már nincs mit ünnepelni: alig kezdődött el a második játékrész, James Ward-Prowse elegáns labdaátvétel és csel után lapos lövéssel egyenlített. VIDEÓ ITT!

Nem sokon múlt, hogy Dominic Calvert-Lewin visszaszerezze az előnyt az Evertonnak (kapufa), aztán végül egyetlen pont sem maradt a Goodison Parkban: James Ward-Prowse szabadrúgásgóllal győzelemhez segítette a megelőző hat bajnokiját elveszítő Sotont. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: Ward-Prowse a 16. szabadrúgásgólját lőtte a Premier League-ben, ennél több csak David Beckhamnek van (18). (Opta)

Az Everton immár hét forduló óta nyeretlen, alighanem a következő hazai meccsen már sok, a vezetőséget kérdőre vonó felirat lesz a lelátón – már most is volt jó néhány…

Egy kis stat: az Evertonnal 1958 szeptembere óta először fordul elő, hogy egymást követő négy hazai bajnokit elveszít. (Opta)

NOTTINGHAM–LEICESTER 2–0

A kiesőzónából eredményesen menekülő Nottingham élt a felkínált lehetőséggel: legyőzte a rossz passzban lévő, egymás után a negyedik bajnokiját elbukó Leicestert. Brennan Johnson előbb a leshatárról kiugorva talált a „rókák” kapujába (VIDEÓ ITT! – a partjelző lest intett, de a VAR felülbírálta), majd éles szögből lőtt egy olyat, amin nem volt mit vizsgálni. VIDEÓ ITT!

WOLVERHAMPTON–WEST HAM 1–0

Az utóbbi fordulókban már életjeleket mutató Wolverhampton és a szintén szorult helyzetben lévő West Ham gyenge első félidőt produkált, de a hazai tábor hamar kárpótlást kapott: a második félidő elején, egy gyors ellenakció végén Daniel Podence 15 méterről a bal alsó sarokba suvasztotta az egyik védőről elé pattanó labdát. VIDEÓ ITT!

A Wolves fontos három ponthoz jutott hozzá – háromszor annyihoz, mint amennyit a West Ham a legutóbbi hét forduló során összesen szerzett…

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Brighton–Liverpool 3–0
(March 46., 53., Welbeck 82.)
Everton–Southampton 1–2 (Onana 39., ill. Ward-Prowse 46., 78.)
Nottingham Forest–Leicester City 2–0 (B. Johnson 56., 85.)
Wolverhampton Wanderers–West Ham United 1–0 (Podence 48.)
Később
Brentford–AFC Bournemouth 2–0 (Toney 39. – 11-esből, M. Jensen 75.)
Korábban
Manchester United–Manchester City 2–1 (Bruno Fernandes 78., Rashford 82., ill. Grealish 60.)