PL: zsinórban hatodszor maradt nyeretlen a hármat kapó Newcastle

K. T. I.K. T. I.
2021.03.20. 22:54
Magabiztos Brighton-siker (Fotó: AFP)
A Brighton hazai pályán 3–0-ra nyert a Newcastle ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A házigazda ezzel négy pontra növelte előnyét a közvetlen mögötte álló, 17. „szarkákkal” szemben.

A Newcastle nyolcadszor látogatott a Brighton otthonába a Premier League történetében, és az eddigi hét sikertelen portya (három döntetlen, négy vereség) után újfent sikerélmény nélkül távozott a déli partról.

A 17., azaz utolsó bennmaradást érő helyen álló Newcastle ráadásul kifejezetten gyenge játékkal rukkolt ki, az első félidőben csupán 26 százalékban birtokolta a labdát, kaput eltaláló gólszerzési kísérlete nem volt, pontatlan próbálkozása is csak egy. S még így is kibekkelhette volna az első félidőt, ha a 45+3. percben nincs Leandro Trossard 19 méterről, a tizenhatos bal csücskétől eleresztett lövése, amely a hosszú alsóban kötött ki (1–0).

Steve Bruce a második félidőre sem tudta felrázni a csapatát, amely az 51. percben újabb átlövésből kapott gólt, Danny Welbeck Trossardéhoz képest jó két-három méterrel beljebbről, jobb szögből lőtte ki ugyanúgy a bal alsót (2–0). A Brightonnal 2017 áprilisa, a QPR elleni bajnoki óta először fordult elő, hogy egy meccsen két tizenhatoson kívüli gólt is szerzett.

A 68. percben Neal Maupay adta meg a kegyelemdöfést a vendégcsapatnak, kialakítva a 3–0-s végeredményt. Bár jó eséllyel a Newcastle sorsa már korábban megpecsételődött: ha a szünetben hátrányban volt, csupán két találkozót tudott megnyerni idegenben a legutóbbi 95-ből.