Mourinho és Nuno Espírito Santo: nem hagyta magát a tanítvány

2020.12.27. 20:10
Tanguy Ndombélét nem lehetett tartani az első félidőben (Fotó: AFP)
A Premier League 15. fordulójának záró mérkőzésén a Tottenham 1–1-es döntetlent játszott a Wolverhamptonnal.

Wolverhampton:
Patrício – N. Semedo, Coady, Szaissz, Marcal (Ait-Nouri, 75.) – A. Traoré, R. Neves, Moutinho (Otasowie, 83.), Podence (Vitinha, 90+1.), Neto – F. Silva. Menedzser: Núno Espírito Santo
Tottenham: Lloris – D. Sánchez, Dier, B. Davies – Doherty, Höjbjerg, Winks, Ndombélé (Moussa Sissoko, 70.), Reguilón (Bergwijn, 63.) – Szon Hung Min (Lamela, 83.), H. Kane. Menedzser: José Mourinho
Gólszerző: Szaissz (86.), ill. Ndombélé (1.)

A Tottenham és a Wolverhampton előző hat mérkőzéséből ötöt a mindenkori vendégcsapat nyert, így nem volt nagy meglepetés, hogy most is a látogató jutott előnyhöz, az már annál inkább, hogy Tanguy Ndombélé az első percben talált be, a 16-os elől, és a rosszabbik lábával.

Látványosan nem ment a Harry Kane, Szon Hung Min kettősnek, és más sem került helyzetbe az első félidőben a londoniaktól, a hazaiaktól Daniel Podence két helyzetet is elpuskázott, a fiatal középcsatár, Fábio Silva pedig ziccerben a bal alsó sarok mellé lőtt az ötösről.

Figura (Fotó: AFP)

José Mourinho csapata nem tudott megújulni a második félidőre, sőt csak a szerencsének és a lágyszívű VAR-nak köszönhette, hogy nem járt ellenük büntető az Eric Dier, Silva esetért; míg a hazaiak mestere, José Mourinho egykori játékosa, kapusa, Nuno Espírito Santo remekül megszervezte csapata védekezését – csak éppen a sérült Raúl Jiménez nélkül nem volt elöl gólerős játékosa.

Mourinho bevetette Erik Lamelát és Steven Bergwijnt is, de ez sem segített csapatán, sőt az első gól előtt hibázó hazai védő, Romain Szaissz szép gólt fejelt a hajrában.

Igazságos döntetlen született a két rossz formában lévő csapat mérkőzésén, pontosabban csak azért lett döntetlen a vége, mert a 96. percben Silva a kapushoz fejelte a „meccslabdát”.

Korábban
Liverpool–West Bromwich Albion 1–1
Leicester City–Manchester United 2–2 (H. Barnes 31., Tuanzebe 85. – öngól, ill. Rashford 23., Bruno Fernandes(79.)
Aston Villa–Crystal Palace 3–0
(B. Traoré 5., Hause 66., El-Ghazi 76.)
Kiállítva: Mings (Aston Villa, 45.)
Fulham–Southampton 0–0
Leeds United–Burnley 1–0 (Bamford 5. – 11-esből)
West Ham United–Brighton 2–2 (B. Johnson 60., T. Soucek 82., ill. Maupay 44., L. Dunk 70.)
Arsenal–Chelsea 3–1
(Lacazette 34., Xhaka 44., Saka 56., ill. Abraham 86.)

Manchester City–Newcastle 2–0 (Gündogan 14., Ferran Torres 55.)
Sheffield United–Everton 0–1 (Sigurdsson 80.)

20. Sheffield United152138–26–182

A Wolves sorozatban a 8. bajnokiján kapott gólt. De megvan a 4. gól szöglet vagy szabadrúgás után, csak a Burnley-nek volt rosszabb e mutatója. A TH már a 9. pontját bukja az idényben a hajrában, ez ligarekord!

Jiménezzel a Wolves gólátlaga 1.3 gól/meccs, nélküle 0.7.

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. perc MECCSLABDA, Neves bal oldali beadását Siva négy méterről fejjel feladja Llorisnak! Lamela kornerét rossz helyre fejeli Sissoko, jő Patrício.

90+5. perc Neto bal oldali beadására szépen vetődik ki Lloris.

90+1. perc Vitinha be, Podence le a hazaiaknál.

Hat perc a ráadás!

89. perc Winks beadása után Szaissz testtel ellöki Kane-t, tovább.

87. perc Silva nem sokkal lő a jobb alsó mellé 19-ről.

86. PERC ÉS ITT A GÓL, ROMAIN SZAISSZ BETALÁL! Az ötös jobb sarkáról a jobb alsóba fejel Kane és Davies elől, Neto jobb oldali, ballábas szöglete után. 1–1!

85. perc Záporoznak a hazai kornerek...

83. perc Szon le, Erik Lamela be. Moutinhót pedig Owen Otasowie váltja a hazaiaknál.

80. perc Neves jobbal a Szontól kapott labdát 23-ról a bal alsóba rúgná, de vetődve véd Lloris.

76. perc Davies ellöki Traorét, szabadrúgás kifelé...

A hazaiak negyedszer kaphatnak ki utóbbi 5 bajnokijukon.

75. perc Marcal lesérült, Ryan Ait-Nouri váltja.

74. perc Kane ad be ballal balról, Szaissz tisztáz az ötösön.

70. perc Moussa Sissoko be, Ndombélé le.

69. perc Nélson Semedo kap sárga lapot Ndombélé felrúgásáért.

68. perc Neto lő a bal alsó mellé 19-ről, ballal, blokkolt egy védő, korner.

67. perc Szon beadását Kane ballal az ötösről rosszul találja el! Oda a ziccer!

65. perc Podence újabb gyenge lövése, Lloris lábbal védi. Neto passzát Neves jobbal 17-ről milliméterekkel teszi a bal felső sarok fölé.

63. perc Steven Bergwijn be, Reguilón le, szélsőcsere.

60. perc Lloris vetődik ki bátran Silva elé az ötösre, Dier, Sánchez és Höjberg bakijai után, Neto beadását követően. Silva majdnem kapott egy "finnes" gólpasszt Sánchezéktől. Ápolás.

58. perc Conor Coady labdát veszít Ndombélével szemben a 16-os előtt, fellöki gyorsan, sárga lap. Dier nem sokkal emel a jobb alsó mellé 23-ról, jobbal, lágyan, Patrício lábon biztosított.

47. perc Reguilón jobb oldali szögletét tízről, középről kapura fejeli Szaissz, de Lloris figyel.

46. perc Daniel Podence kapott sárga lapot reklamálásért.

46. perc Majdnem büntetővel, Dier megrúgta az ötös jobb sarka előtt Silvát, de tovább. Érdekes. VAR! Tovább... Még érdekesebb!

46. PERC FOLYTATJUK!

E két csapat előző 6 meccséből 5-öt a vendégek nyertek, 2010-ben nyertek utoljára a hazaiak.

Az első öt bajnokin 15 gólt hozott össze a TH, az utóbbi 9-en csak 10-et. Idénybeli 26 bajnoki találatából 20-at a Szon (11), Kane (9) páros jegyez.

Robbie Keane 4
Jermain Defoe 4
Cliff Jones 3
Steven Fletcher 3
Raúl Jiménez 3

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Traoré megindul, Harry Winks feldönti, sárga lap.

2018, a legutóbbi felkerülés óta 19-szer szerezte meg odahaza a vezetést a Wolves, 17-szer nyert is ezt követően, a két másik iksz lett. Ómen.

A Tottenham kikapott előző két idegenbeli bajnokiján, az előző 22 idegenbeli meccsén kapott ki összesen kétszer! (12 győzelem és 8 iksz mellett.)

40. perc Ismét Podence helyzetben, Traoré harmatos beadását középre fejeli ki Sánchez, ballal 11-ről feladja a kapusnak a labdát ballal a portugál, középről.

40. perc Dier és Winks remekül szűri a hazai támadásokat.

36. perc Tíz perc mezőnyjáték, jelentjük. Egy találós kérdés: ki a két kapus a képen?

27. perc MELLÉ, Semedo megvillan a jobbon, két csel után középre passzol, Silva jobbal az ötös jobb sarka mellől milliméterekkel lő a bal oldali, azaz rövid oldali kapufa mellé. OLDALHÁLÓ.

Nem bünti, sorfalvaria.

22. perc Coadyt kell ápolni. Marad végül a pályán a hazaiak egyetlen angol kezdőjátékosa. Szaissz marokkói, Marcal brazil, Traoré spanyol, a többiek portugálok.

A Tottenham megnyerte előző három itteni bajnokiját, mindig legalább két gólt lőve. Utoljára 2010-ben kapott ki itt, de odahaza háromszor is vereséget szenvedet a Wolverhamptontól azóta.

21. perc Ndombélé remekül passzol Reguilón elé, aki ballal 21-ről, kissé balról a kapus ölébe lő. Félmagasan.

Visszatérve Traorére: az idényben nincs gólja, gólpassza sem.

18. perc Hazai szabadrúgás, középről, 24 méterről... Szaissz ballal a sorfalba lő, laposan, majd lyukat rúg a kipattanónak. Neto beadását kifejeli Dier. Ez eddig nem Szaissz meccse.

13. perc Sánchez lerántja Silvát a 16-oson belül, finoman... tovább! Mellé, Ndombélé jobbról ballal remekül ad középre, Reguilón hétről nem sokkal fejel a jobb alsó sarok mellé!

11. perc Podence ballal feladja a labdát a kapusnak 17-ről, középről, Traoré szép passza után.

7. perc Silva kifejeli Szon jobb oldali szögletét Kane elől az ötösről.

A PL-ben csak a Chelsea szerzett több gólt az első percben (12), mint a Tottenham (11).

3. perc Neto bal oldali beadása magas Silvnak, hosszú Traorének.

Nem a 28-as, Mourinho, inkább a mögötte lévő, fekete kesztyűs Szaissz zavarta Rui Patrício kapust.

Ndombélé idénybeli ötödik kanadai pontját szerezte, Adama Traoré elmúlt 41 meccsén 1 gólt lőtt.

Nyolcadszor eredményes az első 15 percben a TH, ez idényrekord.

Egy védő mozdult a labdára az ötösön, ez megzavarta a hazai kapust, de Coady volt a "bűnös", rossz helyre fejelte a beadást.

1. PERC GÓLLAL! Szon bal oldali szöglete rossz, Davies visszagurítását jobbal a bal alsóba vágja jobbal, 23 méterről, kissé jobbról TANGUY NDOMBÉLÉ. 0–1!

1. perc Helyzettel, Davies passzát Szon ballal éles szögből a kapusba vágja, balról, öt méterről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak sárga-fekete mezben és fekete nadrágban, a vendégek zöld mezben és fekete nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 97 találkozó, 29 wolverhamptonos és 48 tottenhames sikerrel, 153, ill. 188 rúgott góllal.