A 100. gólért harcol még a City, bajban a Watford

Bacskai János Bacskai János
2020.07.21. 18:55
Raheem Sterlingnek nagyon megy a Watford ellen (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 37., azaz utolsó előtti fordulójában a Manchester City kiütéssel győzött a kiesés ellen harcoló Watford otthonában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ
Watford–Manchester City 0–4 (Sterling 31., 40., Foden 63., Laporte 66.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A bajnoki hajrá előtt ismét edzőt váltott a Watford, ez idényben immáron harmadszor, most Nigel Pearsont Hayden Mullins váltotta, de csak igen rövid időre szóló szerződést kötöttek vele. A Watford helyzete nehéz, de nem reménytelen, két fordulóval a zárás előtt előnye három pont volt a kieső helyen álló Aston Villa, Bournemoutht párossal szemben. Vasárnap az FA-kupa-döntőbe jutó Arsenal otthonában zárja az idényt, most azzal a csapattal találkozott, amelyet kiütöttek az „ágyúsok” abból a sorozatból: a Manchester Cityvel.

Mégpedig egy jó formában lévő, motivált Manchester Cityvel, amely kétgólos előnyre tett szert az első félidőben: Raheem Sterling előbb bombagóllal sokkolta a hazaiakat, majd kiharcolt és kihagyott egy büntetőt, ám a kipattanót értékesítette. A támadónak ez volt a nyolcadik mérkőzése a Watford ellen, tíz gólig és két gólpasszig jutott...

Sokat elmond az első félidőről, hogy a teljes hazai csapat 55-öt passzolt pontosan, miközben a vendégektől csak Rodri 65 jó átadásig jutott; majd az újrakezdés után megúszott egy büntetőt a Watford (Adrian Mariappa kezezett, a VAR-szobából teáscsészék diszkrét csörömpölése hallatszott ki közben).

Sterling kihagyott egy ziccert, Phil Foden azonban értékesítette a kipattanót, ezzel el is dőlt a mérkőzés. Pep Guardiola rögtön lekapta a pályáról a Sterling, Kyle Walker kettőst, majd a Kevin De Bruyne beadásából az ötösről, két hazai védő elől kapuba bólintó Aymeric Laporte is mehetett pihenni. 0–4

A Citynél egy kérdés vár már csak eldöntésre ebben a bajnokságban: a záró fordulóban a Norwich ellen elérik-e odahaza idénybeli 100. góljukat?