PL: vezetett a West Ham, mégis kikapott a Palace-tól

D. Á.D. Á.
2019.10.05. 20:51
Patrick van Aanholt tizenegyesével egyenlített a Palace a West Ham ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában a West Ham United 2–1-re kikapott odahaza a Crystal Palace-tól.

A gól nélküli első félidő után a West Ham az 54. percben megszerezte a vezetést – a jobbhátvéd Ryan Fredericks passzolt középre, Sebastian Haller pedig estében juttatta a labdát a kapuba (1–0). Szűk tíz perc elteltével a Crystal Palace büntetőhöz jutott, amelyet Patrick van Aanholt magabiztosan értékesített (1–1). Egészen az utolsó percekig kiélezett volt a csata, ebből végül a vendégek jöttek ki jobban – a 87. percben Jordan Ayew talált a kapuba Martin Kelly visszafejelt labdájából (2–1). A kései gólnak köszönhetően a „sasok” mindhárom pontot elvitték szintén londoni vetélytársaik, a „kalapácsosok” otthonából.

Ezzel az eredménnyel a két csapat helyet cserélt a tabellán – a Crystal Palace a Bajnokok Ligája-indulást érő 4., míg a West Ham a 7. pozícióban áll.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
West Ham United–Crystal Palace 1–2
(Haller 54., ill. Van Aanholt 63. – 11-esből, J. Ayew 87.)
KORÁBBAN
Brighton & Hove Albion–Tottenham Hotspur 3–0
(Maupay 3., Connolly 32., 65.)
Burnley–Everton 1–0 (Hendrick 72.)
Liverpool–Leicester City 2–1 (Mané 40., Milner 95., ill. Maddison 80.)
Norwich–Aston Villa 1–5 (Drmic 88., ill. Wesley 14., 30., Grealish 49., Hourihane 64., Douglas Luiz 83.)
Watford–Sheffield United 0–0

1. Liverpool 8 8 20–6 +14 24
2. Manchester City 7 5 1 1 27–7 +20 16
3. Leicester City 8 4 2 2 14–7 +7 14
4. Crystal Palace 8 4 2 2 8–8 0 14
5. Burnley 8 3 3 2 11–9 +2 12
6. Arsenal 7 3 3 1 12–11 +1 12
7. West Ham 8 3 3 2 11–11 0 12